Искам да си отворя арт ателие

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Stefany_Nik » 23 Ное 2018, 10:42

От години обичам да творя разни неща сама. Било то картички, сувенири, украси...Мисля че в главата ми узря вече идеята да се опитам да се изхранвам с подобен тип работа. Обаче се колебая дали има бъдеще това, дали наистина ще успявам да си покривам разходи като ток, наем и разходите за материали. Труда и времето въобще не ги споменавам. Някой отварял ли си е арт работилничка, за да каже при него получили ли са се нещата, да даде съвет или нещо такова?
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Роуз » 23 Ное 2018, 10:46

Звучи страхотно и бих те окуражила да опиташ. В този живот само който не опитва, не успява.
Сигурно ще има трудности, но как ще разбереш, ако не си опитала...
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Bloody Mary » 23 Ное 2018, 11:10

Да ти кажа, трудно се получава да се задържиш на повърхността. Просто се навъдиха много такива работилнички. Трябва да намериш ниша, нещо което да те отличава от останалите и да бъде търсено от хората. Най-добрата ми приятелка опита, при нея не се получи - мъчи се няколко месеца, но започна да трупа доста загуби. Хората харесват ръчно изработените неща, но не им се дават пари за тях. Не искам да те обезкуражавам, не ти пречи да опиташ.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Кети cat » 23 Ное 2018, 12:03

Аз си отворих такава работилничка, но в нашия квартал няма друга и нямам голяма конкуренция. Потърси си удобно място, където да няма други като теб. Пускай по-честичко разни промоции - може да предлагаш кафе, докато опаковаш нечий подарък, примерно. Хората се кефят на такива неща, дребни подаръчета и жестове към тях. Обичат да се чувстват специални :smileyflower:
Кети cat
 
Мнения: 95
Регистриран на: 23 Ное 2018, 11:59

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот flip » 23 Ное 2018, 15:05

Според мен станаха доста.
Защо не опиташ първо да продаваш онлайн, за да не плащаш поне наем и сметки за ток/ вода?
Ако видиш че потръгва и има търсене, тогава...
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Никол_20 » 03 Дек 2018, 16:11

Хубаво е че си сръчна с ръцете, това никой не може да ти го отнеме. Ама забелязвам че се навъдиха доста такива магазинчета и не знам доколко са печеливши или са просто на ръба на оцеляването. Желая ти успех!
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Frac » 03 Дек 2018, 17:33

МИсля, че може да започнете със страничка и постепенно да съберете пари и клиенти, след това отварянето, все пак пари се иска за много неща.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот Bloody Mary » 04 Дек 2018, 13:52

Вчера ми се наложи да пазарувам от едно магазинче за ръчно изработени неща и ми направи много добро впечатление, че предлагаха кафе за клиента, ако чака да му се опакова подарък или нещо такова. Добра стратегия е. Може да ти свърши работа.
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Искам да си отворя арт ателие

Мнениеот @Лорчето » 18 Дек 2018, 12:18

Аз преди време опитах да стартирам подобен бизнес. За съжаление се оказа неуспешен. Не съобразих че мястото не е особено стратегическо, но тъй като си беше наше, тоест не плащахме наем, реших да опитам. Не се получи. Добре помисли за мястото, то е от ключово значение, също като при избора на жилище - Location, location и пак Location ;)
@Лорчето
 
Мнения: 61
Регистриран на: 14 Ное 2018, 15:07


Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта