Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа
Правила на форума
Добави отговор

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

03 Ное 2020, 18:02

Yarost написа:В кои случаи се налага амниоцентеза?

Амницентеза се прави когато и пренатеста даде индикации за проблем.

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

04 Ное 2020, 09:47

Имаш предвид биохимичният скрининг? Нали той се използва като средство за изключване на евентуални проблеми?

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

05 Ное 2020, 12:29

Leonora написа:Имаш предвид биохимичният скрининг? Нали той се използва като средство за изключване на евентуални проблеми?


Да, точно така. Но тя се използва само когато се налага.

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

06 Ное 2020, 10:17

Биохимичният скриниг е първото изследване насочено към изключване на възможността от някакви аномалии на плода. Ако той покаже такава вероятност, се назначава амниоцентеза.

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

12 Ное 2020, 18:28

Leonora написа:Биохимичният скриниг е първото изследване насочено към изключване на възможността от някакви аномалии на плода. Ако той покаже такава вероятност, се назначава амниоцентеза.


Как варира цената на изследването?

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

13 Ное 2020, 15:37

Цената на това изследване беше някъде към 150 лв., но за ценоразписа на Свети Лазар не знам. Там правят ли го това изследване?

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

16 Ное 2020, 14:00

Yarost написа:Цената на това изследване беше някъде към 150 лв., но за ценоразписа на Свети Лазар не знам. Там правят ли го това изследване?


Мисля, че правят амниоцентеза. Не беше ли д-р Николова?

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

17 Ное 2020, 14:19

По принцип амниоцентезата е специализиран преглед. Би трябвало да се извършва там.

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

07 Яну 2021, 18:00

Leonora написа:По принцип амниоцентезата е специализиран преглед. Би трябвало да се извършва там.


Назначава се само при рискови бременности. Специалистът трябва да е много опитен, процедурата е рискова, нищо че е с ниска стойност на проява.

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

28 Яну 2021, 14:02

В процент какво число е?
Добави отговор
Отиди на страница: 1 ... 3, 4, 5, 6, 7