Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот Good girl » 19 Дек 2018, 10:52

Колебая се дали да не подаря на сестра си кученце за Коледа. Проблемът е че приятелят ми е против. Неговите доводи са че животинчето трябва да отиде при хора, които осъзнато са решили да си вземат домашен любимец. Смята че такъв подарък е голяма отговорност и не бива да се прави ей-така. Кученцето щяло да се привърже към нея, а тя можело да не успее да се грижи за него. Прав е, тя е тийнейджър, но си мисля че би била сериозна. Не знам, раздвоена съм.
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот Петя Георгиева » 19 Дек 2018, 11:00

Аз не бих се колебала, все пак познавам сестра си достатъчно добре, за да знам че не би зарязала животното. Да, голяма отговорност е, но пък е и чудесен подарък. :cheerleaderkid:
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот IvanovA_Stef » 19 Дек 2018, 11:15

Подкрепям приятеля ти. Да гледаш животно е като да гледаш бебе/ дете. Някак си подаряването го свързвам с предмети, вещи, не с живи същества. :roll: Нека тя сама си вземе куче, когато има тази възможност.Някак си е грозно да се подари животно за Коледа, поне за мен.
IvanovA_Stef
 
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:00

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот Dust » 19 Дек 2018, 11:32

Аз много бих се зарадвала да ми подарят животинче за Коледа! Не разбирам защо да е такъв проблем. Кой би зарязал подобен подарък на произвола на съдбата?!
Така че не се чуди, не мисля че ще сбъркаш. Не го подаряваш на случаен човек, който може утре да го изгони на улицата.
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот velvet_81 » 19 Дек 2018, 11:47

Ако мислиш, че ще има възможност да го извежда редовно, да го къпе и храни, защо не? Просто кучето е наистина сериозен ангажимент, не е като да ти подарят парфюм и като свърши, да го хвърлиш в коша. Тя всъщност казвала ли е че иска куче или ти така мислиш?
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот Good girl » 19 Дек 2018, 11:48

Не ми е казвала изрично, че иска, но знам че обича животни. Затова си мисля че би била добър стопанин... :roll:
Аватар
Good girl
 
Мнения: 69
Регистриран на: 10 Дек 2018, 14:57

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот Дороти » 19 Дек 2018, 12:10

Кученце е къде къде по-хубав подарък от разни там таблети, телефони и джаджи.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10

Re: Подходящо ли е да подаря домашен любимец за Коледа?

Мнениеот Никол_20 » 19 Дек 2018, 15:30

Аз също обичам животни, обаче чак да гледам вкъщи - не знам. То си иска грижи като за дете. Не е за всеки. Едно е да се радваш на кучето на комшиите, друго - да имаш вкъщи. Не знам, ти познаваш най-добре сестра си. Ако смяташ че няма да й натежат грижите, действай смело.
Аватар
Никол_20
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:13


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта