Участвахте ли в протестите срещу високите цени на горивата в неделя? Има ли смисъл от протести?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Участвахте ли в протестите срещу високите цени на горивата в неделя? Има ли смисъл от протести?

Мнениеот blaze » 13 Ное 2018, 10:26

Онзи ден се прибирах от тренировка и сигурно си отвисях около половин час на спирката, докато дочакам тролей. В един момент стана ясно че градският транспорт се бави заради протеста срещу високите цени на горивата. Не се ядосах, по-скоро се зачудих какъв е смисъла от тези протести...Дали не е просто повод да побръмчим из града, да развеем знамената за час-два, накрая да хапнем и пийнем, после всеки у тях си :???: Забравяме какво сме искали, мрънкаме си по домашному и дотам.
Дали проблемът не е в стандарта ни на живот, в ниските ни доходи, в скапаните, стари коли, които горят бензин като за две коли?
Дали от тези протести ще произлезе въобще нещо? Едва ли.
Вие участвахте ли?
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Участвахте ли в протестите срещу високите цени на горивата в неделя? Има ли смисъл от протести?

Мнениеот sky_100 » 13 Ное 2018, 11:20

Аз пък участвах. Под каква друга форма мога да заявя мнението си, да изразя позиция? Закони не мога да прокарвам, това е моя начин. А дали ще има резлутат - не знам. Просто направих това, което прецених че мога. Стига сме се държали овчедушно и примирено.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Участвахте ли в протестите срещу високите цени на горивата в неделя? Има ли смисъл от протести?

Мнениеот Роуз » 13 Ное 2018, 16:18

Аз съм скептична към протестите, обаче мъжа ми се включи. Той е много непримирим и използва всяка възможност да заяви позицията си.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Участвахте ли в протестите срещу високите цени на горивата в неделя? Има ли смисъл от протести?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Ное 2018, 17:25

Винаги има смисъл да се протестира, друг е въпросът, че каузата ние с бъркана, не знам какви са точно настроенията и с колко се очаква да се повиши цената на горивата, но не се протестира за неща, засягащи пряко начина ни на живот и добруването ни вбъдеще, ама удари ли се по колата ни, веднага откачаме. Жалко за нас.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Участвахте ли в протестите срещу високите цени на горивата в неделя? Има ли смисъл от протести?

Мнениеот Боби_Тони » 14 Ное 2018, 10:45

Аз участвах, защото работата ми е свързана с ежедневно ползване на личната ми кола. Удря ме в джоба жестоко. Дразнят ме седенките, които в един момент се получават по протестите, но тогава просто си тръгвам. Правя каквото мога.
Аватар
Боби_Тони
 
Мнения: 81
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:11


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта