Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност при децата

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност при децата

Мнениеот Ваня Стойчева » 04 Апр 2017, 10:49

Хиперактивните деца в училище създават големи проблеми и ако родителите им не го приемат сериозно могат да се случат много недоразумения. Тези деца са разсеяни, дразнят всички, бият се и накрая какво се получава, един ужасен клас, заради едно дете...
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност при децата

Мнениеот classy » 28 Юни 2018, 15:44

Много родители бъркат хиперактивното с непослушното дете, а дори самият термин "хиперактивност" може би не се приема достатъчно сериозно, а би трябвало. Това са характерните симптоми, които родителите трябва да имат предвид и да не игнорират: https://holimed.bg/hiperaktivni-deca-simptomi/
classy
 
Мнения: 9
Регистриран на: 25 Май 2016, 16:20

Re: Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност при децата

Мнениеот Snejna » 27 Юли 2018, 14:41

то в наши дни на всяко второ дете се слга етикета, че било хиперактивно, а всъщност е дете с характер, с желание за по-интересен живот. Хиперактивните са наиситна проблемни деца и надали сте виждали чак толкова много от тях. Просто е лесно да се слагат етикети.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност при децата

Мнениеот siso » 02 Окт 2018, 15:13

Хиперактивни или своенравните деца за мен . Проблемът обаче в училищната среда е голям,пречат на останалите деца,които са "нормално активни". Струва ми се, че самите родители с такива деца сами неглижират проблема,та дори и прибягват до прехвърляне на отговорността на учителите.
Аватар
siso
 
Мнения: 6
Регистриран на: 02 Окт 2018, 13:39

Re: Синдром на дефицит на вниманието и хиперактивност при децата

Мнениеот Rali_hr » 02 Окт 2018, 16:14

siso написа:Хиперактивни или своенравните деца за мен . Проблемът обаче в училищната среда е голям,пречат на останалите деца,които са "нормално активни". Струва ми се, че самите родители с такива деца сами неглижират проблема,та дори и прибягват до прехвърляне на отговорността на учителите.

Никой не иска детето му да бъде посочено като проблемно и като лошо, когато става въпорс за нещо сериозно, но иначе е модерно и за предпочитане да имаш палаво дете, с което да се хвалиш, че е такова.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта