Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 19 Яну 2012, 09:48

Силвия Бояджиева написа:Искам да попитам за малкия ми син тои е на 2.6г и много често е с зачервено гърло и хрема от което се стига винаги до антибиотик.Два пъти му вземаха секрет от носа и гърлото и се оказа че има златен стафилокок, много информация прочетох и разбрах че трябва да го израсте ,че не се лекува, но заради този стафилокок винаги хремата се задълбочава не минава бързо! Въпроса ми е има ли нещо ефикасно за имунитета ? Давах тонзилотрен 8седмици както ми казаха за профилактика понеже често боледува от гърло, но тои даже докато го пиеше пак се разболя!


Здравейте,
Благодаря Ви за въпроса. Много деца имат тези оплаквания, които Вие споделяте и обикновено най-честата причина за това е растящата "трета сливица", която предизвиква тези състояния. Детето трябва да се прегледа внимателно, включително и с оптика, за да се види дали наистина тя е причината, а що се отнася до медикааменти за имунитета има много такива, но най-често хомеопатите изписват Лимфомиозот и Дулкамара. Но първо изключете като причина "третата сливица" или един вече станал хроничен риноетмоидит.
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Силвия Бояджиева » 19 Яну 2012, 10:35

Dr Atanas Stefanov написа:
Силвия Бояджиева написа:Искам да попитам за малкия ми син тои е на 2.6г и много често е с зачервено гърло и хрема от което се стига винаги до антибиотик.Два пъти му вземаха секрет от носа и гърлото и се оказа че има златен стафилокок, много информация прочетох и разбрах че трябва да го израсте ,че не се лекува, но заради този стафилокок винаги хремата се задълбочава не минава бързо! Въпроса ми е има ли нещо ефикасно за имунитета ? Давах тонзилотрен 8седмици както ми казаха за профилактика понеже често боледува от гърло, но тои даже докато го пиеше пак се разболя!


Здравейте,
Благодаря Ви за въпроса. Много деца имат тези оплаквания, които Вие споделяте и обикновено най-честата причина за това е растящата "трета сливица", която предизвиква тези състояния. Детето трябва да се прегледа внимателно, включително и с оптика, за да се види дали наистина тя е причината, а що се отнася до медикааменти за имунитета има много такива, но най-често хомеопатите изписват Лимфомиозот и Дулкамара. Но първо изключете като причина "третата сливица" или един вече станал хроничен риноетмоидит.
Д-р Стефанов


Благодаря ви за отговора, ще го закарам при специалист, аз съм от Стара Загора можете ли да ми препоръчате тук някои!На мен лично са ми вадени сливиците бях 4клас, но си спомням лекаря беше много добър, по памет мисля че се казва д-р Стоянов!
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Силвия Бояджиева » 19 Яну 2012, 10:57

Силвия Бояджиева написа:
Dr Atanas Stefanov написа:
Силвия Бояджиева написа:Искам да попитам за малкия ми син тои е на 2.6г и много често е с зачервено гърло и хрема от което се стига винаги до антибиотик.Два пъти му вземаха секрет от носа и гърлото и се оказа че има златен стафилокок, много информация прочетох и разбрах че трябва да го израсте ,че не се лекува, но заради този стафилокок винаги хремата се задълбочава не минава бързо! Въпроса ми е има ли нещо ефикасно за имунитета ? Давах тонзилотрен 8седмици както ми казаха за профилактика понеже често боледува от гърло, но тои даже докато го пиеше пак се разболя!


Здравейте,
Благодаря Ви за въпроса. Много деца имат тези оплаквания, които Вие споделяте и обикновено най-честата причина за това е растящата "трета сливица", която предизвиква тези състояния. Детето трябва да се прегледа внимателно, включително и с оптика, за да се види дали наистина тя е причината, а що се отнася до медикааменти за имунитета има много такива, но най-често хомеопатите изписват Лимфомиозот и Дулкамара. Но първо изключете като причина "третата сливица" или един вече станал хроничен риноетмоидит.
Д-р Стефанов


Благодаря ви за отговора, ще го закарам при специалист, аз съм от Стара Загора можете ли да ми препоръчате тук някои!На мен лично са ми вадени сливиците бях 4клас, но си спомням лекаря беше много добър, по памет мисля че се казва д-р Стоянов!

Сега видях че Вие сте от Стара Загора :) , и ще ви попитам тогава дали работите със направления и къде мога да ви намеря, и детето трябва ли да е здраво когато идваме на прегледа?
Жената с характер ,плаши слабите мъже, но подлудява силните !
Аватар
Силвия Бояджиева
 
Мнения: 108
Регистриран на: 17 Яну 2012, 19:17

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот stefani » 28 Яну 2012, 13:58

Д-р Стефанов, имам следния въпрос към Вас. Удачно ли е да се прави операция на клепнали уши на 14-годишно дете? Имам предвид дали трябва да се изчака да мине пубертетът и едва тогава да се предпиеме тази корекция? Или възрастта няма значение за успеха на операцията?Питам защото дъщеря ми има този проблем-ушите са доста големи и не стоят красиво, и това доста я травмира. Дали е подходящо сега да търсим корекция на ушите? За колко време става възстановяването след операцията? Благоаря предварително за отговора?
stefani
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Яну 2012, 13:46

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 31 Яну 2012, 12:32

stefani написа:Д-р Стефанов, имам следния въпрос към Вас. Удачно ли е да се прави операция на клепнали уши на 14-годишно дете? Имам предвид дали трябва да се изчака да мине пубертетът и едва тогава да се предпиеме тази корекция? Или възрастта няма значение за успеха на операцията?Питам защото дъщеря ми има този проблем-ушите са доста големи и не стоят красиво, и това доста я травмира. Дали е подходящо сега да търсим корекция на ушите? За колко време става възстановяването след операцията? Благоаря предварително за отговора?


Здравейте, Благодаря за въпроса Ви. Може без проблеми да се направи операция дори на дете на 2-3 години. Възрастта не е проблем. Операцията се прави под местна анестезия без никаква болка. 3-4 дние е с превръзка и след това може да ходи навсякъде без проблеми. Възстановяването е много бързо и безболезнено. Ако желаете обадете се да я видя. Тел ми са на моя сайт. www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ДидиВарна » 04 Фев 2012, 01:30

Здравейте д-р Стефанов,
първо искам да ви пожелая успешна и ползотворна година. За мен вие сте най-добрият д-р по УНГ в България и един от най-добрите в Европа.
Едва ли ме помните, но преди 10 години ми правихте операция на киста зад дясната сливицата(на една студентка от Варна) - много странен случай, на много странно място, който Вие безпогрешно установихте.(За незапознатите, преди да стигна до този възхитителен доктор(д-р Стефанов), вече бях претърпяла операция при друг доктор от друга болница в друг град - без особен резултат и без правилна диагноза)
Това, за което ви пиша е, че от около 2 седмици ме притеснява една подутина от лявата страна. Първо ще ви приложа една снимка, защото няма как да обясня мястото. Върху снимката с червено съм очертала мястото на подутината.
http://img190.imageshack.us/img190/3351/ustnakuhina.png
Цялата история е, че преди повече от 2 седмици забелязах подутината на това място, след възпаление на гърлото(сливиците не бяха подути). За около 2-3 дни започна да ми се схваща цялата лява половина на главата, болки в главата, окото, схващане на челюстта и леко подуване. Последва силно увеличение на лимфния възел само от тази страна, болка в ухото и подуване на лявата сливица с гнойни налепи в долната част без висока температура. При посещението при д-р УНГ ми изписаха антибиотик OSPEN 1000 по 2 таблетки на 8 часа за 10 дена, изследванията на кръвта показа единствено повишено СУЕ - 35, останалите резултати бяха в нормите. Естествено отоците и болките в следствие от антибиотика спаднаха, лимфният ми възел също намаля, но днес привечер почувствах отново схващане на челюстта и болки в главата. Отока, който съм посочила на снимката стои и се вижда доста добре, когато сливицата е прибрана, усещам и подуване на небцето само от лявата страна. За последно пих антибиотика в четвъртък сутринта (02.02.2012г). Притеснява ме да не развивам отново някаква киста или гноен процес, който след действието на антибиотика се е активизирал отново. Днес бях на контролен преглед и след като споделих страховете си, докторът ме увери, че това било част от сливицата, която притискала тази ципа и затова изглеждало като подутина. :shock: Естествено, тази вечер потърсих ваши координати за консултация и връзка с вас, и ако кажете ще дойда в Стара Загора за преглед (живея във Варна).
ДидиВарна
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Фев 2012, 00:34

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 07 Фев 2012, 16:04

ДидиВарна написа:Здравейте д-р Стефанов,
първо искам да ви пожелая успешна и ползотворна година. За мен вие сте най-добрият д-р по УНГ в България и един от най-добрите в Европа.
Едва ли ме помните, но преди 10 години ми правихте операция на киста зад дясната сливицата(на една студентка от Варна) - много странен случай, на много странно място, който Вие безпогрешно установихте.(За незапознатите, преди да стигна до този възхитителен доктор(д-р Стефанов), вече бях претърпяла операция при друг доктор от друга болница в друг град - без особен резултат и без правилна диагноза)
Това, за което ви пиша е, че от около 2 седмици ме притеснява една подутина от лявата страна. Първо ще ви приложа една снимка, защото няма как да обясня мястото. Върху снимката с червено съм очертала мястото на подутината.
http://img190.imageshack.us/img190/3351/ustnakuhina.png
Цялата история е, че преди повече от 2 седмици забелязах подутината на това място, след възпаление на гърлото(сливиците не бяха подути). За около 2-3 дни започна да ми се схваща цялата лява половина на главата, болки в главата, окото, схващане на челюстта и леко подуване. Последва силно увеличение на лимфния възел само от тази страна, болка в ухото и подуване на лявата сливица с гнойни налепи в долната част без висока температура. При посещението при д-р УНГ ми изписаха антибиотик OSPEN 1000 по 2 таблетки на 8 часа за 10 дена, изследванията на кръвта показа единствено повишено СУЕ - 35, останалите резултати бяха в нормите. Естествено отоците и болките в следствие от антибиотика спаднаха, лимфният ми възел също намаля, но днес привечер почувствах отново схващане на челюстта и болки в главата. Отока, който съм посочила на снимката стои и се вижда доста добре, когато сливицата е прибрана, усещам и подуване на небцето само от лявата страна. За последно пих антибиотика в четвъртък сутринта (02.02.2012г). Притеснява ме да не развивам отново някаква киста или гноен процес, който след действието на антибиотика се е активизирал отново. Днес бях на контролен преглед и след като споделих страховете си, докторът ме увери, че това било част от сливицата, която притискала тази ципа и затова изглеждало като подутина. :shock: Естествено, тази вечер потърсих ваши координати за консултация и връзка с вас, и ако кажете ще дойда в Стара Загора за преглед (живея във Варна).


Здравейте, Благодаря ти за писмото. Отностно проблема ти трябва да те видя и смятам, че ще реша проблема ти Знаеш ми тел. и можеш по всяко време да ми се обадиш
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот plamen-dk » 15 Фев 2012, 14:45

Здравейте!
Имам проблем,който желая да споделя с Вас.
Аз съм на 31 години , но от доста време имам проблеми с гърлото.До преди 1 година почти не минават 12 месеца без да изкарам гнойна ангина.Съответно при всяка такава ситуация се налага прием на антибиотици.
Посещавал съм доста прегледи , на които бе установено ,че имам проблем със сливиците.
А именно малки ямички на повърхността ,в които се задържа храна.Всичко това е предпоставка за образуване на възпалителен процес.На един от прегледите ми казаха ,че ако този проблем са появява много често,може да се наложи отстраняване на сливиците.
Отворен съм за мнения и препоръки.
plamen-dk
 
Мнения: 23
Регистриран на: 14 Фев 2012, 14:04

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот latinka METODIEVA » 16 Фев 2012, 00:44

ЗДР ДР-СТЕФАНОВ ИМАМ ПРОБЛЕМ САС СИНА МИ ОТ ДОСТА ВРЕМЕ БОЛЕДУВА С ЕДНОТО УХО ХОДИХ МЕ КАДЕ ЛИ НЕ И ЕФЕКТ НИКАКАВ ГНОЙНО ТЕЧЕНИЕ НЕСПИРАШЕ ДА ИЗТИЧА ОТ УХОТО ДО ПРЕДИ 2 ДНИ КОГАТО СЕ ПОЯВИ СИЛЕН СЕКРЕТ ОТ КРЪВ И ГНОЙ И ТЕМПЕРАТУРА ЗАВЕДОХ ГО НА ЛЕКАР И ПОСТАВИХА ДИАГНОЗА ПРОБИВ НА ТЪПАНЧЕТО ИЗПИСАХА МУ МЕДОКЛАВ И ФУРОТАЛГИН НО МИСЛЯ ЧЕ НЕСА ТОЧНИТЕ ЛЕКАРСТВА ЗАТОВА ПРАВЯ КОНСОЛТАЦИЯ С ВАС КАЖЕТЕ МИ ТОЧНИТЕ ЛЕКАРСТВА КАТО ДОБАР СПЕЦИАЛИСТ ПО УНГ И ПОЗНАТИ МЕ САВЕТВАТ ДА ВЗЕМА ЦЕФЗИЛ И ГАРАЗОН НО АЗ ИЗКАМ И ВА6ЕТО МНЕНИЕ КАТО ЛЕКАР НАДЯВАМ СЕ ДА БЪДЕ НАЙ УСПЕШНОТО ДА СЕ ИЗЛЕКУВА СИНЪТ МИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЩЕ ВИ БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА
latinka METODIEVA
 
Мнения: 4
Регистриран на: 15 Фев 2012, 02:36

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот cvetista » 17 Фев 2012, 16:51

Здравейте, д-р Стефанов! Имам следния въпрос към вас - преди време претърпях остро гнойно възпаление на дясното ухо, от което ми беше засегнат вестибуларния апарат и получих залитане и световъртеж. След излекуването на ухото започнах да пия Битасерк 24 мг и световъртежа ми премин, но остана залитането като вървя. Бихте ли ме посъветвали нещо да приемам за да се махне това залитане, че е много лошо. В момента ушите ми пак са възпалени. Благодаря ви предварително.
cvetista
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Фев 2012, 16:35

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта