Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Мнениеот Петя Георгиева » 31 Окт 2018, 10:13

Провокира ме новината за млад българин, който застрелял жена си, после 1-годишното си дете и накрая опитал да убие себе си. Последно четох, че неговото състояние е стабилно.
И си мисля, какво толкова ужасно може да те тласне към това да убиеш най-близките си същества? Толкова ли е непоправимо всичко?! Защо детето?!
Загубили сме елементарни усещания за редно и нередно сякаш. Не знаем вече къде е границата и я прекрачваме все по-често. Ако мотивът е личен, защо не просто раздяла. Всеки да продължи живота си и да потърси щастие другаде.
Плаша се от това, което се случва. До къде можем да стигнем?!
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Мнениеот Innerlane » 31 Окт 2018, 17:12

Само тежка психична криза може да предизвика такова абнормално поведение. Какво я е отключило, на този етап можем само да гадаем. Но човек, извършил подобно престъпление веднъж, ще е завинаги заклеймен и отлъчен от обществото. За него само лудница или затвор доживот.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Мнениеот _Лилия_ » 01 Ное 2018, 11:59

То лудници останаха ли?!
Не знам дали има обаче психичен проблем, защото е работел в СОТ фирма и там не е имал издънки, нищо странно.
А и, замислете се, толкова часове след като е застрелял жена си, но афектът не е отминал, и все пак убива и детето. Ако е афектиран, това ще отмине, нали?
Цялото общество вероятно има вина. Неглижирани проблеми в семейството, жената сигурно пък е давала много, много шансове на връзката им, родителите явно не са успели да помогнат ефективно, таксиметровият шофьор отказва да отведе детето в полицията, въпреки молбата на бащата. Много неглижиране, прекомерна толерантност и сигурно дори апатия... :roll:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Мнениеот Милинка » 02 Ное 2018, 17:07

Слушах и аз по новините. МИ то думи нямам-мизерник, за детето не се е страхувал да гръмне, но за себе си се страхувал. Нещастник!!! Какви хора има... сега нищо не помнел от инцидента, но всички подробности около инцинендат ги е описал... Само конкретните моменти не можел да си спомни... И ей такива ще ги въртят и сучат и накрая ще се разминат с нещо малко да замажат ощите на хората. Или ще се случи друг инцидент, който ще заличи този!
Аватар
Милинка
 
Мнения: 157
Регистриран на: 13 Мар 2018, 18:16

Re: Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Мнениеот Viktor.Ivanov » 02 Ное 2018, 17:54

Може да е злоупотреба с наркотици или анаболи. Много вероятно, като го гледам какъв е нерез.
Viktor.Ivanov
 
Мнения: 220
Регистриран на: 09 Май 2014, 11:47

Re: Какво може да накара един млад човек да застреля жена си и детето си?

Мнениеот viviann » 09 Ное 2018, 16:03

Изперкал малоумник с проблемно детство, най-вероятно. Винаги има причина да изтрещиш така.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта