Съседът ми трови котките!

Вашите права, социална политика и законодателство. Никой от нас не е безгласна буква.

Съседът ми трови котките!

Мнениеот Ani_ » 04 Дек 2018, 11:50

Първия път, когато намерих котката на терасата, си мислех че просто е била болна и не е имала симптоми. Иначе бих я завела задължително на ветеринар.
Обаче се случи същото и с втората котка, почти сигурна съм че съседът ми ги трови. Дава им нещо за ядене и те умират. След като и втората намерих умряла на терасата, се загнезди в мен това подозрение. А той наистина не е добър човек, вечно мърморещ, навъсен и сърдит. Не сме имали сериозни разправии, освен типичните битови, между комшии. Било то за шум, или нещо друго.
Как да постъпя, обожавам котки и искам да си взема отново. Но ме е страх какво може да я сполети :cry:
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Dalia » 04 Дек 2018, 12:39

Ами ако може не я пускайте на терасата или ако го правите нека бъде само във ваше присъствие. Да, зная, че за животинката туй ще е като затвор, но поне ще е жива. При нас е горе-долу същият проблем с малка разлика. Ние живеем в къща и имаме куче на двора. Все се намира някой, на който да у пречи и няколко пъти са ни го тровили. С тази разлика, че кучето е голямо и не могат явно да преценят количеството на отровата и го спасяваме. НО веретинарят е категоричен, тровено е. А то е само голямо, не лае, не им пречи по никакъв начин не им мирише, те си живеят в блока отсреща. Ама на на някой явно не му допада да има животни наблизо и така. За разлика от вас аз нямам и идея кой е, пък и да имам не бих тръгнала да се занимавам с него. Щом този човек посяга на животното, което нищо не му е направило, каква ли ще му е реакцията към мен?
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Bloody Mary » 04 Дек 2018, 13:10

Говорете с домоуправителя. Това е жестоко. Каквито и разправии да имат хората, как може да се отмъщава с убийство на животни?!
Ако и домоуправителя нехае, се свържете с някоя служба за закрила на животните, те ще Ви насочат кой може да помогне. Това не е ли престъпление, не е ли наказуемо?
Аватар
Bloody Mary
 
Мнения: 91
Регистриран на: 15 Ное 2018, 11:38

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот velvet_81 » 04 Дек 2018, 13:14

Това си е престъпление, стига да можете да го докажете. Но са минали години, откакто е обнародвано и влязло в сила.

Тук има повече информация за закона и тълкуването му:
http://advokatdimitrov.com/jestokost-sprqmo-jivotni/
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Ива Тодорова » 04 Дек 2018, 16:08

Що за хора сме станали?! Не може ли просто да говори с теб какво го дразни или ядосва?! Не знам, изумена съм.
Аз също бих сезирала съответните служби или органи. Няма да оставя нещата така. тъпото е че някак трябва да се докаже, там вече не знам как ще станат нещата. :roll:
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Karina_85 » 05 Дек 2018, 11:13

И аз само за това се чудя - как ще се докаже. Със снимки ли, с камера ли?... :roll:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот София » 05 Дек 2018, 11:55

Лелее, как бих се ядосала на такъв изрод! Говорете с него, ако не сте опитвали вече. Не стане ли, разтръбете по медиите за съмненията си. Дори и да не му направят нищо, поне ще го е срам от хората. Нямам думи!
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Петя Георгиева » 05 Дек 2018, 12:45

И с моята котка се случи същото. Мислех че е рядкост, а какво се оказва. Заплашихме комшийката че ще подадем жалба в полицията, тя се кротна и повече не сме имали проблеми с нея. Но и котка не посмях вече да си взема, много трудно го преживях :cry:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Генчо Рачев » 05 Дек 2018, 13:09

По принцип, трябва да го докладвате в полицията. Това е опасно поведение, не само за животните, но и за вас, съседите.
Генчо Рачев
 
Мнения: 4
Регистриран на: 17 Ное 2018, 14:01

Re: Съседът ми трови котките!

Мнениеот Dalia » 05 Дек 2018, 15:15

Karina_85 написа:И аз само за това се чудя - как ще се докаже. Със снимки ли, с камера ли?... :roll:

Ами и да сложат каметри и снимки да има, пак може да не се приеме, че е той. С тия закони за защита на личните данни, кой знае, може тях да изкарат виновни, че го шпионират. То човек вече да не знае, от къде, какво може да му дойде и вместо потърпевши да не се окажат те престъпниците.:???:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10


Назад към Социални дейности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта