Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Тук е мястото за вашия коментар за събитията от страната и чужбина!

Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Ванила » 26 Ное 2018, 12:40

Попаднах на това предложение на образователното министерство, да се въведат часове по възпитание и да се пишат оценки въз основа на поведението на учениците. Всички сме наясно че децата имат нужда от повече внимание и да им се показва какво е редно или не. Дали обаче такива часове ще дадат резултат? Аз все си мисля, че възпитанието започва от семейството. Учителите е достатъчно да показват на децата кога постъпват правилно или не, но чак пък час по възпитание...А и кога ще се вмести такъв час, кой ще го води?
Ванила
 
Мнения: 96
Регистриран на: 25 Ное 2018, 12:35

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Дороти » 26 Ное 2018, 12:47

Аз пък мисля че няма лошо да има подобен час в училище. Не че той ще промени коренно едно дете, но често поведението му е продиктувано от отношението на другите деца към него. Съответно, училището е най-доброто място за разрешаване на конфликтите между самите ученици.
Може би часа на класа да се замести с такъв по възпитание. :scratchheadblue:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Karina_85 » 26 Ное 2018, 13:17

Да бъдат по-възпитани дълбоко се съмнявам. Като цяло си мисля че един час в седмицата нищо няма да промени, и че възпитанието е постоянен процес. Може би да се дават някакви поощрителни награди за децата, които са направили нещо добро или хубаво, да има позитивен елемент.
Та, скептично съм настроена към подобно предложение.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот blaze » 26 Ное 2018, 13:28

Защо, бе, мами? Не е ли добре възпитанието да се води на няколко фронта. И в училището, и вкъщи. Може в този час да разиграват някакви ситуации, да ги учат да изразяват емоциите си с думи и цивилизовано, за да не се стига до сблъсъци и обиди. Приветствам идеята, да видим дали и кога ще се реализира обаче.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Frac » 26 Ное 2018, 17:24

Абе то няма лошо да има, ако като чух, че щели да се оценяват и ми стана ясна картинката. Така щяло да се въведе уеднаквяване на поведението и внедряване в социалния живот. Ай моля ви се. Те сега са стресирани от толкова много неща, да не говорим за учебния материал, който всяка година е в пъти повече и многооого различен...Още с първата уценака часът ще бъде обречен на провал.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Dalia » 26 Ное 2018, 18:30

Че то това го имаше и преди. Оценяше се повдението на учениците и тъй като в 8 клас направихме 1 издънка на една бригада ни намалиха поведението на целия клас и след това кандидатстването в елитните училища беше мираж. Ако и сега го върнат тоя пострес ще ги призная!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Зара.Стефанова » 28 Ное 2018, 18:38

Естествено, че децата няма да станат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище! С преподаване и заучаване на готови фрази няма да стане - възпитанието се получава през всеки ден от живота на децата в ежедневното общуване в семейството и с други деца в детската градина, в училище и пр.
Помислете, ако във вашата фирма направят няколкодневно обучение по възпитание - "възпитаност в работа среда", дали всичките ви колеги ще станат възпитани след това обучение?
Зара.Стефанова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Ное 2018, 18:31

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Съни » 03 Дек 2018, 13:00

Е, то е различно да превъзпитаваш 10-годишно дете и 40-годишен служител, нали :mrgreen:
Не съм убедена в смисъла от подобни часове, но то много и зависи как ще протичат. Не само с "начукване на канчета", ами с ролеви игри, ситуации, разни по-практични неща.
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот Dalia » 04 Дек 2018, 12:19

Аз пък съм доста скептична. Като се има предвид, че племеникът ми е 2 клас и като го питам Какви часове имахте днес? и той все ми отговаря "Карахме само математика", а са имали да речем рисуване, музика. Според мен и тоз час ще отива в усвояване на учебния материал по основните предмети, освен ако не се води от друг учител, а не от класния ръководител.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Дали децата ни ще бъдат по-възпитани, ако се въведе час по възпитание в училище?

Мнениеот София » 05 Дек 2018, 12:10

Поредното безумие би било да се въведат подобни часове. То възпитанието се случва в междучасията, в час повечето се държат прилично. Така че друг трябва да е подхода - да се реагира в момента, в който се случи нещо. А не да влизаш в час, за да ти дуднат колко е хубаво да си възпитан.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16


Назад към Актуални теми и новини

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта