Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот viviann » 22 Ное 2018, 11:50

Наскоро попаднах на подобно питане и се замислих.
Обичам да знам какво предстои, мразя неведението, но сякаш по този въпрос бих искала да остана невежа :oops: Имам чувството, че узнавайки, ще опропастя останалите си дни или седмици, ако времето е наистина малко. А аз искам да живея като за последно, като нормален човек.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот Karina_85 » 22 Ное 2018, 12:45

Аз бих го отворила, колкото и да се страхувам от прочетеното. Имам чувството че ще преосмисля много неща, които съм приела за даденост и ще променя отношението си към някои близки хора, с които сега понякога се държа незаслужено грубо.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот Алиса_В » 22 Ное 2018, 12:47

Не, никога не бих се осмелила. По принцип не съм куражлийка, а след нещо такова, ще се срина сигурно. А и си харесвам живота такъв какъвто е, подобно писмо ще го промени кардинално. Доколкото се познавам, сигурно ще се изолирам от хората. А не искам.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот flip » 22 Ное 2018, 13:02

Звучи направо зловещо.
Не знам как бих постъпила. Хе искам да съм наясно, за да си подредя различно живота, евентуално. Хем пък може да се променя не по начина, по който предполагам. Кой знае как ще се държи, ако научи истината?
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот Никол_20 » 03 Дек 2018, 16:15

Определено ще искам да знам. Ама кой ще ми даде тоя плик, много ми е любопитно? :mrgreen:
Наистина, бих искала да разбера. Не ме е страх да науча, може би тогава ще заживея по-пълноценно и смислено.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Дек 2018, 17:30

Ще го видя, после ще се депресирам, ще рева и ще си съсипя живота, най-образно казано. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот София » 05 Дек 2018, 11:44

Не бих посмяла. Някой може и да осмисли така живота си, да заживее по-пълноценно, но аз се познавам и не бих го понесла добре. По-скоро бих се отчаяла и бих наранявала повече близките си.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот Петя Георгиева » 05 Дек 2018, 12:49

Да, без колебание. Винаги искам да знам предварително какво ме очаква. Незнанието ме напряга.
Пък дано да пише че ще умра след поне 40-50 години :mrgreen:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот maia the bee » 05 Дек 2018, 15:06

Не, харесвам си живота. Не искам да се променя нищо, а ако разбера - това неизменно ще се случи.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Ако намерите плик, в който се крият датата и часа на смъртта Ви, бихте ли го отворили?

Мнениеот vasi_e » 11 Яну 2019, 14:50

Бих го отворила, защо не? Дали ще умра днес или след 70 години има значение за мен. Ако знам, че ми остава малко време определено бих живяла по друг начин. Ще прекарвам повече време с близките си, ще пътувам повече, ще чета повече, ще се радвам на всичко около мен повече.
vasi_e
 
Мнения: 42
Регистриран на: 21 Фев 2018, 11:11


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта