Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Мнениеот blaze » 20 Ное 2018, 11:11

От време на време, в хода на разговора или пък от някой по-възрастен човек, чувам как през комунизма било по-хубаво, имало сигурност и спокойствие.
Аз помня май само кофти неща като липса на цитрусови плодове, за които трябваше да се редим преди Коледа. Манифестациите, които толкова да ненавиждахме. Първа и втора програма...Такива неща.
Вие или Ваши близки усещат ли носталгия по това време и защо? На мен нищо не ми липсва от онова време.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Мнениеот Светлето » 20 Ное 2018, 11:23

По думите на майка ми преди много се е ходело по почивки - море, планина.
Също така малките градове определено са все по-зле с годините. Това дори аз го забелязвам, а тя твърди че преди не е имало проблеми да се живее в малките населени места. Защото е имало работа.
Аз имам смътни спомени и то неприятни - всичко е под строй, пълно информационно затъмнение и омразните манифестации. Добре че тях ги хванах за кратко.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Мнениеот Роуз » 20 Ное 2018, 11:31

Нищо не ми липсва. Аз съм 40+ и помня основните неща.
Помня как нямаше средностатистически семейства. Всички бяха или с еднакъв социален статус, или горе по върховете. Други нямаше.
Помня и режима на тока, даммм. Как учех вечер на свещи. Голям "кеф" :roll:
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Мнениеот IvanovA_Stef » 20 Ное 2018, 11:41

Липсва сигурно на бабите и дядовците ни. Аз го свързвам само с ограничения, липси и затъпяване на народа.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Мнениеот sky_100 » 20 Ное 2018, 14:55

Патоса, с който съм виждала Бай Тошо да говори пред хората :mrgreen: Сегашните ни президенти все едни монотонни и скучни!
Шегувам се, естествено! Не мисля че има нормален и себеуважаващ се човек, на когото би липсвало нещо от онзи период.
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Липсва ли ви нещо от социализЪма или комунизЪма? :D

Мнениеот ivanovbg » 22 Ное 2018, 01:46

Роуз написа:Нищо не ми липсва. Аз съм 40+ и помня основните неща.
Помня как нямаше средностатистически семейства. Всички бяха или с еднакъв социален статус, или горе по върховете. Други нямаше.
Помня и режима на тока, даммм. Как учех вечер на свещи. Голям "кеф" :roll:


Да, по времето на социализма си била първи клас, бас държа че даже не си спомняш съучениците от тогава. А на свещи си учила в първите години на демокрацията, да не говорим, че и водата тогава стана кът. Все пак социализма свърши 89 година.

Аз съм на 56. Много неща ми липсват и много неща са ми в повече. Например в повече са ми гей парадите и джендърите, но ми липсва най много ... ще ви кажа:
Вчера се качвам върху бабата и ... греда. По време на Тато такова нещо не ми се е случвало никога. Мислеше за нас човека. Тогава по социалистически винаги преизпълнявах плана. Постепенно след идването на демокрацията нещата почнаха постепенно да се влошават особено в последно време. Затова и сега и аз ходя по протестите. Поне да ни върнат Станишев. :evil: По негово време поне такава излагация като вчерашната нямаше :sad:
Но млади сте вие и не ги разбирате нещата,като дойдете на нашите години щеви дойде акъла, ама ... :wink:
ivanovbg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2018, 01:20


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта