Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Тъжна Луна » 24 Окт 2018, 11:24

travestit написа:Всеки ден чакам да свърша работа и да отида в нас и да се облека, като жена. Аз съм травестит. Незнам дали имам право да отида на работа облечен, като жена или щефа ще ме изгони. Той не е много толерантен към различните, но незнам, какво е положението според трудовия закон.

Ще те изфичка съмсем по трудовия закон, но по друг параграф като си решил на хитрец да се правиш :lol:
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Rali_hr » 24 Окт 2018, 11:28

Ако си му толкова ценен кадър,едва ли не единствения счетоводител в целия ти град, ще те накара да подпишеш правилник за външния вид, който ще бъде за вътрешните правила. Но и ти сам се замисли, да си травестит, казано просто не емного нормално нещо, как ще реагират клиентите, ако те видят облечен като принцеса? Обличай се извън работа както искаш, или напускай и на новата работа направо отивай на интерювото като жена, за да знаят хората какво искаш.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Frac » 24 Окт 2018, 13:38

А може би е трябвало като жена да отидете на интервюто за работа, за да не се мъчите сега.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот АниКаб » 28 Окт 2018, 11:35

Съвременната неолиберална доктрина за толераанс към "различните" търпи обрат дори в родината си Америка. Очевидно е далеч от Вселенската истина за мир, любов и хармония. Следователно обществото задвижва процеси на поправяне и ние трябва да се замислим дали нашите егоистични желания да му се натрапваме така както на нас ни се харесва е правилно. Човека се различава от животното единствено по възможността да се издигне над инстинките си и да ги управлява, пожелавам Ви го от сърце!
АниКаб
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Окт 2018, 11:28

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Lollipop » 29 Окт 2018, 10:56

Правилно! Не може чак пък такава липса на контрол, може да се обличате с подходящи аксесоари, които да подсказват, че имате травеститски наклонности, например, да носите някакви брошки, но представете си ступора за клиентите ви като влезнат и като видят мъж с пакет, облечен с прилепнала блузка, гримиран и с набола брада. В крайна сметка там сте на работа и е нормално да поддържете приличен външен вид. Иначе най-вероятно ще останете без работа, а счетоводителите знаят как да ви освободят, така че да са им чисти ръцете.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Dalia » 01 Ное 2018, 18:39

Frac написа:А може би е трябвало като жена да отидете на интервюто за работа, за да не се мъчите сега.

:+1:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот _Лилия_ » 06 Ное 2018, 12:00

Трябвало е да отидете на интервюто като жена. Да бъдете открит/ а с работодателя. Ако Ви одобрят по този начин, сега този проблем нямаше да стои пред Вас на дневен ред.
Макар дълбоко да се съмнявам, че българинът би могъл да си затвори очите за нещо подобно, все още. Ако ще и човекът да е много кадърен като специалист.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта