Защо убийци получават минимални присъди?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Защо убийци получават минимални присъди?

Мнениеот _Лилия_ » 05 Ное 2018, 16:15

В България забелязвам една тенденция убийци да се разминават с минимални присъди. Правосъдната система ли не е наред, много „вратички“ в законите ли има? Кой има интерес те да се измъкват бързо? Често се оказва че свидетелите не са сигурни, или пък че обвиненият има загуба на памет и какво ли още не.
Държавната издръжка на затворници, доколкото знам е сериозно. Но пък дали това може да накара институциите да определят по-леки присъди?
Провокира ме разказът на лекар от линейката, пред който Викторио е признал че е застрелял жена си и детето си. А след това се спомена, че самият Викторио обаче не помни да е извършил нито едното, нито другото.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Защо убийци получават минимални присъди?

Мнениеот Буба Мара » 05 Ное 2018, 16:34

_Лилия_ написа:В България забелязвам една тенденция убийци да се разминават с минимални присъди. Правосъдната система ли не е наред, много „вратички“ в законите ли има? Кой има интерес те да се измъкват бързо? Често се оказва че свидетелите не са сигурни, или пък че обвиненият има загуба на памет и какво ли още не.
Държавната издръжка на затворници, доколкото знам е сериозно. Но пък дали това може да накара институциите да определят по-леки присъди?
Провокира ме разказът на лекар от линейката, пред който Викторио е признал че е застрелял жена си и детето си. А след това се спомена, че самият Викторио обаче не помни да е извършил нито едното, нито другото.

Да не ни стига до главата да паднем под ударите на закона. Но в него очевидно има много пропуски. Аз например не знаех, че ако някой например извърши пет престъпления ще получи присъда само за това, което е най-тежко. За издръжката на затворници не искам да коментирам, защото ми звучи като намек на поредния хейтър, който омрънква света как от неговите данъци и пари се издържал и арменския поп. Още по-абсурдно ми звучи тезата,че получавали леки присъди, щото не можела да ги издържа държавата :bouncymulticolor:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Защо убийци получават минимални присъди?

Мнениеот maia the bee » 06 Ное 2018, 10:41

Буба Мара написа:
_Лилия_ написа:В България забелязвам една тенденция убийци да се разминават с минимални присъди. Правосъдната система ли не е наред, много „вратички“ в законите ли има? Кой има интерес те да се измъкват бързо? Често се оказва че свидетелите не са сигурни, или пък че обвиненият има загуба на памет и какво ли още не.
Държавната издръжка на затворници, доколкото знам е сериозно. Но пък дали това може да накара институциите да определят по-леки присъди?
Провокира ме разказът на лекар от линейката, пред който Викторио е признал че е застрелял жена си и детето си. А след това се спомена, че самият Викторио обаче не помни да е извършил нито едното, нито другото.

За издръжката на затворници не искам да коментирам, защото ми звучи като намек на поредния хейтър, който омрънква света как от неговите данъци и пари се издържал и арменския поп.


Това обаче не е мрънкане. Слушала съм интервю с хора, работещи в затвори. Издръжката не е малка, никак даже. Според Вас, от къде идват парите?
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Защо убийци получават минимални присъди?

Мнениеот Lana » 11 Фев 2019, 13:22

Не знам дали са чак минимални, ама явно има много вратички в закона.
Например, влошено състояние, добро поведение и кой знае колко още други обстоятелства.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта