Как да изчистя засъхнал пластилин?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот Matilda » 14 Дек 2018, 11:05

В потрес съм покрай тая мания на детето ми да играе с пластилин! Хубаво е, знам, развива фина моторика и т.н. Ама вече няма стая, в която да не откривам засъхнал пластилин, хууубаво полепнал я по дамаска, я по покривка. Аз все застилам една мушамичка, на която да си се занимава, обаче не може да се ограничи до този терен и все го разнася нанякъде.
Дайте съвети как да го изчистя!
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот velvet_81 » 14 Дек 2018, 11:24

Уффф, не ти завиждам! А как да секнеш на детето мерака да играе и съответно да те остави няколко минути да свършиш нещо друго вкъщи :mrgreen:
Аз съм пробвала със остъргване, след което използвам метилов алкохол, за технически цели. Служи като обезмаслител. Но ако е много пластилина, задължително първо трябва механично да се изчисти, след това - с алкохола.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот blaze » 14 Дек 2018, 11:32

Чувала съм за премахване с растителна мазнина. Не мога да кажа от личен опит дали помага, но пък знае ли човек :smile:
С обикновено салфетка, напоена с растително масло, се натрива засъхналия пластилин. После, когато е напълно импрегниран, много по-лесно се махал.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот IvanovA_Stef » 14 Дек 2018, 11:49

Ако е от дреха, по-добре заложете на химическо чистене.
За килим и дамаска говорете с някоя професионална почистваща фирма. Аз не бих рискувала с други методи, за да не прецакам нещо.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот Петя Георгиева » 14 Дек 2018, 11:56

Ползвала съм лед.
Взимаш лед от фризера, слагаш го в някаква чиста найлонова торбичка и после поставяш върху петното за няколко минути.
След като пластилина вече не лепне, месно се маха с макетно ножче или друг подобен инструмент.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот maia the bee » 14 Дек 2018, 12:13

Това със замразяването и на мен ми е вършило работа. Само да добавя, че след това е възможно да останат следи. Тях ги доизчиствам с Meglio.

Един съвет от мен - заменете традиционния пластилин с Play-doh. Първо че е по-мек, второ че по-рядко създава проблеми. :thumbup:
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Как да изчистя засъхнал пластилин?

Мнениеот София » 04 Яну 2019, 12:50

Подкрепя за замразяването, върши работа.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16


Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron