Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Дороти » 12 Дек 2018, 10:57

Покрай новината че Мегън Маркъл планира да роди първото си дете с хипноза, за да не се налага да приема лекарства за болката, се замислих дали това е възможно. Ако да, бихте ли се подложили на хипноза, за да намалите болката - без значение дали става дума за раждане, или за друга причина?
Мен малко ме е страх от неща, които са ми съвсем непонятни и може би бих си изтърпяла болката :roll:
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот flip » 12 Дек 2018, 11:29

Ъъъ, изумявам се какво ли вече не измислят хората от страх да не изпитат болка.
За хипноза съм чувала и доколкото знам има резултати, но при физическа болка - не съм сигурна. То в България едва ли съществува на този етап дори. :roll:
Аз също съм скептична и не бих се подложила.
Как всъщност работи в случай на физическа болка, някой интересувал ли се е?
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Karina_85 » 12 Дек 2018, 11:40

Казват че чрез хипноза всъщност се прави безчувствена съответната част от тялото, където е и болката. Даже можело чрез хипноза да ти извадят и зъб :mrgreen:
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Dust » 12 Дек 2018, 11:52

Не мога да отрека нещо, което не съм виждала и което не е знам. Просто би било глупаво. Гледала съм предаване по Дискавъри, в което се правеше експеримент с няколко човека. Само един остана наистина под хипноза до края на експеримента, като помня че го караха да влиза в ледена вана, където успя да престои доста време. Под хипноза, разбира се. После го преглеждаха и изследваха мозъка му - все едно нищо не се беше случвало.
Така че сигурно е напълно възможно да спре да те боли.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Миленита » 12 Дек 2018, 11:58

Ако хипнотерапевтът е наистина добър, не бих се притеснявала да се подложа. Примерно, за вадене на зъб или нещо подобно.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот *Пролет* » 12 Дек 2018, 17:09

Аз бих се подложила също. Имам толкова нисък праг на болка. Ама дали всеки човек се поддава на хипноза? Може пък не всеки да може да си подтисне съзнанието.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Вики{} » 13 Дек 2018, 12:28

Не отричам хипнозата, но си мисля че аз няма да мога да се повлияя. Ако има хора, които се поддават, са късметлии. Защо пък да не си спестим болката, без да се налага да се тровим с химии за целта?!
Аватар
Вики{}
 
Мнения: 65
Регистриран на: 13 Дек 2018, 11:04

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Съни » 29 Мар 2019, 11:47

С удоволствие бих се възползвала от хипноза, ако знам, че ще трябва да търпя силна болка. :wink:
Съни
 
Мнения: 114
Регистриран на: 22 Ное 2018, 10:23

Re: Хипнозата - алтернативен начин за обезболяване

Мнениеот Stefany_Nik » 25 Апр 2019, 15:14

Със сигурност бих се подложила, защото въобще не търпя на болка. Струва ми се сравнително безопасно.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта