Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот maia the bee » 02 Ное 2018, 10:32

Дълго време се присмивах на мои познати, които бяха заложили на хомеопатично лечение. Когато цял живот си карал на конвенционално лечение е трудно да видиш нещата отстрани. Обаче в един момент забелязах че нещата рецидивират. Опитахме с лечение при лицензиран хомеопат, което наистина промени всичко. Имам предвид че повтарящите се отити на сина ми просто спряха. Няма как да е плацебо ефект, той беше дете. Сега съжалявам че не се бях решила по-рано. Какъв е вашия опит, бихте ли опитали и какво ви е мнението?
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот Алиса_В » 02 Ное 2018, 12:20

Аз съм скептично настроена. Майка ми ходи само при хомеопат и все се пробва да ми пробута колко й помагал и така нататък...
Тия гранулки какво представляват, какъв им е съставът?
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот IvanovA_Stef » 02 Ное 2018, 13:37

Аз вярвам и отдавна се лекуваме така всички вкъщи.
Алиса, произходът им е растителен, животински, химически или минерален. Като най-голям е броят на тези с растителен произход.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот Innerlane » 02 Ное 2018, 18:21

Алиса_В написа:Тия гранулки какво представляват, какъв им е съставът?

Взима се някакво съединение, да речем арсеново (което по принцип си е отрова), и се разрежда, докато не остане само една молекула или отпечатък от такова в целия препарат. Хомеопатичните препарати са изцяло вода и захар. Лекуват симптоми, а не болести, изписват се според характера на човека (!?) и други такива абсурдни критерии. Няма никаква причина отпечатък от молекула на каквото и да е съединение да действа лечебно. Няма болест, която да се лекува само чрез лекуване на симптомите. Водата няма "памет", в каквото и да ви убеждава Гала. Хомеопатията може да бъде точна наука точно толкова, колкото могат да бъдат астрологията, нумерологията и гадаенето с Таро. С други думи, винаги ще намерите някой "специалист", къде с диплома, къде не, който да ви убеди и да ви вземе парите, но леченето е изцяло на плацебо ефект, а той може да бъде много дълбок при някои хора. Но няма изследване, което да подкрепи ефекта на хомеопатията, никога не е имало, затова и върху опаковките е забранено да се пише, че са лекарство, а само продукт с неопределени терапевтични показания.

И го казвам с най-добри чувства към лекуващите се с хомеопатия! Но аз такова лечение няма да предприема и няма да препоръчам на никого.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот ivan.stoqnov » 02 Ное 2018, 18:38

И аз вярвам, защото зная колко пъти ни е спасявала да пием по-сериозни лекарства. Но вичко е полезно и помага когато се приложи на време, ако чакате да се тръшнете с 40 градуса температура и тогава да посягате към нея, естествено че няма как да ви помогне, но в началните стадии на заболяването си е едно много добро решение.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот sky_100 » 09 Ное 2018, 11:29

Аз не мога да преценя дали ни е помагала, защото винаги я комбинираме с куп други илачи - домашни, бабини и всякакви. Накрая не знам кое е свършило работа :lol:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот Fury » 11 Яну 2019, 16:29

Аз не вярвам, че реално действа хомеопатията.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот Matilda » 24 Яну 2019, 15:00

За някои неща ми е помагала, за други - пълен провал. Ако се хване още в самото начало болестта, по-скоро действа.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот Pipilota » 18 Фев 2019, 22:26

Не вярвам да има каквито и да е било положителни въздействия, особено пък за по-сериозни заболявания, разбирайте, да не е кихане.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Вярвате ли в хомеопатията или смятате че има само плацебо ефект?

Мнениеот Niya » 29 Май 2019, 15:00

Лично аз не вярвам. Възможно е да не съм попаднала на кадърен специалист, но това е положението.
Niya
 
Мнения: 71
Регистриран на: 07 Май 2019, 11:07


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта