Как да се справим с лошите навици

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот Monika_Spasova » 20 Юни 2018, 09:42

С добри навици! :) Защо добрите навици се научават толкова лесно? Като това да закусваш, да спортуваш, да пиеш повече вода, все неща, които спокойно могат да бъдат наречени навици, същото като преяждането, пушенето и пиенето на ракия всяка вечер.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот ivi89 » 20 Юни 2018, 15:22

С воля и постоянство! Човек като повтори едно и също нещо няколко дни и привиква към навика.
ivi89
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Юни 2018, 15:06

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот Jully » 21 Юни 2018, 15:52

Определено с постоянство се случват нещата, но лошите навици се преборват доста трудно, трябва си упорство и инат, някой да те подкрепя, защото човек лесно се препъва в живота и има моменти, в коието пак посяга към навиците си, а те най-често играят ролята на начин за успокоение.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот Ani_ » 08 Яну 2019, 11:58

Колкото и да е банално, само с желание и постоянство съм изкоренявала някои вредни свои навици. Никой не може да ти помогне, ако сам не поискаш.
Аз, например, пиех много кока кола. Ежедневно. Колкото и да ми повтаряха, че е вредна, че прекалявам, докато сама не усетих, че не ми е добре на стомаха - не я спрях. Сега си позволявам веднъж седмично или като изляза на кафе с приятелка.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот Кат » 04 Фев 2019, 14:46

С пушенето процедирах така - набелязах си дата и като дойде денят, просто не запалих. Когато съм подготвена психически и знам точно кога трябва да променя нещо, ми се получава.
Естествено, голямата доза инат също я имаше. Иначе не става. Всеки от нас си има своите лоши навици, ако го осъзнаем - направили сме първата крачка.
Кат
 
Мнения: 55
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:54

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот Ivi&Sasho » 20 Фев 2019, 16:02

При всяка запалена цигара, давах лев от парите си, на приятеля ми. :mrgreen: Като видях, че вървя към разоряване, взех да разреждам пушенето. Наказателни мерки.
Ivi&Sasho
 
Мнения: 48
Регистриран на: 20 Фев 2019, 13:06

Re: Как да се справим с лошите навици

Мнениеот Гери Василева » 30 Апр 2019, 11:57

Аз лично не си налагам крайна дата, когато трябва да спра да правя нещо. Просто правя опити, без да се отказвам. Но не се и форсирам. Когато го чувствам като налагане, ми е много по-трудно и досадно да се преборя.
Гери Василева
 
Мнения: 52
Регистриран на: 04 Фев 2019, 11:19

Предишна

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта