Защо плащам за по-скъп бензин в Хасково?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Защо плащам за по-скъп бензин в Хасково?

Мнениеот IvanovA_Stef » 05 Ное 2018, 16:01

Карам една от най-масовите, средностатистически коли в България – опел. Всеки ден пътувам до и от работа, работя извън града. Ето ти 20 км в едната посока, 20 – в другата. 20 дни в месеца така и разходът на горива скача сериозно. Поне за семейния ни бюджет. И не разбирам защо трябва да плащам повече като всички живеем в една и съща държава и плащаме данъци? Никой не обяснява реалните причини, но бензинът си скача ту с 10%, ту с 15%. Накрая ще се окаже, че работя, за да си плащам горивото. По другите градове как е, как закърпвате положението?
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Защо плащам за по-скъп бензин в Хасково?

Мнениеот iriny » 28 Авг 2019, 16:50

Че то не е така само в Хасково. Забелязала съм, че в различните градове в една и съща верига бензиностанции, цената на горивото е различна. Онзи ден пътувам от Пловдив към Стара Загора и зареждам на Шел в Чирпан. На влизане в Стара Загора случайно погледнах табелата с цените на същата бензиностанция и се оказа, че са по-евтини с 10-15 стотинки на литър! Явно всеки обект има право сам да си определя цените...
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17

Re: Защо плащам за по-скъп бензин в Хасково?

Мнениеот marchinko73 » 14 Ное 2019, 11:32

iriny написа:Че то не е така само в Хасково. Забелязала съм, че в различните градове в една и съща верига бензиностанции, цената на горивото е различна. Онзи ден пътувам от Пловдив към Стара Загора и зареждам на Шел в Чирпан. На влизане в Стара Загора случайно погледнах табелата с цените на същата бензиностанция и се оказа, че са по-евтини с 10-15 стотинки на литър! Явно всеки обект има право сам да си определя цените...


Ами явно всеки обект сам си определя цените според населеното място. И аз съм я забелязал тая аномалия... Много тъпо! А Чирпан е със сигурност по-малък град от Стара Загора. Каква е логиката там да е по-скъпо?
Аватар
marchinko73
 
Мнения: 440
Регистриран на: 22 Авг 2019, 10:00


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта