Диета Планк - ефикасна ли е?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот Moni_265 » 19 Ное 2018, 14:58

Чух за нея от колежка, чийто мъж я е направил. Обясни ми че се хапват доста неща и реално не се гладува. Отслабва се сравнително бързо, няколко седмици май.
Чували ли сте за нея? Не обичам да спортувам в зала, само карам ски, но това не е достатъчно за да сваля излишните килограми. Не са много, но 5-6 кг ще е добре да махна.
За какво точно става дума и ако сте я спазвали, доволни ли сте? После връща ли се теглото?
Аватар
Moni_265
 
Мнения: 72
Регистриран на: 12 Ное 2018, 15:24

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот IvanovA_Stef » 19 Ное 2018, 15:02

Диетата е основно протеинова, плюс зеленчуци и плодове. Не е за хора, които обичат да хапват въглехидрати под каквато и да е форма. Продължава 2 седмици. После се прави почивка от още две и може пак. Аз като я направих свалих 6-7 кг, но не бях съвсем стриктна. Но ако се спазва както трябва, казват че се свалят повече килограми.
Аз съм от доволните, но и аз обичам месце. Ако не си фен, ще е трудно изпълнимо.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот maia the bee » 19 Ное 2018, 15:04

Кумата не я бях виждала поне месец. Направо ми събра очите като я срещнах. Вярно, тя и спортува, но определено диетата е дала резултат.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот *Пролет* » 19 Ное 2018, 15:11

Аз не можах да избутам с толкова много месо. Има и яйца, да добавя.
Ето примерно меню:

ПОНЕДЕЛНИК
Закуска - кафе или чай без мляко и захар, колкото искате.
Обяд - 2 твърдо сварени яйца, спанак-колкото искате (без сметана).
Вечеря - 1 стек (парче месо, около 200г, намажете скарата със съвсем тънък слой мазнина, само колкото месото да не залепне, съвсем леко посолете) и зелена салата- колкото искате.

ВТОРНИК
Закуска: Кафе или чай без мляко и захар и една суха кифла-не сладка (не с мак или конфитюр)-до 120 г.
Обяд:1 стек (както в понеделник), зелена салата и плодове - колкото искате (особено подходящ е ананаса).
Вечеря: варена ,не печена шунка (желателно е да е "био", - без добавки) - колкото искате.

СРЯДА
Закуска: Кафе или чай без мляко и захар, една суха кифла (както във вторник).
Обед: 2 твърдо сварени яйца, зелена салата и домати - колкото искате.
Вечеря: шунка (както във вторник) - колкото искате, зелена салата-колкото искате.

ЧЕТВЪРТЪК
Закуска: Кафе или чай без мляко и захар, една суха кифла (както във вторник).
Обед: 1 твърдо сварено яйце, швейцарско сирене (до 100 грама), салата от моркови - колкото искате.
Вечеря: Плодове (особено подходящ е ананаса) - колкото искате, кисело мляко-без добавки-колкото искате.

ПЕТЪК
Закуска: Кафе или чай без мляко и захар, лимон и пресни моркови - колкото искате.
Обед: задушена риба (или варена, с малко сол и подправки) - до 200 грама, салата от домати-колкото искате.
Вечеря: 1 стек (както в понеделник) и зелена салата-колкото желаете.

СЪБОТА
Закуска: Кафе или чай без мляко и захар, една суха кифла (както във вторник).
Обед:Пиле на грил (без кожата, защото е много мазна) - колкото желаете.
Вечеря: 2 твърдо сварени яйца, моркови-колкото желаете.

НЕДЕЛЯ
Закуска: Чай с лимон, без мляко и захар.
Обед: 1 стек (както в понеделник), плодове-колкото желаете.
Вечеря: Пригответе си всичко, което пожелаете: спагети със сос, печени картофи, пелмени, котлети, борш... - всичко е позволено.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот Ani_ » 04 Дек 2018, 12:04

Тази я пазих миналия месец. Тя си е нещо като тази на Дюкан. Наистина дава много добри резултати, но трябва да се внимава с бъбреците. Не бих я пазила скоро пак.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот Dalia » 04 Дек 2018, 12:29

О, ужас! Като гледам менюто и разбирам, защо на мъжа на колежката ви много му е допаднала тази диета. Мъжете и тяхната любов към месото. :inlove: Абсурд е да се подложа на такава диета с толкова много месо в нея, пък ако ще и да има доказан ефект. Пък и то при всеки човек резултатите са различни. :jumprope: Лично аз предпочитам нещо с плодове, зеленчуци и примерно яйца или кислео мляко, ако може напълно да се изключи месото още по-добре.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот viviann » 03 Яну 2019, 11:49

Амбицирах се и я направих аз през декември, точно преди празниците. Да ви кажа, доволна съм. Ама аз си обичам месо и не ми беше проблем.
Сега се опитвам да се храня балансирано, за да задържа свалените килограми.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот Rossi Ross » 22 Фев 2019, 15:58

Аз много обичам месо и я направих веднъж. Доволна съм и не усетих липса на определени храни. Имах няколко излишни кг и вече са в миналото :cool: Сега по-важното е как да ги задържа трайно.
Rossi Ross
 
Мнения: 93
Регистриран на: 05 Дек 2018, 15:19

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот Valya T » 08 Май 2019, 10:08

Това наистина много прилича на диетата на Пиер Дюкан. Не е за хора, които не са фенове на мръвките :mrgreen:
Valya T
 
Мнения: 49
Регистриран на: 20 Фев 2019, 11:54

Re: Диета Планк - ефикасна ли е?

Мнениеот Валя.Танева » 08 Май 2019, 11:32

Аз сега я правя, тъй като след няколко месеца ни предстои сватба. Не ми е проблем, защото обичам месо. Има ефект, засега 5 килограма.
Валя.Танева
 
Мнения: 44
Регистриран на: 08 Май 2019, 09:56

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта