Не прекалявам ли с кафето?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот Фифи » 17 Окт 2018, 16:45

В последно време ми прави впечатление, че преди второто за деня кафе ми е крайно криво и все едно някой ми е изял десерта. След това се чувствам човек. Сякаш сутрин смисълът на ставането ми е да се добера до кафе машината и имам нужда от едни 30 минути аз и кафето без никой да ме занимава. Определено ми трябват минимум 2 кафета, преди да се говори с мен. Много хора твърдят, че всъщност няма толкова ободряващ ефект, че повече от 2 кафета на ден е вредно. И все пак има дни, в които се улавям, че наистина си стигам до 5 кафета за деня. Говоря за наистина свястно кафе тип еспресо, капсула. Късо кафе, двойно късо кафе, защото за мен дългото кафе не е кафе, но това е друга тема защо. Даже и нескафето не признавам, въпреки че го пия. Колкото и да ме убеждава някой, че нескафето е по-силно от другото няма как да го сравниш с прясно изпечена, току- що смляна арабика например.
Случвало ми се е да си направя дори тройно късо кафе и после да изпия още 3 кафета някъде по трасето към ежедневните задачи и срещи хора.
Дали не прекалявам малко?
Фифи
 
Мнения: 6
Регистриран на: 17 Окт 2018, 14:55

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот Dipsy » 17 Окт 2018, 16:54

И да прекаляваш и да не прекаляваш, щом не ти се е разлопало сърцето, свиркай си и не го мисли :roll: На мен пък ми действа доста превъзбуждащо, ама си пия и не ме е еня кой какво казва
Аватар
Dipsy
 
Мнения: 200
Регистриран на: 16 Мар 2018, 16:35

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот rabotnata pchela » 17 Окт 2018, 20:09

Пий си и да не ти пука, така или иначе в един момент ще ти се наложи да спреш, тялото ти няма да издържи на този ритъм.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот fawla » 18 Окт 2018, 11:29

Ми моето мнение е, че прекаляваш. Кафето е вкусно и ободряващо, но това, че не усещаме вредите му в момента, не означава, че ги няма, аз лично бих внимавала и бих си наложила някои ограничения. Това е като да ядеш всеки ден вредна храна, като например нещо с трансмазнини и подобни, в момента не виждаш отражение, но с времето прпоблемите от това нещо ще се появят. Не трябва да мислим само за днес, а и за утре
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот Frac » 18 Окт 2018, 12:28

Мисля, че зависи от вида кафе. Е, разбира се и от количеството. Аз пия 2 дълги кафета, те са и по-слабички и засега ми е добре :) Всеки човек е различен и само може да определи дали му влияе добре или зле кафето. най-добра е златната среда-в случая опитваш от всичко, но не прекаляваш :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот Malina » 18 Окт 2018, 12:52

Frac написа:Мисля, че зависи от вида кафе. Е, разбира се и от количеството. Аз пия 2 дълги кафета, те са и по-слабички и засега ми е добре :) Всеки човек е различен и само може да определи дали му влияе добре или зле кафето. най-добра е златната среда-в случая опитваш от всичко, но не прекаляваш :mrgreen:

Дългите кафета даже съдържат повече кофеин, въпреки че са по-слаби на вкус от късите.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот Frac » 18 Окт 2018, 14:54

Може, но са ми достатъчни :) Едно дълго кафе сутрин в 6 и след това едно към 10ч., което допивам в 4ч. Тази комбинация ми е идеална :mrgreen:
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Не прекалявам ли с кафето?

Мнениеот rabotnata pchela » 19 Окт 2018, 10:00

Важното е количествата да са нормални, 5 кафета на ден обаче не е нормално нещо. С времето тялото ще реагира и на това, да не си мислите, че ще ви се размине безнаказано...
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта