Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Тайни семейни рецепти за здраве и красота - как да бъдем в полза на другите.

Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот Бистра » 20 Дек 2018, 10:36

От месец някъде имам проблеми със съня. Заспивам навреме, обаче след 1-2 часа се събуждам и това е спането. Опитвала съм да си мисля за приятни неща, да броя овце и какво ли още не. Не помага. Лошото е че сутрин ставам рано и вече съм като парцал.
Имате ли идеи как да преборя безсънието?
Бистра
 
Мнения: 87
Регистриран на: 20 Дек 2018, 10:29

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот velvet_81 » 20 Дек 2018, 10:43

Не ти завиждам с толкова малко сън. Замисляла ли си се дали няма причини за безсънието ти. В смисъл, твърде много отговорности, задължения, или пък проблеми, които отдавна не можеш да решиш. Аз не спя никак добре, когато съм претоварена, ококорвам се и край. Нищо не може да ми помогне да заспя. Обаче в момента, в който ежедневието ми започне да се подрежда и олеква, сънят също се подобрява. Опитай да делегираш задължения на другите, да се разтовариш.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот Миленита » 20 Дек 2018, 10:55

Пускай си релаксираща музика - звуци от природата, чил аут, разни такива. Слушалките, отпускаш се и само слушаш.
Миленита
 
Мнения: 100
Регистриран на: 13 Ное 2018, 13:21

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот maia the bee » 20 Дек 2018, 11:03

Минавала съм през подобен период и нищо не помагаше. Не исках да се тъпча с хапчета и затова просто ставах и си вършех някаква работа тихичко. Повече се изнервях да се натискам в леглото и да стискам очи.
може да станеш, да правиш нещо и като се успокоиш и спреш да го мислиш - пак да легнеш. Дано отмине скоро!
maia the bee
 
Мнения: 122
Регистриран на: 02 Ное 2018, 09:47

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот Glow » 20 Дек 2018, 11:12

При мен безотказно действа четенето на книга. Ама да не е някоя супер интересна, че съвсем няма да заспиш! :lol: Обикновено на 2-3 страница и съм откъртила.
Glow
 
Мнения: 93
Регистриран на: 20 Дек 2018, 11:09

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот _Лилия_ » 20 Дек 2018, 11:21

Има един билков чай "Лека нощ" - с разни успокояващи треви като мента, валериана и т.н. Не съм сигурна доколко дава резултат или е въпрос на самовнушение, но можеш да опиташ поне. Аз чай вечер не пия, защото трябва да ходя сто пъти после до тоалетната, но ако ти нямаш проблеми с пиенето на течности в късните часове, не пречи да пробваш.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот blaze » 20 Дек 2018, 11:37

Опитвала ли си с етерични масла? Лавандуловото помага за успокояване и добър сън. Капваш няколко капки на възглавницата и лягаш.
blaze
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Ное 2018, 10:28

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот Веси Вес » 07 Яну 2019, 10:48

Опитайте с йога преди лягане. Дори и за 10 минути да е, просто да се усамотите и да прогоните злободневните мисли. На мен поне това ми помага.
Веси Вес
 
Мнения: 76
Регистриран на: 07 Яну 2019, 10:35

Re: Не мога да спя добре, как да преодолея безсънието?

Мнениеот Story_teller » 11 Яну 2019, 11:01

Аз понякога пия Нова найт. Гледам да се справя с безсънието по други начини, но не всеки път успявам. Тоест, не разчитам само на медикаментите, но има пъти, когато само те помагат.
Иначе, вечер изпивам по един чай, който се води за успокояване и добър сън. Купих си го от ДМ.
Story_teller
 
Мнения: 116
Регистриран на: 17 Дек 2018, 10:36


Назад към Домашен лекар

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта