Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Дек 2018, 10:43

Моя приятелка ме пита за заведение, от което би могла да си поръча кетъринг за Бъдни вечер. Меко казано ме изненада, защото според мен това е толкова голям празник, семеен, носещ топлина и уют. Всички сме заети през годината, факт. Всеки работи, търчи по задачи. Но пък един ден в годината всеки може да приготви домашна храна, да вложи от себе си, за да има целия празник смисъл и настроение.
Ако имате възможност,бихте ли се възползвали от подобен кетъринг?
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Good girl » 19 Дек 2018, 10:57

Защо не? Все си мисля, че не храната е важна на един празник, а емоцията, хората. Греша ли?
Аз нямам възможност да си поръчам храна от заведение, но без колебания бих го направила, за да прекарам повече време с любимите хора, а не да вися в кухнята :lol:
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот IvanovA_Stef » 19 Дек 2018, 11:14

Докъде я докарахме вече - храна от заведение, ама за вкъщи. Че то точно на Бъдни вечер се готвят лесни неща, нали всичко е постно. Не може ли да спретне един боб, да сложи салата от зеле и моркови, една купичка ядки и пак е трапеза?! Полудяхме вече, ние хората.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Lana » 19 Дек 2018, 11:24

И аз не го приемам за нормално. То вече всичко можеш да си поръчаш онлайн. Къде отидоха традициите, настроението, с което се подготвя семейната трапеза? Не може ли цялото семейство да участва в подготовката, та дори и това да означава стоене в кухнята? Това са ценни мигове, които в забързаното си ежедневие броим на пръсти.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Dust » 19 Дек 2018, 11:29

Светът се променя, хора. Възприятията също, разбиранията също. Ами ако човек няма възможност да готви, защото е на работа? Представете си някой, който е по 12 часа на работа, как се връща пребит и тепърва започва да готви. Ами, звучи ужасно натоварващо и бих го разбрала защо иска да си поръча храната.
Ами ако пък човек не обича да готви, ама въобще? Така че, има си ситуации, в които това може би е съвсем разбираемо.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Дороти » 19 Дек 2018, 11:53

Точно по тези празници никога не бих поръчала храна от някъде си. Имат такъв заряд, даже нямам търпение аз да си приготвя блюдата.
Как ще се съхраним като българи, ако не зачитаме най-хубавите си традиции? И, не, това не е патос, а простата истина. Пишем на маймуница, поръчваме храната за празници по телефона, вместо сами да си я приготвим, купуваме сурвакнички, които не приличат на такива, а са събрали в себе си всички цветове на дъгата. Всичко трябва да има граници на приемливото.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Frac » 19 Дек 2018, 17:25

Дори не съм си и помисляла за вариант от заведение. Вярно, че тази година ще съм ограничена от към време за приготвяне, Но като се има предвид през колко маси ще се мине преди и след Бъдни вечер, не мисля, че трябва да се престараваме.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Dalia » 19 Дек 2018, 18:22

ООООО, с най-голямо удоволствие! Само като си помисля, какво готвене ме чака и от сега искам да заспя и да се събудя и Коледа вече да е минала. :???: като няма кой да ми помага е много трудно и да си кажа честно не виждам смисъл да се приготвя толкова много храна, която не се яде. Друг е въпросът за прословутите постни ястия, които правя само за адет дет се вика, а после никой не яде. Ама традицията, като го повелява трябава да се изпълнява, но ресторанта е много добра алтернатива, от която, ако мога ще се възползвам. :cheerleaderkid:
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Innerlane » 20 Дек 2018, 09:53

Бих си поръчала по всяко време от заведение, че даже и на ресторант бих си извела близките, за да не мия и чинии. Но в моето семейство никой не е реалигиозен, нито се интересува особено от празниците. А аз като уча редовно и работя на пълен работен ден, само ми е до това да седна да готвя като се прибера. Предпочитам да отделя времето да си видя детето и мъжа.
Innerlane
 
Мнения: 123
Регистриран на: 04 Апр 2016, 15:41

Re: Бихте ли си поръчали храната за Бъдни вечер от заведение?

Мнениеот Миленита » 20 Дек 2018, 15:46

И аз не бих се поколебала. Нито съм толкова на "ти" с традициите, нито пък сме голямо семейство с деца. Спокойно бих си поръчала, а после бих изгледала един филм с чаша винце в ръка :razz:
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта