Болен мъдрец – да го лекувам ли или направо да го вадя?

Re: Как да постъпим с никнещите мъдреци?

Мнениеот Fancy » 27 Ное 2013, 13:26

Мисля, че е най-добре да се извадят, особено когато има проблеми с тях още от самото никнене ;)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Проблеми с мъдреци

Мнениеот krasyto » 11 Фев 2014, 15:34

А на някой случвало ли му се е докато избиват самите мъдреци да вдигне температура. От няколко дни имам всяка вечер по 37 градуса. Не ми е лошо, не съм болна. Усещам само болка в горната дясна част в устата и с език си напипвам леко как се е подал върха на мъдреца. Опасна ли е тази температура? Някой може ли да ми даде съвет?
krasyto
 
Мнения: 14
Регистриран на: 11 Фев 2014, 14:53

Re: Как да постъпим с никнещите мъдреци?

Мнениеот mirodent » 11 Фев 2014, 20:37

JohnLocke написа:Здравейте!

Аз съм на 16 години от преди около месец започна да ми никне мъдрец, по-усърдно. Вече е пробил венеца. Видя ми се малко странен, заради това отидох при зъболекарката ми.

Прегледа ме и установи, че мъдрецът е развален и трябва да се извади! Направо ми се искаше да избягам от кабинета, когато чух това! След всички мъки, докато пробие, сега трябва да го вадя!

Мислих си, че има и друг начин, това не може да е единственото решение! Мъдрецът едва е изникнал над венеца, за да го извадят, трябва операция.

Не попитах подробно за процедурата, но трябва да има някаква алтернатива! Дайте ми съвет, как да постъпя, на 16 години съм, ако от сега започнат да ми вадят зъби, къде ще му излезе краят?


Браво, акселерат-юнак... ;) На 16 лета и вече помъдрял :D
Понякога дентистите не обичат да се занимават с трудните за работа и пломбиране мъдреци и предлагат изваждане, така че е добре втора консултация. Но в последно време зачестяват дефектите на току-що порасналите 8-ми зъби (мъдреците) и се налага отстраняването им. Често,когато са на долната челюст, тези зъби разместват по-предните и разкривяват резците или променят лицевата визия в тип "Бандитска захапка" ( прогения)- ако това се предполага, като се анализира панорамна рентгенография, за предпочитане е бързото им изваждане.
Съвременните упойки осигуряват добър комфорт по време на екстракция за цели 3-5 часа, а после с помоща на болкоуспокояващи медикаменти се преживява 1-2 дневния период на стабилизиране на раната. Възможно е за кратко да се затрудни отварянето на устата, т.н. "тризмус", но и това минава бързо и човек пак се усмихва :D
Така че, JohnLocke, по-добре да се реши проблема СЕГА, докато не е заболял сериозно зъба и е може би възможно да се пломбира или ако рентгенографията показва бъдещ проблем - да се пристъпи към вадене.
Бързото действие е гаранция за успеха!
Д-р Куюмджиев
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Re: Проблеми с мъдреци

Мнениеот mirodent » 17 Фев 2014, 12:56

geriva написа:Най-вероятно ще трябва да посетиш зъболекар-хирург :(
Или , ако си имаш доверен стоматолог...
Не се плаши от думата хирург. Просто мъдреците често създават проблеми.
Не е задължително да се нуждаеш от зъболекарска намеса, но след прегледа ще ти обяснят, дали е необходимо поне снимка да си направиш.
Не знам откъде си...за София мога да препоръчам специалист.
Хайде, безболкова вечер ти пожелавам и утре-беж на преглед, не се страхувай.

п.п: Вземи си нещо обезболяващо, за да спиш и потърси в нета алтернативна помощ при такъв проблем- скилидка чесън между венеца и бузата, бучка лед и знам ли още какво имаше...


Браво "geriva", давате отличен съвет на въпроса за мъдреците, дано пациентката Ви е послушала - аз бих казал същото...:)
Д-р Куюмджиев
0888 890301
Аватар
mirodent
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Юни 2013, 12:54
Местоположение: Пазарджик, ул. "Св. Иван Рилски" 4, ет 4, каб3

Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот Lilly_milly » 13 Окт 2016, 12:49

На 22 години съм и съм изправена пред чуденка, затова реших да се допитам, може някой да е препатил. Три от мъдреците ми са изникнали, като два от тях доста накриво. На мен не ми пречат, само от време на време ми правят ранички на вътрешната част на бузата, но не го смятам за проблем. Обаче стоматологът ми ми припоръчва да ги извадя, защото като са криви по-лесно се задържа храна около тях и след време това може да е предпоставка за тяхното разваляне. Сега се чудя дали да ги вадя, след като не съм видяла зор заради тях. Да послушам ли зъболекаря си заради нещо, което може да стане, може и да не стане? Или навреме да се отърва от бъдещи проблеми, нали без това не служат за нищо тези мъдреци?
Lilly_milly
 
Мнения: 245
Регистриран на: 16 Дек 2014, 14:32

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот Malina » 13 Окт 2016, 12:54

След като нямам проблеми с тях. Разбира се, твоят зъболекар няма да има нищо против да ти вземе немалко пари за ванедето на зъбите, защото мъдреци не се вадят с конец на вратата, а си искат сериозна манипулация. :roll:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот kauda » 13 Окт 2016, 14:12

Ако ти създават големи проблеми и чак толкова ти разраняват бузата ги махни, преди да си си докарала някоя инфекция, която може и да не остане само в устата. Така или иначе, всички хора рано или късно (най-често рано), им се развалят мъдреците и се налага да бъдат извадени...
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот black » 13 Окт 2016, 14:37

Аз не бих си ги извадил, големи поразии може да станат после. Между другото, на възрастта, на която си ти, по-лесно казват, че се вадят, защото не са им толкова враснали и големи корените.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Окт 2016, 16:03

black написа:Аз не бих си ги извадил, големи поразии може да станат после. Между другото, на възрастта, на която си ти, по-лесно казват, че се вадят, защото не са им толкова враснали и големи корените.

Какви последствия може да има? Питам, защото и аз съм на подобно положение..
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот pavleta » 13 Окт 2016, 16:18

О, може да станат и още как. На един приятел му извадиха долен мъдрец, но зъболекарят не обработил дупката, не сложил антибиотик или нещо, което да я предпазва, и като се хранел тя се пълнела с храна. След известно време започна да го боли, да има лош дъх, та направо на доста по-силни антибиотици мина.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта