Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Мнениеот Лорчето » 22 Ное 2018, 15:10

Замисляли ли сте се дали бихте се подложили на евтаназия, ако разберете че сте нелечимо болни?

Евтаназията е разрешена само в няколко страни, а в САЩ - няколко щата.
Ето малко информация:
Евтаназията е разрешена в Белгия през 2002 година. През същата година тя е разрешена и в Холандия. В Холандия евтаназията е право на всеки неизлечимо болен човек, който изпитва непоносими мъки, наясно с фаталната си диагнозата и решен да сложи край на живота си, превърнал се в стая за мъчения. Правото на собствения си живот има всеки холандец, започвайки от 12-годишна възраст. Все пак, за да се евтаназира дете на възраст между 12 и 16 години, е необходимо, в допълнение към неговото съгласие и съгласието на родителите.
В Швейцария, евтаназията е легализирана през 2006 година.

Въпросът е по-скоро морален обаче. Дали приемате евтаназията като изконно човешко право или смятате че никой няма правото да си играе с живота, защото той е дар божи?
За себе си, ако мога да си го позволя, бих пропътувала разстоянието до някоя от по-горните държави, за да избавя и себе си, и близките си от този товар.
Лорчето
 
Мнения: 16
Регистриран на: 14 Ное 2018, 10:18

Re: Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Мнениеот Миленита » 22 Ное 2018, 16:02

Аз не бих го направила. Все ще тая някаква надежда, че може пък лекарите да не са познали.
Не приемам такова вмешателство.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Мнениеот IvanovA_Stef » 22 Ное 2018, 16:21

Като човек, който е загубил родител по особено мъчителен за него начин, си мисля че бих приела подобно нещо. Може би и за себе си. И като цяло вече гледам на евтаназията по-различно. Толкова много болка никой не заслужава.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Мнениеот Bloody Mary » 23 Ное 2018, 11:55

Аз напълно приемам евтаназията като решение човек да се отърве от мъките. Темата е деликатна, всеки вижда нещата по различен начин, но аз не разбирам защо човек да не може да разполага със собствения си живот?!
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Мнениеот Innerlane » 26 Фев 2019, 10:09

Игра на Господ? То ако си стигнал фазата с безумно тежки постоянни болки, които просто не се търпят, и мъчението е колкото ужасно за теб, толкова и дълбока травма за близките ти, е повече от ясно, че Господ вече е решил. При крайните състояния ремисия няма. Само чакаш мъката да свърши и се молиш да умреш. Няма смисъл подобна агония да се продължава. Евтаназията в тези случаи е напълно хуманна и е редно да бъде легална.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Евтаназията - игра на Господ или право на избор

Мнениеот ivan.stoqnov » 26 Фев 2019, 17:17

ман ако питате и аз съм за евтаназията. То няма смисъл човек да се мъчи, като се вижда, че са само мъки и няма надежда за подобрение инжекция или там каквото е и да се приключва.
ivan.stoqnov
 
Мнения: 361
Регистриран на: 29 Юни 2018, 11:46


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта

cron