Болен мъдрец – да го лекувам ли или направо да го вадя?

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот Ваня Стойчева » 14 Окт 2016, 09:28

pavleta написа:О, може да станат и още как. На един приятел му извадиха долен мъдрец, но зъболекарят не обработил дупката, не сложил антибиотик или нещо, което да я предпазва, и като се хранел тя се пълнела с храна. След известно време започна да го боли, да има лош дъх, та направо на доста по-силни антибиотици мина.

Ужас! това обаче може да се случи с всеки зъб - здрав или развален, ако не попаднеш на качествен лекар...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот balsam » 14 Окт 2016, 09:58

И на мен моята зъболекарка ми каза, че се получава нещо като джоб между мъдреца и зъба до него и там е опасно да се събира храна. Да съм помислела дали да не го извадим мъдреца. Мен много ме е страх от такива процедури, като си представя, че ваденето на този зъб си е като цяла операция и ми става зле. Чистя с клечка за зъби, засега нямам проблеми и май си трая :mrgreen: .
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот Lollipop » 14 Окт 2016, 11:14

balsam написа:И на мен моята зъболекарка ми каза, че се получава нещо като джоб между мъдреца и зъба до него и там е опасно да се събира храна. Да съм помислела дали да не го извадим мъдреца. Мен много ме е страх от такива процедури, като си представя, че ваденето на този зъб си е като цяла операция и ми става зле. Чистя с клечка за зъби, засега нямам проблеми и май си трая :mrgreen: .

То си е точно операция, която си крие и много рискове след това, ако не дай си Боже се получи някоя инфекция.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот ramimni » 14 Окт 2016, 12:27

На мен всички са ми поникнали и не съм видяла никакъв зор с тях. Не бих тръгнала да ги вадя без причина. Вече ако е неотложно, тогава предполагам, че няма накъде да мърдам.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот svetlozara » 14 Окт 2016, 14:22

Всички казват, че не е необходимо, след като не ти правят проблем, но те реално ти създават проблеми, защото ти разраняват устата. По-добре ги махни, преди да се окажеш с някоя инфектирана рана в устата.
svetlozara
 
Мнения: 729
Регистриран на: 18 Юни 2015, 12:14

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот vanessa_ » 14 Окт 2016, 15:45

Бих се доверила на мнението на специалиста и бих потърсила друго мнение, за мен това е най-правилното. Ако вече няколко ти потвърдят, че е по-добре да се извадят, тогава го направи.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот finik » 15 Окт 2016, 12:47

Мъдреците се развалят по-бързо от останалите зъби. Особено при любителите на сладко, шоколад и готвена храна. На диваците защо не им се развалят зъбите?!? Ами защото ядат необработена храна. Зъболекарите обикновено съветват да се махат мъдреците, за да се предпази човека от по-нататъшни сериозни проблеми. Например възпаление на средното ухо, абсцес и др. Но и самото вадене е проблем. Желателно е да се извърши от лицево-мелюстен хирург, а не от зъболекар! При това се срязва венеца, и след изваждане на зъба и почистване на мястото се зашива. Естествено след вадене на зъб не трябва да се храните известно време, докато се затвори раната. А това за антибиотиците след вадене на зъб аз лично не го изпълнявам. Антибиотиците са вредни за здравето! Аз лично използвам растителен имуномодулатор, алое, и други билки.
finik
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Сеп 2016, 10:45

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот penny » 17 Окт 2016, 09:37

Антибиотиците са вредни, но след такава операция, защото това за мен си е операция, по-добре да се пият, за да се предотвратят по-сериозни последици. Все пак в устата бъка от бактерии.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот Lollipop » 18 Ное 2016, 16:05

finik написа:Мъдреците се развалят по-бързо от останалите зъби. Особено при любителите на сладко, шоколад и готвена храна. На диваците защо не им се развалят зъбите?!? Ами защото ядат необработена храна. Зъболекарите обикновено съветват да се махат мъдреците, за да се предпази човека от по-нататъшни сериозни проблеми. Например възпаление на средното ухо, абсцес и др. Но и самото вадене е проблем. Желателно е да се извърши от лицево-мелюстен хирург, а не от зъболекар! При това се срязва венеца, и след изваждане на зъба и почистване на мястото се зашива. Естествено след вадене на зъб не трябва да се храните известно време, докато се затвори раната. А това за антибиотиците след вадене на зъб аз лично не го изпълнявам. Антибиотиците са вредни за здравето! Аз лично използвам растителен имуномодулатор, алое, и други билки.

Всъщност няма от къде да знаем на диваците дали не са им се разваляли зъбите.. :lol:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Да си извадя ли мъдреците?

Мнениеот fairy » 18 Ное 2016, 16:43

И четирите ми мъдреци растат на криво и избутват другите ми зъби. Големи проблеми ми създават, и на мен ми препоръчват да ги извадя. Но засега нямам финансова възможност, а и ме е страх. Боли ме, облекчиха ми малко положението като ми изпилиха зъбите, но да видим колко ще изтрая така.
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта