Болен мъдрец – да го лекувам ли или направо да го вадя?

Re: Проблеми с изваден горен мъдрец

Мнениеот ovagimyan » 01 Фев 2012, 15:12

Мога да споделя, моя опит имам 3 извадени мъдреца, когато се получи тази болка и лошия дъх значи има нещо, което не е много наред, може замърсяване и тнт...
Какво направих аз, отидох при хирурга, отново, постави ми упойка, след това изчисти мястото на ново и го проми. Сложи болкоуспокояващо и антисептично лекарство .
И ми даде да пия витамини...
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот deni1902 » 06 Фев 2012, 15:49

Здравейте! Имам проблем с долен ляв мъдрец, който ме тормози вече 10ти ден. Правих си снимка (мога да я покажа за мнение, ако някой разбира) и днес ходих на зъболекар, който ми препоръча да отида при хирург... :( Трябва да ми се прави операция, тъй като по-голямата част от него е под венеца, а той расте под наклон към гърлото и към бузата... Щеше ми се да избегна тази процедура :( Ще се радвам, ако някой да сподели опит/съвети/препоръки за хирург при ваденето на пустия му никому ненужен мъдрец?
deni1902
 
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Фев 2012, 15:43

Re: Проблеми с изваден горен мъдрец

Мнениеот Silvi » 06 Апр 2012, 12:44

Виждам, че много хора имат проблем с мъдреците, но моите все още не са излезли.Това нормално ли е? На 33 години съм и преди години си спомням, че бяха почнали да растат, но сега са в дълъг период на застой. Въобще има ли вероятност да не излязат никога?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот oho-boho » 02 Май 2012, 12:59

deni1902 написа:Здравейте! Имам проблем с долен ляв мъдрец, който ме тормози вече 10ти ден. Правих си снимка (мога да я покажа за мнение, ако някой разбира) и днес ходих на зъболекар, който ми препоръча да отида при хирург... :( Трябва да ми се прави операция, тъй като по-голямата част от него е под венеца, а той расте под наклон към гърлото и към бузата... Щеше ми се да избегна тази процедура :( Ще се радвам, ако някой да сподели опит/съвети/препоръки за хирург при ваденето на пустия му никому ненужен мъдрец?

Дени, според мен не отлагай посещението при хирург, за да не си навлечеш по-голяма бела на главата. Ще ти сложат упойка и нищо няма да усетиш. Не казвам, че след това мястото няма да те понаболява, но ще пиеш течен аналгин и ще си ок. Аз имах проблем с единия мъдрец, който растеше към кътника и направо го беше издълбал. Естествено наложи се операция, но не съм се замисляла нито за миг, защото е много опасно, особено ако са горни зъби и недай си боже стане някакъв абцес. Не искам да те плаша, но операцията е решение в твоя случай - все пак ти го е казал специалист и ние тук няма как да променим нещата.
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: Проблеми с мъдреци?

Мнениеот roxy » 29 Юли 2012, 17:54

Не мога да разбера защо изобщо излизат тези мъдреци, като само ни създават проблеми :roll: Аз имах един мъдрец, който зъболекарката ми беше решила да спаси на всяка цена - пломба, счупи се, пломба, пак се счупи, докато накрая просто не се разцепи и ми го извадиха. Затова съм решила при следващ проблем с мъдрец - никакво лечение, направо при хирурга и това е. Защо да си създавам излишни главоболия?
roxy
 
Мнения: 37
Регистриран на: 04 Юни 2012, 11:19

Проблеми с мъдреци

Мнениеот emineakif1993 » 10 Мар 2013, 16:42

:( :shock: :? Здравейте аз съм на 20год имам един въпрос към вас никнаха ми 4 мъдреци, всичко беше наред до вчера, но в момента имам болки и мисля,че това се дължи на първия мъдрец, който вече е доста по- голям в сравнение с другите. Мисля че измества предните ми зъби и заради това ми е болката,усещам го във втория зъб който вече почна да се изкриви и сякаш сърцето ми бие не в гръдния кош а под този зъб какво трябва да направя по въпроса много ви моля отделете ми 5 минути и ми помогнете, вярвам, че ще го направите благодаря Ви. :? :? :?
emineakif1993
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Мар 2013, 16:28

Re: Проблеми с мъдреци

Мнениеот geriva » 10 Мар 2013, 23:39

Най-вероятно ще трябва да посетиш зъболекар-хирург :(
Или , ако си имаш доверен стоматолог...
Не се плаши от думата хирург. Просто мъдреците често създават проблеми.
Не е задължително да се нуждаеш от зъболекарска намеса, но след прегледа ще ти обяснят, дали е необходимо поне снимка да си направиш.
Не знам откъде си...за София мога да препоръчам специалист.
Хайде, безболкова вечер ти пожелавам и утре-беж на преглед, не се страхувай.

п.п: Вземи си нещо обезболяващо, за да спиш и потърси в нета алтернативна помощ при такъв проблем- скилидка чесън между венеца и бузата, бучка лед и знам ли още какво имаше...
geriva
 
Мнения: 336
Регистриран на: 18 Фев 2013, 11:45

Как да постъпим с никнещите мъдреци?

Мнениеот JohnLocke » 05 Ное 2013, 12:58

Здравейте!

Аз съм на 16 години от преди около месец започна да ми никне мъдрец, по-усърдно. Вече е пробил венеца. Видя ми се малко странен, заради това отидох при зъболекарката ми.

Прегледа ме и установи, че мъдрецът е развален и трябва да се извади! Направо ми се искаше да избягам от кабинета, когато чух това! След всички мъки, докато пробие, сега трябва да го вадя!

Мислих си, че има и друг начин, това не може да е единственото решение! Мъдрецът едва е изникнал над венеца, за да го извадят, трябва операция.

Не попитах подробно за процедурата, но трябва да има някаква алтернатива! Дайте ми съвет, как да постъпя, на 16 години съм, ако от сега започнат да ми вадят зъби, къде ще му излезе краят?
JohnLocke
 
Мнения: 70
Регистриран на: 28 Окт 2013, 14:32

Re: Как да постъпим с никнещите мъдреци?

Мнениеот niya_mazova » 05 Ное 2013, 13:16

Най-добре е да се извади, наистина. Някои лекари съветват да се вадят,дори и да са здрави. Не се притеснявай, естествено болка и дискомфорт ще има, но щом се налага, по- добре сега, от колкото много по-късно, когато има сериозен проблем :!:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Как да постъпим с никнещите мъдреци?

Мнениеот zheleva212 » 25 Ное 2013, 12:36

И моите ги извадиха преди много години, за което съм благодарна. С никненето на мъдреците бяха започнали да се изкревят някои зъби, но благодарение на изваждането и годините се поизправиха и си влезна всичко в норма. Консултацията със стоматолог няма да ти навреди!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта