Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 19 Окт 2018, 22:15

Като буря днес премина заигравката на Господарите на Ефира с Валери Симеонов. Не се сдържах, прегледах видеото няколко пъти и искам да кажа, че е много вероятно той да не е злодеят, който те искат да го накарат да бъде.
Манипулативният репортаж е сглобка от отделни реплики, които са извадени от контекст. Да, има възможност той да мисли, че протестът на майките е машинация, форма на тих преврат срещу правителството. Изразът за "уж болните деца" също може да се интерпретира и по друг начин - като са болни, защо са на улицата, под дъжда.
Да, не ми е много симпатичен господин Симеонов, но имам притесненията, че "Господари на ефира" правят своята игра и търсят нова жертва, която да накара хората да забравят издънката им с Димитър Върбанов.
В случая - може да се окаже, че за една реплика извън контекста, могат да причинят колапс в държавата.
Плашещо е, че едно забавно предаване може да има такава сила. Още повече, ако вменява вина на невинен човек. Помислете, че нещата може и да не са такива, каквито ви карат да ги видите.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот IvetooX » 20 Окт 2018, 22:03

Звучиш изключително цинично, я се спирай!!!
IvetooX
 
Мнения: 57
Регистриран на: 11 Фев 2018, 17:30

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Kaya » 22 Окт 2018, 12:20

Даже не искам да си направя труда да изчета глупостите, които си написал,Кубадинский. Оправданията на тоя псевдо човек, че думите му са извадени от контекста са смешни. Дори и извадени от контекста, няма правилен контекст, в който говориш по такъв селски начин за хора с увреждания, за майките, за децата, които няма да имат нормален живот, защото просто са се родили на грешното място! Възмутена съм, че може да има човек, който да защитава тоя, с УЖ болните деца>!? В кой контекст това не звучи също толкова цинично?!??!?!??!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот travestit » 22 Окт 2018, 16:28

Хората като Валери нетрябва да обиждат. Избрали сме ги да решават проблеми а не да се правят на божества.
travestit
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2018, 16:18

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Malina » 22 Окт 2018, 17:39

наглостта му преминава всякакви граници! Не може с ехидна усмивка да стои пред хората и да им обяснява колко е прав, този е поредното доказателство, че всички в парламента са използвачи, чиято единствена цел е да се облагодетелстват от народа, смятат се за недостижими и повече от обикновените хора. Но ние го заслужаваме, колко от вас ще са на протеста след малко?!
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Jully » 22 Окт 2018, 18:34

Такава подигравка не бях виждала отдавна, много, много грозна история. Тръгнал тоя... пожлеавам му в къщата да му се случи и да няма пари да си осигури грижа, олигофрен! на хората им писна от злоупотреби с нас, а няма да коментирам въобще темата на господин Пенчо и опита му да го защити тоя изрод!
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 22 Окт 2018, 20:57

Jully написа: а няма да коментирам въобще темата на господин Пенчо и опита му да го защити тоя изрод!

Да го защитавам ли? Така ли изглежда?
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот maimunka » 23 Окт 2018, 18:51

То не можеш да изкажеш мнение и просто да поразсъждаваш над даден казус, че всички като лавнат срещу теб и няма смисъл просто. Аз този Симеонов не мога да го гледам, така или иначе. Противен ми е още откакто за първи път го видях по тв и си отвори устата да плямпа. Но мисля, че идеята му в случая беше да покаже раздразнението си (той по принцип си е груб и циничен, така че няма как да използва по-коректен изказ), че децата "уж" са болни, а за да се постигне решение на проблема ги държат на всякакви атмосферни условия ... Което може би в очите му не изглежда особено "майчинско", но пък и безхаберието на държавата също хич не е майчинско, така че... Аз също смятам че децата достатъчно страдат че да висят денонощно на улицата, но иначе кой ще ги гледа, когато майките им протестират? Хората много обичат да нападат всеки, който изказва различно мнение или се опитва да помисли върху спорна тема. А, това че "предаването" има притеснително влияние, смятам за всички мислещи хора е ясно. Хем е хубаво, хем не съвсем. Както, кой там беше изказал лично мнение (май нещо за Григор Димитров беше...) и му се устрои някакъв публичен медиен линч, като се налагаше нечие лично мнение, като видиш ли меродавно за всички. Много грешна е позицията на медиите да вменяват личната си правда на всички. "Тълпата кат така, начи и ний така". И дай, публичен словесен линч.
Това, че може не значи, че трябва.
maimunka
 
Мнения: 13
Регистриран на: 13 Май 2018, 09:50

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 23 Окт 2018, 20:41

Маймунке, много си права. На Валери му го набутаха медийно. Не, че не е гад мръсна, но го измамиха още по-големи гадове от него.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Валери Симеонов - злодей или жертва на манипулация от страна на "Господари на Ефира"

Мнениеот Тъжна Луна » 24 Окт 2018, 11:19

Пенчо Кубадинский написа:Като буря днес премина заигравката на Господарите на Ефира с Валери Симеонов. Не се сдържах, прегледах видеото няколко пъти и искам да кажа, че е много вероятно той да не е злодеят, който те искат да го накарат да бъде.
Манипулативният репортаж е сглобка от отделни реплики, които са извадени от контекст. Да, има възможност той да мисли, че протестът на майките е машинация, форма на тих преврат срещу правителството. Изразът за "уж болните деца" също може да се интерпретира и по друг начин - като са болни, защо са на улицата, под дъжда.
Да, не ми е много симпатичен господин Симеонов, но имам притесненията, че "Господари на ефира" правят своята игра и търсят нова жертва, която да накара хората да забравят издънката им с Димитър Върбанов.
В случая - може да се окаже, че за една реплика извън контекста, могат да причинят колапс в държавата.
Плашещо е, че едно забавно предаване може да има такава сила. Още повече, ако вменява вина на невинен човек. Помислете, че нещата може и да не са такива, каквито ви карат да ги видите.

Под вола теле търсиш, Пенчо. Недоверието във всичко ни е направило супер подозрителни и такива все едно всичко ни е ясно. Във всеки от нас дреме един Шерлок и мамата си трака. Относно "Господарите" всеки път като им пусна предаването след онази гнусотия с Върбанов ми се струва, че дори те самите са супер попарени и гузни, все едно знаят че са погребали псевдоавторитета си. валерко не ми го защитавай, каква манипулация има тука не знам. за мен той не е злобен обаче ама не е лошо малко на уроци да иде и да го научат как да се държи пред камера и какви да ги плещи пред нея за да няма под прозореца после 4оставка". Волен се скри, цъфна тоЯ.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта