Болен мъдрец – да го лекувам ли или направо да го вадя?

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот southern_sun » 21 Апр 2011, 10:48

Какво стана след направата на снимката? Спомих си случай, при който се наложи лицево-челюстна операция заради кофти изваден зъб! Не искам да те плаша, но внимателно си подбирай стоматолога!!
Последна промяна southern_sun на 27 Апр 2011, 14:06, променена общо 1 път
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот mary jane » 27 Апр 2011, 08:56

На мен след снимката ми го извадиха! :lol: Просто беше тръгнал да расте на криво и щеше да ми създава проблеми. А за ваденето, то при всеки е различно, но лично мен не ме болеше. Доктора ми постави много прецизно упойката, след това и изваждането стана лесно. В дупката, която е доста големичка ми постави някакви сухи треви :D , за по - бързото зарастване и затваряне и така всичко мина много добре с моя мъдрец.
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот southern_sun » 28 Апр 2011, 13:02

Моите мъдреци още не са излезли напълно и по-добре, като гледам какви проблеми ви създават....
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот black sheep » 03 Май 2011, 16:45

След снимката се оказа, че на зъба му няма нищо. Вероятно е от "джоба", който се е образувал. Ще следя и дано няма проблеми ... поне още 10-на години :)
Аватар
black sheep
 
Мнения: 58
Регистриран на: 29 Мар 2011, 16:59

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот Sofito » 19 Окт 2011, 20:20

На снимката се вижда дали корена на мъдреца е сраснал с челюста или не е. Ако не е, ваденето въобще не се усеща
Sofito
 
Мнения: 53
Регистриран на: 18 Окт 2011, 21:57

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот Margo » 20 Окт 2011, 12:59

Sofito написа:На снимката се вижда дали корена на мъдреца е сраснал с челюста или не е. Ако не е, ваденето въобще не се усеща

А ако е сраснал какво се очаква да се усети? Не се ли вадят с упойка? Малеее колкото ме е страх от зъболекари още повече се наплаших.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот qproin » 20 Окт 2011, 17:37

Най-добре е на зъболекар и да се извадят всички. Сестра ми така направи преди 2 години и си реши кардинално проблемите.
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Проблеми с изваден горен мъдрец

Мнениеот paterica » 11 Яну 2012, 11:08

Преди пет дни ми извадиха горен мъдрец. Беше си чисто здрав зъб, но растеше към бузата и ми създаваше дискомфорт. За ваденето направо не ми се говори, макар зъболекарката да ме увери, че при мен е станало по най-лесния начин. Зъбът беше с извити огромни корени и след процедурата на мястото му зейна огромна дупка до костта. Зъболекарката не го намаза с нищо, не сложи локален антибиотик и ми каза, че веднага мога да ям и да пия, което и направих. Сега пети ден съм с болки и ужасен дъх. Самолечението ми от два дни включва мазане с Ваготил и сода за хляб, които облекчават частично поне проблемите с ужасния вкус и дъх :D
Аватар
paterica
 
Мнения: 7
Регистриран на: 09 Дек 2011, 16:47

Re: Проблеми с изваден горен мъдрец

Мнениеот Anelia07 » 12 Яну 2012, 09:53

След вадене на какъвто и да е зъб, е задължително от следващия ден миенето на мястото със мек масаж с четката за зъби. Храната, която се събира там е причина за инфекция, както в случая по-горе. Трябва да се обадите на зъболекаря, да ви направи упойка и почисти мястото. А и веднага да вземете антибиотик Amoxil 1 gr. на 12 часа! Ако не го направите положението може да се влоши сериозно. Ваденето на горен мъдрец, наистина не е сложно, стига да се спазва хигиена на устната кухина. Също така ще му помогнете със вода за уста от аптеката( не от супермаркет) сутрин и вечер жабурене след миене на зъбите! Надявам се да съм била полезна!
Anelia07
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2012, 09:44

Re: Проблеми с изваден горен мъдрец

Мнениеот Bella » 12 Яну 2012, 14:18

paterica написа:Преди пет дни ми извадиха горен мъдрец. Беше си чисто здрав зъб, но растеше към бузата и ми създаваше дискомфорт. За ваденето направо не ми се говори, макар зъболекарката да ме увери, че при мен е станало по най-лесния начин. Зъбът беше с извити огромни корени и след процедурата на мястото му зейна огромна дупка до костта. Зъболекарката не го намаза с нищо, не сложи локален антибиотик и ми каза, че веднага мога да ям и да пия, което и направих. Сега пети ден съм с болки и ужасен дъх. Самолечението ми от два дни включва мазане с Ваготил и сода за хляб, които облекчават частично поне проблемите с ужасния вкус и дъх :D

Аз мисля, че когато се извади зъб би трябвало зъболекаря да зашие венеца, все пак на мястото е имало зъб и няма да зарастне толкова бързо.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта