Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Мнениеот Story_teller » 17 Дек 2018, 10:44

Мами, помагайте, за да не опираме до антибиотик. Дъщеря ми е с ангина, на 5 години е. По принцип е здраво дете, не е болнава, но с ангините трудно се оправяме. Явно това е слабото й място. Знаете ли за някакви бабини илачи, знам ли, или пък домашно лечение, което наистина да е ефикасно?
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36

Re: Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Мнениеот Светлето » 17 Дек 2018, 11:02

При нас така не се получаваше да се разминем с АБ. Каквото и да правя, все опираме до него. Явно си е до организъм.

Моята майка ми е правила сок от червено цвекло. Сега, не е най-приятното нещо на света, но ми е казвала че много ми е помагало.

Сок от червено цвекло
Настъргва се една глава цвекло и се слага не повече от една супена лъжица натурален оцет. Изчаква се половин час, след което изстискваме с ръка настърганото цвекло и оставяме само течността. Пият се по две супени лъжици дневно.

Дано детето е склонно да се подлага на подобни неща.
Светлето
 
Мнения: 112
Регистриран на: 07 Ное 2018, 15:34

Re: Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Мнениеот velvet_81 » 17 Дек 2018, 11:07

Сещам се за Компреса с извара. Той ме е за гнойна ангина, но едва ли пречи да се направи и във вашия случай.
Малко цапа, ама пък ако това е цената да излекува детенце, си струва.

Най-добре изварата да е домашна. Аз си я правя като пресичам прясно мляко в тенджера на котлона, към което добавям лимонтозу или лимонов сок. След това прецеждам през марля, за да не тече по вратлето. После правя компреса, който сменям на няколко часа. Хубаво е да стои с него поне 12 часа.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Мнениеот Таня Иво » 17 Дек 2018, 11:12

Нещо по-безобидно и по-малко гадно е гаргара със солен разтвор.

Солен разтвор
В 1ч.ч. топла вода се разтваря 1/2ч.л. морска сол. Така се отстраняват налепите по сливиците и се унищожават микробите, които могат да са причинители на ангината.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Мнениеот maia the bee » 17 Дек 2018, 11:16

Това, което бих предложила аз не е бабин метод, но пак е много вероятно да ви отърве от АБ.

Приготвят ми гранофурин в аптека, после вкъщи го прехвърлям в шишенце с пулвелизатор - от някакво друго спрейче за гърло, например. Пръскам гранофурина и не давам да се пие и яде нищо поне половин час. Така 2-3 пъти дневно. Обикновено на втория ден вече има подобрение.
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Помагайте със съвети как да преборим ангината вкъщи!

Мнениеот Дороти » 17 Дек 2018, 11:20

Дано не е бактериална инфекцията, че тогава без АБ няма да се размине, стискам палци!

Аз при ангина съм давала Ангин хил, в комбинация с имуностимуланти и топли, но не горещи чайчета.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта