Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети
24 Окт 2018, 14:28
Дъщеря ми е във втори клас и посещава курс по английски език и уроци по модерни танци. Няма лошо, нека има някакво движение, все пак идва зима. Само че, като ударим чертата вкъщи, само за тези две занимания месечно заминават повече от 100 лева.
Лошото е че това е масово явление. Повечето й съученици ходят всяка вечер на различни неща. Освен че това е една доста добра ниша, сигурно и децата се уморяват страшно много. Интересно защо такива занимания не се предлагат, на символични цени, към Общините?
24 Окт 2018, 14:41
То има безброй занимания към общините, на никаква цена и с никакво качество. Родителите трябва да са много критични, да не разчитат на добронамереността на преподавателите, част от тях са гола вода.
24 Окт 2018, 14:44
То това е лошото. Щом е безплатно, не предлага качество. Чисто извиване на ръце, макар и индиректно.
24 Окт 2018, 14:58
sky_100 написа:То това е лошото. Щом е безплатно, не предлага качество. Чисто извиване на ръце, макар и индиректно.
Сама се сещате - по-добре нищо, отколкото такова качество.
24 Окт 2018, 16:43
Сами избираме дали да запишем децата си, не е нещо жизнено важно. Въпреки, че около мен също е пълно с такива деца и родители, аз не се ръководя от модата. На езиков курс бих записала в по-съзнателна възраст и при съответното желание за полагане на усилия от детето. Сега синът ми, също втори клас, ходи само на тенис на маса срещу 15 лв месечно, а дъщеря ми, в шести, не ходи на нищо платено.
24 Окт 2018, 18:11
Общо взето всичко струва пари, ама като искаме извънкласни дейности, които се поддържат от частни лица, не можем да очакваме те да го правят безвъзмездно.
Аз също бих намалила изучаването на език, има време децата да го учат, ние сме почнали в 5-6 клас, пък сега го знаем. В нашия технологичен свят, шансът да не научиш език е минимален. В тази възраст бих оставила само спорта, като място, на която да изразходват енергията си от натоварения ден в училище.
25 Окт 2018, 08:26
То в един момент се налагат извънкласните занимания (имам предвид частните уроци по материала в училище). То такъв кръг се е заформил, че щеш не щеш се налага. И като се включват спортните занимания, които вече разтоварват детето и то седмицата се запълва, то няма свободно време, сили, а ние пари!. Средствата се топят мнооого бързо.
25 Окт 2018, 08:59
Всичко това е по желание на родителите, все пак ако нямате желание не е нужно да го правите, пък като не ви стигат парите никой не ви кара на сила, нали така...
25 Окт 2018, 09:18
Разбира се че всеки сам си решава. От друга страна, като родители, сме готови да отделим от семейния бюджет, за да получат децата ни добра основа.
Моето дете ходи на английски, защото в училище не мисля, че скоро ще научи нещо съществено. След някоя година вече ги хвърлят в дълбокото, а и в българската образователна система съм забелязала, че учителите определят темпото според това на напредналите деца. Ако си от тях, всичко върви гладко, ако ли не - драпаш със сетни сили да изплуваш. Тъжно, но факт.
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.