Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот Dust » 21 Ное 2018, 13:08

От дълги години съм, или по-точно бях, на ксилометазолинови капки за нос. Опитвах да ги спра, но носа ми така се запушваше че след втората безсънна нощ, пак ги почвах. Знам, погрешно е било, има упътване към капките, но като не намирах друг начин да си отпуша носа, това беше най-лесното.
Ходих на лекар, не един. Потвърдиха че е медикаментозен ринит и е много вероятно да се стигне до операция. Дълбоко съжалявам че съм приемала нещата снизходително.
Ако някой друг се е сблъсквал със същото нека сподели дали се е справил без операция. Мисълта за това ме плаши!
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот Роуз » 21 Ное 2018, 14:52

Звучи много неприятно. Ама е трябвало да не си слагате капки повече от седмица. Не че не го знаете, де. Наистина се привиква към тях.
Сещам се за вариант с хомеопатия? Ако не стане, така или иначе, операция май остава като решение.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот velvet_81 » 21 Ное 2018, 14:54

Каква е тази операция? Аз имам същия проблем и едва дишам. Вче съм постоянно изнервена, защото нито спя нормално, нито дишам нормално... :-|
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот Dust » 21 Ное 2018, 14:56

Мисля че беше септопластика...Май ще трябва да се ходи до София, не ми се рискува тук.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот velvet_81 » 21 Ное 2018, 14:57

Ясно. Дали обаче ще има резултат? На мъжа ми оперираха носа, заради уж крива носна преграда. Предполагаше се че заради това хърка доста. Е, не спря да хърка. Хем го оперираха в София. Има голяма вероятност това да не промени състоянието ти, за жалост :sad:
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот Dust » 21 Ное 2018, 14:59

Уфф, направо уби всичко детско в мен :???:
Ще търся значи първо други начини - примерно с хомеопатия. Знам ли къде е разковничето.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Медикаментозен ринит - мога ли да се излекувам без операция?

Мнениеот FramarLekari » 21 Дек 2018, 15:48

Здравейте, Dust!

Въпреки че не съществуват установени препоръки за лечение на лекарствено индуциран ринит, различни от прекратяване и избягване на употребата на причинителя, клиничният опит показва, че е възможно да се предпише употреба на кортикостероиден интраназален спрей за лечение на симптомите. Комбинацията на интраназален антихистамин с интраназалния кортикостероид се счита за следваща стъпка в терапията, ако само кортикостероидът не е ефективен.

Още информация може да прочетете тук: Медикаментозен ринит

С уважение,
Медицински екип на "Фрамар"
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със Заболявания уши, нос, гърло (УНГ)

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта