Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Хранителни режими за регулиране на тегло, видове диети, хранене при заболявания

Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот Роуз » 09 Дек 2018, 11:36

Една моя приятелка се опитва да ме зариби с това "бронирано" кафе. Първо че й било много по-вкусно, второ че й помагало в отслабването, защото я държало сита много време.
Ето това пише за кафето:

На практика това е чаша, в която вместо със сметана или мляко, се овкусява с краве масло и масло от кокос.
Бронираното кафе дава енергия и е богато на протеини и мазнини, благодарение на които засища поне до обяд. Мазнините, които съдържа са полезни, така че е и здравословно.

Някой опитвал ли е такова и успял ли е да стопи килограми?
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот Ива Тодорова » 09 Дек 2018, 11:46

Аз съм си правила кафето с кокосово масло, но не с цел да отслабвам, а защото е вкусно. Но трябва да се пие топло, защото кососовото масло става на люспички като изстине и плува по повърхността.
Аватар
Ива Тодорова
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:37

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот velvet_81 » 09 Дек 2018, 11:48

Членувам в една ФБ група и там някои мацки редовно се отчитат че са пили бронирано кафе и все съм се чудела какво е това :lol:
Не съм пила, ама те са вманиачени на тема отслабване и хубава фигура, вероятно са доволни, за да продължават да го пият. Пиши отзиви, ако си доволна.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот Алиса_В » 09 Дек 2018, 11:51

Да ви кажа, аз си правя такова кафе, без да се надявам че ще сваля излишните килограми само от него. Но е факт че съдържа полезни мазнини и помага да се храним здравословно. Аз, така или иначе, боря колиграмите и с тренировки и правилно хранене, тоест не мога да кажа от кое отслабвам, но е видно че си има обосновано твърдение защо под тази форма кафето е по-полезно и засищащо.
Само наистина е кофти като изстине и заплуват отгоре люспичките втвърдено кокосово масло. Пийте го по-набързо.
Алиса_В
 
Мнения: 125
Регистриран на: 29 Окт 2018, 14:49

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот viviann » 09 Дек 2018, 12:03

Аз съм опитала, но само така не се свалят.
Малкото количество масло (две супени лъжици максимум) помага на тялото да гори мазнини през целия ден.
Четох че бронираното кафе е предназначено за заместител на храната, така че не е добре да се приема и храна с него, ако се цели отслабване.
Май доста известни ричности вече го предпочитат пред традиционното кафе. Възможно е и да отслабват, ама в комбинация с други неща като спорт и правилно хранене :)
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот Rali_hr » 10 Дек 2018, 17:39

Не се свалят килограми, ако не с епромени цялостния начин на хранене. Ако пиете бронирано кафе, а на обяд хапвате ориз,хляб, месце, картофки или макарони няма от къде да дойде магията. А ако например до скоро сте пропускали закуската и сега я замените с бронирано кафе и после ядете нормално даже може и да качите някое кило.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот andreshko » 11 Дек 2018, 12:44

Килограми се свалят с това кафе само, ако сте на КЕТО диета или на нисковъглехидратна високо мазнинна диета която се различава от кетото само по количеството въглехидтати приети за целият ден. Това кафе е около 400 калории, така че за отслабване не е най-подходящото средство. Макар и да има неуспорими доказателства(за момента), че кокосовото масло е полезно, калориите са си там :-)
andreshko
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Дек 2018, 12:28

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот София » 11 Дек 2018, 12:50

Въпроса е че са полезни мазнини, не че е нискокалорично. То и затова засища, защото има доста мазнини.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот Таня Иво » 21 Дек 2018, 13:09

За първи път го чувам, ама ако наистина ще ме държи сита дълго време, ще опитам. Че иначе от обикновеното кафе още повече огладнявам, да му се не види!
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Свалят ли се килограми, ако пия "бронирано" кафе?

Мнениеот Dalia » 21 Дек 2018, 17:09

Ако това ви е единственото хранене, по точно пиене за деня, може и да има някакъв ефект. Аз лично не понасям миризмата на косоовото мало и затова не съм го пробвала.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Следваща

Назад към Диети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron