Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот Надя! » 18 Дек 2018, 11:15

В града има няколко частни кухни, и държавна, разбира се. Предстои ни записване, защото ще се връщам на работа и искам да облекча бабата и дядото откъм готвене за детето. Поне с това да не се занимават.
Споделете вашия опит с кухните и защо сте избрали държавна или частна, съответно?
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот Таня Иво » 18 Дек 2018, 11:20

Аз се насочих към частната. Удобно ми е заради това че доставят до врата. Нямам наблизо пункт на държавната и зимата си е предизвикателство...
Естествено, излиза доста по-скъпо, но надделя доставката до вкъщи.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот Karina_85 » 18 Дек 2018, 11:27

И ние карахме на частната, защото предлагаха меню и за почивните дни. В държавната няма за почивните дни и по празниците.
Аватар
Karina_85
 
Мнения: 213
Регистриран на: 25 Окт 2018, 12:20

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот _Лилия_ » 18 Дек 2018, 11:44

Държавната! И не само заради финансовата страна на въпроса. Ясно е че ако частната кухня категорично е по-добра, всеки ще намери начин да я плаща.
Имам база за сравнение, защото съм ползвала и двете. В държавната кухня ястията бяха доста по-разнообразни и богати на продукти. В частната всичко беше чорбаливо и сгъстявано с брашно, а не със зеленчуци, например.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот velvet_81 » 18 Дек 2018, 11:47

И аз съм за държавната. Но имаме пункт буквално до блока ни. Частните са леко прехвалени.
Можете да помолите някоя майка да ви продаде 2-3 купона за държавната и да видите дали ще хареса детето храната.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот flip » 18 Дек 2018, 11:50

Аз пък минах от държавна на частна заради хигиената. В частната са с пластмасови кутийки, обаче капачките и не добре измитите буркани в държавната направо ми писнаха. Колко пъти сменях капачки, вече не помня. И пак получавах буркани с ръждясали. Аман от недобросъвестни хора.
flip
 
Мнения: 203
Регистриран на: 25 Окт 2018, 11:36

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот IvanovA_Stef » 18 Дек 2018, 11:59

Сигурна съм, че държавната минава много повече проверки за годност на храните и за хигиена. Аз също бих избрала държавната. За себе си бях намерила решение с капачките. Още като взема бурканчетата, слагам найлонови капачки.
То пък да не е по-полезно и безопасно да се слага топлата храна в пластмасови кутийки?!
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот Дони_ка » 06 Мар 2019, 13:02

Аз избрах частната само поради една причина - пунктовете на държавната ми бяха далечко, а зимата не е удобно.
Иначе като качество чувам много добри отзиви и за държавната. Цените въобще пък няма да ги сравнявам.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Re: Коя кухня да избера за бебето - държавна или частна?

Мнениеот Story_teller » 11 Апр 2019, 10:24

И аз взимах от държавната. Ясно е че най-добре домашната храна, ама не всеки има тази възможност. Малко кофти беше зимата в лошото време, ама като е било наистина кофти навън, сме си готвили нещичко вкъщи.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта