Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот travestit » 22 Окт 2018, 16:25

Всеки ден чакам да свърша работа и да отида в нас и да се облека, като жена. Аз съм травестит. Незнам дали имам право да отида на работа облечен, като жена или щефа ще ме изгони. Той не е много толерантен към различните, но незнам, какво е положението според трудовия закон.
travestit
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2018, 16:18

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Malina » 22 Окт 2018, 17:38

Според закона според мен можеш да отидеш на работа и като спайдърмен, но като имаш желание да ходиш като жена.. и ако има разум, не виждам причина да го правиш на работното място. След работа може да излизаш по баровете облечен като фея.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Dalia » 22 Окт 2018, 17:49

Аз не зная някъде в закона да е описано кой как да се облича на работното си място. Всичко се опрдеделя от работодателя, той налага облеклото. Например зная, че хората които работят в банки и в държавни учреждения не могат да ходят по джапанки и къси гащи на работа. Смятам, обаче, че няма да е много подходящо да се появите на работа облечен в женски дрехи, пък дори да имате и най-либералния шеф. Това ампоа си го запазете за вечерта, колкото и тесногръдо да ви звучи.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Malina » 22 Окт 2018, 17:56

Точно, все пак човек работи с хора, това че имате някакви странни желания си е ваше право но то не трябва да се налага върху хората.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Пенчо Кубадинский » 22 Окт 2018, 20:58

travestit написа:Всеки ден чакам да свърша работа и да отида в нас и да се облека, като жена. Аз съм травестит. Незнам дали имам право да отида на работа облечен, като жена или щефа ще ме изгони. Той не е много толерантен към различните, но незнам, какво е положението според трудовия закон.

Интересно, какво работиш? Много вероятно е да имаш проблем.
Пенчо Кубадинский
 
Мнения: 109
Регистриран на: 02 Мар 2018, 10:06

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот Frac » 23 Окт 2018, 08:23

Щом сте се представили в една светлина ще е трудно и объркващо да се покажете в нова. Ако фирмата налага някакъв етикет:официално облекло, по-лежерно или кой както иска, то би следвало да се съобразявате с него. След работа кой каквото иска да прави.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот krasi_more » 23 Окт 2018, 10:27

Никой работодател няма да толерира такова абсурдно поведение, след работа може да се правите на каквото си поискате. Каквато и да е фирмата, все ще влизат някакви клиенти.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот kauda » 23 Окт 2018, 12:12

Би ли ми обяснил каква е тази нужда, защо искаш така да отидеш на работа, малко ти е да се обличаш като жена, докато си вкъщи ли, искаш да те приемат всичките ти колеги като травестит ли?
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот travestit » 23 Окт 2018, 17:18

Пенчо Кубадинский написа:
travestit написа:Всеки ден чакам да свърша работа и да отида в нас и да се облека, като жена. Аз съм травестит. Незнам дали имам право да отида на работа облечен, като жена или щефа ще ме изгони. Той не е много толерантен към различните, но незнам, какво е положението според трудовия закон.

Интересно, какво работиш? Много вероятно е да имаш проблем.


Счетоводител съм.
travestit
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2018, 16:18

Re: Имам ли право да отида на работа облечен, като жена?

Мнениеот travestit » 23 Окт 2018, 17:23

kauda написа:Би ли ми обяснил каква е тази нужда, защо искаш така да отидеш на работа, малко ти е да се обличаш като жена, докато си вкъщи ли, искаш да те приемат всичките ти колеги като травестит ли?


Искам да съм постоянно облечен, като жена - 24 часа на ден и затова искам да отидам облечен, като жена на работа.
travestit
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2018, 16:18

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта