Интересни рецепти за аламинути

Любими рецепти, интересни вариации, модерни ястия, съвети при готвене

Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот flip » 25 Окт 2018, 11:45

Ще ми се да разнообразя малко храненето през делничните дни, но за целта си търся нещо хем оригинално и различно, хем да се приготвя бързо и лесно. Омлет, миш маш, картофки, разни хапки са ясни. Приготвяте ли нещо по-различно като вкус и комбинация от продукти? :)
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот valensiq » 25 Окт 2018, 11:48

Оф болна тема ми е храненето през седмицата, винаги се въртя около яйца, но крем супи също влизат в числото за през седмицата, ориз със зеленчуци и месо, както и различни яхнии, които отнемат малко време.
Бързо се притогвят модерните в наши чни елда и киноа, но пък кой ли ги обича...
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот flip » 25 Окт 2018, 12:00

Моите деца не обичат крем супи. Иначе супи все има вкъщи, ама уж нещо различно да е.
А относно киноата и елдата - много успешно ги добавям в менюто като заместител на ориза. Тоест, не преобладават, а слагам малко от тях и малко ориз. Пак е по-добре от нищо :lol:
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот Stark » 25 Окт 2018, 12:25

У нас мама често през седмицата приготвя спанак с ориз, омлет със зелена салата, запеканки, гювечета, червена леща, грах, елда, палачинки, нахут много обичаме и го готви често.Винаги купуваме нащата в буркани - боба и нахута, прави понякога и зеле, то става бързо, реже го през уикенда и го сварява за 1 час вечерта, после само добавяме домати. Ние не ядем обаче много месо и така спестяваме много време.
Аватар
Stark
 
Мнения: 260
Регистриран на: 14 Мар 2017, 12:00

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот Karina_85 » 25 Окт 2018, 12:33

О, да, и вкъщи нахутът е на почит, но не е съвсем аламинут. Дори и да е от буркан.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот _Лилия_ » 26 Окт 2018, 12:06

Не че е нещо много интересно, ама пък е вкусно и сполучливо! Обикновено държа във фризера 1-2 пилешки филета. Така спасявам положението.

Пилешко със соев сос и зеленчуци
Пилешкото месо се нарязва на жулиени и заедно със ситно накълцания чесън се поставя в загретия в дълбок тиган зехтин. След малко се добавят соевия сос и подправките - сол и черен пипер. Щом пилешкото месо е почти готово, се добавят нарязаните зеленчуци, нарязани на пръчици, а също и зеленият боб от буркан (ако харесвате зелен боб).
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот Kremiliya » 26 Окт 2018, 12:15

като казахте пилешко филе се сетих за моята любима рецепта за филета.
Подправям ги със сол и черен пипер и ги слагам на тиган с малко зехтин, когато са готови добарявам 1 чаена лъжица мед и 2 балсамов оцет, разбърквам и когато крилцата се карамелизират в сместа сервирам и поръсвам със сусам. Със свежа салата имаме идеална вечеря.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот sky_100 » 26 Окт 2018, 12:55

Никога не съм приготвяла пилешкото с мед и определено ще експериментирам. Направо ми се прияде, както е и обедно време :mrgreen:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот Kremiliya » 26 Окт 2018, 13:00

sky_100 написа:Никога не съм приготвяла пилешкото с мед и определено ще експериментирам. Направо ми се прияде, както е и обедно време :mrgreen:

Пробвай става много вкусно и приятно. Меда карамелизира, ако искаш може да ползваш и кафява захар, но с мед става по-бързо и затова избирам този вариант.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Интересни рецепти за аламинути

Мнениеот Ива Тодорова » 23 Май 2019, 10:33

Аз само традиционно - миш маш, яйца, такива са ми аламинутите. Ама те нали затова са А ЛА МИНУТ :wink:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37


Назад към Рецепти и полезни съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта