Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот velvet_81 » 26 Окт 2018, 14:06

От няколко дни вкъщи е драма голяма. Дъщеря ни си е наумила, че иска да участва в детски конкурс за красота. Аз съм против, но пък си казвам - ако фирмата е коректна, защо не? Хубаво дете е, но моите разбирания някак не ми позволяват да приема тия конкурси за нещо редно. Чела съм какво ли не, а и всички сме виждали снимки на гримирани деца, които изглеждат толкова състарени. Все едно цял живот няма да се маца, че отсега да си състарява кожата и да се заблуждава че красотата ще й отваря всякакви врати.
А тя толкова иска да опита. Дали да се вслушам в собствения си глас или да й дам шанс в това предизвикателство :?:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот sky_100 » 26 Окт 2018, 16:23

Аз съм много против и в никакъв случай не бих позволила нещо такова. Децата са си деца и тяхното място е по детските площадки и парковете.
Отсега да се акцентира върху външния вид и суетата мисля че е опасно за тях. Е, вероятно с един конкурс нищо няма да стане, ама нищо чудно да поиска и на втори, и на трети.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Lollipop » 26 Окт 2018, 16:32

Преди години бях на такъв конкурс като гост, поканена заради роднинско дете. Бях потресена, имаше момиченца в градинска възраст с прически, косите им фиксирани с лак и брокат и изключително гримирани - спирала, молив, сенки, червило и руж, Толкова се възмутих, че го изкоментирах на висок глас и майките така ме огледаха, ама бяха направо потресаващи!
При положение и че не се показва никакъв талант си е направо глупост. Има един Мини мис и мини мистър, то май беше същото, голямо чакане и хамалогия е, може да отидете да се бутате и да чакате часове наред вашия ред. :mrgreen:
А може да се опиташ да й дадеш по-добър пример с жени, които имат таланти, спортурат, свирят на нещо и т.н. за да се опита да се асоциира с тях. А и що пък и да не пробваш да я омаяш като я разпитваш какво според нея е накарало принца да избре точно тази принжеса, ама май ще трябва да се спреш на Рапунцел и на червенокосата красавица Смело сърце, че при другите се акцентира само на това колко бика красила главната героиня.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Innerlane » 27 Окт 2018, 09:04

Lollipop написа:А може да се опиташ да й дадеш по-добър пример с жени, които имат таланти, спортурат, свирят на нещо и т.н. за да се опита да се асоциира с тях. А и що пък и да не пробваш да я омаяш като я разпитваш какво според нея е накарало принца да избре точно тази принжеса, ама май ще трябва да се спреш на Рапунцел и на червенокосата красавица Смело сърце, че при другите се акцентира само на това колко бика красила главната героиня.

Ааа, има немалко героини на Дисни с качества - Бел чете много книги, Ваяна си спасява народа без дори да вземе мъж, Мулан отива на война вместо баща си, Анна от Замръзналото кралство се жертва за сестра си и т.н. А това принцовете вече дали си базират избора на външния вид или на съответните качества на героинята е друг въпрос и нещо, което говори много повече за багажа на принца, отколкото за личността на принцесата :grin: Горещо препоръчвам на всички майки с дъщери книжката "Приказки за лека нощ за момичета бунтарки" - всички истории са за известни, реални жени, постигнали нещо в живота сами.

Според мен е хубаво децата от рано да бъдат научени кое всъщност е важно и има значение в живота. Ужасно е, че за момиченцата масово най-важното е да са хубави и сладички, а съществените неща да се поощряват само у момчетата. Не бих пратила дъщеря си на такъв конкурс, защото няма смисъл. Самочувствието на жената не трябва да се гради на външния вид, нито да се подхранва суетата ѝ от толкова рано - най-малкото по-красиви от теб винаги ще има и това не трябва да потиска никого. Ще се гордея със себе си далеч повече, ако поощря у нея интерес към природата, към науката, към четенето, към музиката и рисуването, към създаването на приятелства и т.н., отколкото към огледалото и дрешките в мола.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Pipilota » 29 Окт 2018, 09:57

Теориите не са много, но децата са различни, за момчиетата красотата е важно нещо и не виждам лошо да се запише на конкурс, като има желание, ако разбира се има и други интереси,а не външността да е единствената цел.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Влади » 31 Май 2019, 14:29

Дъщеря ми е на 8, никога не бих я пратила на такъв конкурс. Това са болни амбиции на родителите, според мен. Едно дете иска само игри, забавления и приятели. Нищо повече.
Влади
 
Мнения: 87
Регистриран на: 28 Яну 2019, 10:49

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Любомира » 14 Юни 2019, 09:17

Аз съм много против подобни изяви и моето дете не бих го пуснала. Нямам нищо против грижите за тялото и външния вид, както и суетата в умерени дози, ама от дете да си продава външността - не, мерси.
Любомира
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Юни 2019, 08:59

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Катерина Иванова » 24 Юни 2019, 09:52

Аз имам син, но все пак съм против. Не знам, моите разбирания може и да са старомодни, но все си мисля, че децата са си деца. Това, от което имат нужда са игри и обч. Другото е за големите.
Катерина Иванова
 
Мнения: 31
Регистриран на: 24 Юни 2019, 09:17

Re: Дали да позволя на дъщеря ми да участва в детски конкурс за красота, при положение че е само на 9?

Мнениеот Marshmellow » 09 Авг 2019, 09:45

Не виждам проблем, ако детето се чувства ок с това. Ако обаче родителят е твърде амбициозен и настоятелен, тогава вече не е добре.
Marshmellow
 
Мнения: 20
Регистриран на: 27 Юни 2019, 10:02


Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта