Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот Dust » 04 Дек 2018, 10:25

Замислих се дали аз бих, след като прочетох за някакъв италианец, който се заселва на безлюдния остров Будели, близо до Сардиния, преди около 30 години. Е, той не си създава сам всичко, а е планирал да се премести да живее там, но пък 30 години на самотен остров си е внушително.
Мислите ли че бихте издържали толкова години сами, ако ще да е най-прекрасното местенце на света? Сами със себе си, без близки и приятели.
Аз по-скоро не бих. да, отначало ще ми е приятно да релаксирам на такова тихо и спокойно място, но няма да продължи дълго. Ще ми липсват контактите с приятелите, градския живот.

Вижте колко е красиво иначе островчето, с розови плажове :cool:
Прикачени файлове
spiaggia-rosa-budelli-island-MAUROBUDELLI0817.jpg
spiaggia-rosa-budelli-island-MAUROBUDELLI0817.jpg (61.16 KiB) Прегледано 611 пъти
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот Светлето » 04 Дек 2018, 10:34

Категорично не е моето нещо. Аз повече от ден сама не мога да избутам, без да ме затресе нервата, така че и най-розовите плажове на света не могат да ме привлекат към подобна идея. Иначе това островче бих го посетила с удоволствие, като на почивка :grin:
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот velvet_81 » 04 Дек 2018, 10:41

Аз съм склонна да опитам. Имам чувството, че "прегорях" от много общуване, контакти, работа и прочие. 30 години не знам ще издържа ли, но поне година мисля че ще ми се отрази добре.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот _Лилия_ » 04 Дек 2018, 10:47

А замисляли ли сте се как ще се храните там, ако нямате продукти и трябва да ползвате само наличното на острова? Мен по-скоро това ме плаши, не толкова липсата на човешко присъствие. Не си представям да ям корени, плодове и тем подобни. Този мъж дали се храни нормално, тоест дали му носят храна от цивилизования свят? Иначе не знам как се справя 30 години, шапка му свалям! :eek:
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот flip » 04 Дек 2018, 10:55

Любопитно ми стана и се поразрових малко за този случай. Човекът наистина живее сам, ама посреща туристи, тоест не е съвсем откъснат от света. Предполагам и храна му се носи, мернах някаква снимка с моторна лодка. Не е съвсем изолиран вероятно, мобилен е.
Аз не бих издържала толкова време, категорично. Кой знае какво драматично събитие го е накарало да избяга от хората. Едва ли една сутрин просто се е събудил и хоп! - щуква му да тръгне.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот Дороти » 04 Дек 2018, 12:55

Без семейството и близките си не мога да живея повече от няколко дни.
Дали е имал семейство и деца, когато е решил да се изолира от света? Струва ми се направо нечовешко, ако ги е зарязал :scratchheadblue: По-скоро предполагам че му се е случило нещо ужасно и то го е накарало да вземе това решение. Човекът е социално животно, не разбирам иначе кой би избрал подобен начин на живот.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот Ива Тодорова » 18 Дек 2018, 15:01

Десетилетия определено не бих. Ако съм напълно изолирана. А и не виждам причина да зарязвам начина си на живот - харесвам го. Харесвам работата си, приятелите си, всичко.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот Никол_20 » 04 Яну 2019, 16:51

Ако ще и най-екзотичния да е, не бих. Полудявам, когато съм сама. Обичам си и удобствата. Просто не е за мен.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13

Re: Бихте ли издържали на самотен остров десетилетия наред?

Мнениеот Dalia » 04 Яну 2019, 18:27

Десеилетия, може би не , ама едно 2-3 години мога и да откарам, особено сега както и за 1 секунда не оставам сама. Просто понякога имам нужда да си прегърна самотата!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта