Нова съм сред колегите – как да разчупя ледовете

Нова съм сред колегите – как да разчупя ледовете

Мнениеот velvet_81 » 07 Ное 2018, 12:20

Екипът работи отдавна заедно и трудно свикват с нови попълнения. Работата е свързана със счетоводство, всеки е забил глава и не му се занимава със сплотяване на колектива. Аз не съм свикнала, защото на старото място бяха само млади хора и все намирахме повод да се усмихнем, да си разменим някоя дума.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Нова съм сред колегите – как да разчупя ледовете

Мнениеот Дороти » 07 Ное 2018, 13:58

Първите дни е достатъчно да обръщаш внимание на разговорите им, за да разбереш кой от какво се интересува. Тоест, известно време да си повече наблюдател и слушател, отколкото участник. После вече ще е по-лесно да захванеш разговор на любими за тях теми. Ще разбереш кой е мълчалив, кой обича да си бърбори.
Можеш да носиш приготвена от теб храна, или дори само плодове, да ги почерпиш.
При мен винаги е работело това да съм естествена и по възможност усмихната :smile:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Нова съм сред колегите – как да разчупя ледовете

Мнениеот София » 01 Апр 2019, 10:05

Това, което съм правила е да бъда себе си. Отначало не говоря много, докато поопозная всеки. Адаптирам се лесно, повтарям си, че работното място не е като у дома. Там сме се събрали да работим, не е нужно да сме първи дружки, а да се стиковаме и да постигаме резултати.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Нова съм сред колегите – как да разчупя ледовете

Мнениеот Viki Borisova » 05 Апр 2019, 15:50

Почерпи ги с кафета, бонбони, фъстъци... Доволни да останат, с добро да те запомнят! :grin:
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22


Назад към Приказки по женски

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта