Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот Таня Иво » 03 Дек 2018, 13:40

В нашия град има две солни стаи и се поинтересувах за какво служат те.
Ето какво открих за солната терапия в нета:

Солната терапия използва антибактериалните, противовъзпалителни, абсорбиращи и муколитични свойства на солта.

Ефектът върху дихателната система и имунитета се постига чрез вдишване на сух солен аерозол с определени параметри в специално изградени солни стаи. Солните частици навлизат в дихателните пътища, полепват по лигавиците, дехидратират и променят вискозитета на наслоени и задържани секрети, активират тяхното изхвърляне, стопират развитието на бактерии и други микроорганизми и предизвикват отчистващо действие. Така дихателните пътища са подготвени да се справят с навлизащи бактерии и вируси – повишава се локалният имунитет и се предотвратяват усложнения.
Попадайки върху кожата солните частици активират регенеративни процеси, стопират възпаления и развитие на бактерии, балансират нивото на pH и имат оздравителен и подмладяващ ефект.

Някоя от вас водила ли е детето си и забелязва ли ефект? Както и какви са цените на посещение?
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот velvet_81 » 03 Дек 2018, 13:59

Аз водя моето в солна стая от миналата година. Именно заради почти ежемесечни хреми и кашлици. Направо ми писна, а и не видях лекарствата да дават по-дългосрочен резултат. С това поне не вредя на детето по никакъв начин. Пак от друга майка научих за тези солни стаи. На детето му е готино там, има играчки и не усеща кога минава времето. Цената беше 3-4 лева, по спомени. За дете.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот _Лилия_ » 03 Дек 2018, 14:38

Не съм чувала за такива стаи, ама дано има ефект. С малката щерка още имаме саги покрай разболяванията, по-болнава е. След колко посещения се забелязва подобрение?
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот Светлето » 03 Дек 2018, 14:46

Сестра ми работеше известно време в такава стая и каза че хората са много доволни. Ако се притеснявате дали така детето ви няма да се зарази от някое друго, да знаете че стените са покрити също със сол, така че бацилите умират. Температурата и влажността също са оптимални, а през определено време се задейства и вентилация. Така че опасение за заразяване по време на престоя, няма защо да има човек.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот flip » 18 Дек 2018, 15:16

Да споделя, че скоро моя близка реши да пробва да лекува хрема и кашлица на детето си в такава солна стая и наистина е доволна. Е, не става от един път, но те ходиха няколко дни поред и каза че е имало значително подобрение.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Дек 2018, 11:02

И аз съм впечатлена, определено има ефект. А и цената не е толкова висока, струва си. Готиното е че има и кафене до стаята, така че родителите на по-големите деца могат спокойно да седнат да изпият по нещо, докато детето е в солната стая.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Помага ли солната стая при чести разболявания на децата?

Мнениеот Роуз » 25 Мар 2019, 11:23

Имам приятелка, която си води детенцето в солна стая. Според нея детето се повлиява много добре. Не че оздравява веднага, ама минава по-леко и няма усложнения.
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта