Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Бягане, упражнения у дома, поддържане на формата, аеробика, плуване, кардио тренировки, други спортове

Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот blaze » 01 Ное 2018, 10:46

Тренирам във фитнес редовно, поне 3 пъти седмично. Това е моя начин да изпусна пАрата. Обаче много се дразня на трениращите мъже, когато отида в силовата част на залата и зяпнат все едно си им навлязъл в Светая светих. Едва ли не, жените там място нямат, смешни са и т.н. Е, не може ли жена да тренира силово, в някакъв патриархат ли живеем, какво? :D
Дразня се! Само разни батки ли може да тренират? Пък после „тая била напълняла“ и всякакви такива изказвания.
Как бихте постъпили в подобна ситуация вие, момичета?
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот yellowtulip » 01 Ное 2018, 12:09

Аз и много други жени си решихме същия проблем с кросфит. Потърси зала - там ще бъдеш сред свои :) Успех!!!
yellowtulip
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Ное 2018, 12:06

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот Karina_85 » 01 Ное 2018, 13:16

Аз затова ходя на групови тренировки. Точно това зяпане, все едно преча, ме отказа от фитнес залата.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот Ива Тодорова » 01 Ное 2018, 15:10

Въобще не ми пука. Влизам, правя си сериите и се изнасям. Ако някой има проблем, да ходи другаде. Както той си плаща таксата, така и аз.
Моят съвет е да превъзмогнеш сама вътрешното си притеснение и да се отпуснеш. Все в един момент ще стане ясно че не си поредната кифла, която търси мъжко внимание :lol:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот velvet_81 » 21 Ное 2018, 11:40

Пускам пердето и тренирам. Отдавна съм надраснала възрастта, в която се притеснявам кой какво точно мисли. Платила съм си, влизам и тренирам. Сложи си слушалки и слушай музика - ще ти е по-лесно.
Батките да си гледат щангите :lol:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот Yunona » 30 Ное 2018, 18:13

Не мога да повярвам, че все още се среща такова отношение към трениращите жени.
Аз също тренирам силово, на 45 г. съм, често съм единствената жена в залата - отивам точно в 7 сутринта, когато отваря. Тогава вътре са основно мъже. В Пловдив съм.
Никога не съм срещала негативно отношение от мъжете, напротив - приятелско и симпатизиращо е. Много често искат да ми помагат, когато нося "тежък" 20-кг диск или си нагласям нещо по машините. Към 7.45 идват и други жени, същото е отношението и към тях.
Не си и помислям за групови тренировки. Моята истина е в железата. И то по-тежките :smile: Ако на някого не му харесва - подходящ поглед или две думи биха свършили добра работа. Няма какво да им мълчите.
Yunona
 
Мнения: 822
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 21:19

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот Dalia » 30 Ное 2018, 18:50

Ами защото погрешно се смята, че силовите тренировки ще направят мускулите на жената големи, като на мъжете. Да ви успокоя туй няма как да стане само с треноровки, а силовите в комбинация с кардио са идеанотото решение за подържане на една отлична спортна фигура. Така че момичета дерзайте!:cheerleaderkid:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Защо се гледа странно на жени, трениращи силово?

Мнениеот Светлето » 05 Юли 2019, 08:54

Това и аз не мога да го разбера. Всеки има право да тренира както прецени и да иска да изглежда както намери за добре.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34


Назад към Фитнес и кардио активност

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта