Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Ванила » 25 Ное 2018, 12:39

Здравейте, оказа се че резултатите ми от БХС не са никак добри и АГ-то ме праща за амниоцентеза.
Четох по форуми и направо ме е страх. Не ме хваща сън и все ми се плаче. Защо на мен?Ами ако бебенцето ми е наистина с генетично увреждане?!
Някой правил ли си е такова изследване, за да ми даде достоверна информация?
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Роуз » 25 Ное 2018, 12:43

Първо се успокой, вредиш и на себе си, и на бебето си.
На мен ми правиха амнио в Майчин дом, София. Аз също много се страхувах, а се оказа далеч не толкова страшно. Болката е съвсем нормална, все едно ти слагат ваксина. Кожата на корема е дебела и не е болезнено. Процедурата е кратка и при лекар с опит в амниоцентезите, няма от какво да се притесняваш! По-мъчително е чакането на резултатите, но почти винаги те са добри. Всичко ще е наред!
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот blaze » 25 Ное 2018, 12:45

Аз нямам личен опит, но кумата ми се наложи да си направи. Както Роуз е писала, и тя не се оплака че е боляло. Каза че иглата била много дълга и затова не гледала към нея,а настрани. И нейните резултати бяха в норма и сега си има едно здраво детенце. Не се замисляй за процедурата, направи каквото трябва. Успех!
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот viviann » 25 Ное 2018, 12:48

Опасността е колкото да те блъсне кола, примерно. Не се шашкай! Знам че освен в Майчин дом София, се прави и в Майчин дом Варна. Хората там са все с много опит.

Ето малко инфо за амницентезата, но не от форум!

http://www.biberonbg.com/info/amnio.htm
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Dalia » 28 Ное 2018, 17:49

Спомням си, че когато бях бременна с 2 си дете докторът много нстояваше да направя амниоцинтеза, защото имал някакви съмнения. И аз много се страхувах от нея и си казах, че каквото ми е писано, туй ще стане и не отидох на процедурата, нищо че имах запазен час. Сега след толкова години като се замисля пак тъй бих направила, но всеки трябва да помисли много добре за последиците от решенията си.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Fury » 06 Дек 2018, 15:21

Моя приятелка също се наложи да си направи. Страхът й беше в пъти по-голям от самата процедура. После казваше че не е боляло почти и че само шашкането е било в повече.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Karina_85 » 20 Юни 2019, 09:11

И на мен ми се наложи да си правя. Нищо страшно не е, но е нормално да се страхува човек, защото е нещо различно и касае детето. Не е болезнено, не повече от стандартна инжекция. Аз не съжалих и за миг. Иначе месеци наред трябваше да се страхувам как ще се роди детето...
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Doktoricata » 20 Юни 2019, 15:44

Повечето от резултатите при БХС са на основата на статистика, като възраст. Така че, не се притеснявайте предварително. Не е страшна амниоцинтезата, но добре си изберете специалиста, най-добре да се направи под ехографски контрол. Ако сте от София, ви препоръчвам д-р Бойко Димитров.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот m0n4eto » 21 Юни 2019, 14:04

Какво е това амниоцинтеза и защо се прави?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Предстои ми амниоцентеза! Толкова ли е опасно и страшно?

Мнениеот Doktoricata » 26 Юни 2019, 17:49

m0n4eto написа:Какво е това амниоцинтеза и защо се прави?

Взимат се околоплодни води и се изследват за генетични аномалии, когато БХС не е добро.
Doktoricata
 
Мнения: 709
Регистриран на: 03 Апр 2014, 10:48

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта