Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот emily » 15 Яну 2013, 22:13

Д-р стефанов, можете ли да ми кажете, али е сериозен проблем, ако чувствам болка (не силна), когато вдишам рязко и силно през носа в дясната част на носа някъде нагоре към гърлото и към синусите под окото. Ходих на преглед при лекар, но той ми каза, че имам само малка сухота в гърлото. След два дни ми излезе гнойна тапа от дясната сливица (като малка съм боледувала много от сливици и сега почти са атрофирали) и сега пия антибиотик - Зинат. Болката е някак тъпа, но отива към ухото и зъбите чак. Ще мине ли тази болка или трябва да се притеснявам? Когато дишам нормално, не се чувства нищо, а също нищо не чувствам и когато дишам бавно и дълбоко. На 41 години съм и от 10 години не са ме боляли сливиците и не са създавали проблеми.
Благодаря предварително
emily
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2013, 21:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот emily » 15 Яну 2013, 22:24

emily написа:Д-р стефанов, можете ли да ми кажете, дали е сериозен проблем, ако чувствам болка (не силна), когато вдишам рязко и силно през носа в дясната част на носа някъде нагоре към гърлото и към синусите под окото. Ходих на преглед при лекар, но той ми каза, че имам само малка сухота в гърлото. След два дни ми излезе гнойна тапа от дясната сливица (като малка съм боледувала много от сливици и сега почти са атрофирали) и сега пия антибиотик - Зинат. Болката е някак тъпа, но отива към ухото и зъбите чак. Ще мине ли тази болка или трябва да се притеснявам? Когато дишам нормално, не се чувства нищо, а също нищо не чувствам и когато дишам бавно и дълбоко. На 41 години съм и от 10 години не са ме боляли сливиците и не са създавали проблеми.
Благодаря предварително

П.П. Забравих да добавя и че не ми е запушен носа и нямам хрема, но ми ст струва, че ми се стича секрет назад към гърлото, което при прегледа докторът не го видя.
emily
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Яну 2013, 21:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот melaniK » 16 Яну 2013, 16:21

Здравейте д-р Стефанов ! Нямам въпроси, искам просто да ви благодаря за професионализма и отговорността с която подходихте в лечението на дъщеря ми. Очарована съм от отношението и подхода. Искам да ви пожелая само успехи в личен и професионален план, а на всички, които все още не знаят на кой да се доверят - гласувайте доверие на др. Стефанов !
melaniK
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Дек 2012, 12:59

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот diana8712 » 16 Яну 2013, 20:35

Здравейте д-р Стефанов! Имам болки в езика :( боли ме като си повдигам езика на горе и ми излезна нещо странно отстрани на езика като мехур вече около 10 дни стой там и не изчезва, а днес забелях и отдолу покрай вените на езика едни изпъкнали неща като ивици... Много ме страх да не е рак на езика на 25год. съм и сам активен пушач от доста време. На последното посещение при специалист УНГ преди около месец доктора ми каза, че имам само зърнен фарингит, а не разбирам защо я има болката в езика...
Благодаря Ви предварително!
diana8712
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Яну 2013, 20:25

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот diana8712 » 18 Яну 2013, 07:50

Здравейте д-р Стефанов! Имам болки в езика :( боли ме като си повдигам езика на горе и ми излезна нещо странно отстрани на езика като мехур вече около 10 дни стой там и не изчезва, а днес забелях и отдолу покрай вените на езика едни изпъкнали неща като ивици... Много ме страх да не е рак на езика на 25год. съм и сам активен пушач от доста време. На последното посещение при специалист УНГ преди около месец доктора ми каза, че имам само зърнен фарингит, а не разбирам защо я има болката в езика...
Благодаря Ви предварително!
diana8712
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Яну 2013, 20:25

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 18 Яну 2013, 15:02

diana8712 написа:Здравейте д-р Стефанов! Имам болки в езика :( боли ме като си повдигам езика на горе и ми излезна нещо странно отстрани на езика като мехур вече около 10 дни стой там и не изчезва, а днес забелях и отдолу покрай вените на езика едни изпъкнали неща като ивици... Много ме страх да не е рак на езика на 25год. съм и сам активен пушач от доста време. На последното посещение при специалист УНГ преди около месец доктора ми каза, че имам само зърнен фарингит, а не разбирам защо я има болката в езика...
Благодаря Ви предварително!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Най-вероятно не е рак на езика а някаква киста или ранула, но е добре да Ви прегледам да уточним това образувание и да го излекуваме. Тел и адресът ми са на сайта ми: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 18 Яну 2013, 15:04

melaniK написа:Здравейте д-р Стефанов ! Нямам въпроси, искам просто да ви благодаря за професионализма и отговорността с която подходихте в лечението на дъщеря ми. Очарована съм от отношението и подхода. Искам да ви пожелая само успехи в личен и професионален план, а на всички, които все още не знаят на кой да се доверят - гласувайте доверие на др. Стефанов !


Благодаря Ви и Ви желая много здраве.
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Иванина » 20 Яну 2013, 18:43

д-р Стефанов, искам да Ви кажа няколко думи на ЛС. Всъщност вече написах това което имах намерение на ЛС, ....пиша това защото незнам дали изобщо си гледате личните съобщения.......
Иванина
 
Мнения: 19
Регистриран на: 09 Ное 2012, 20:34

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Йорданова76 » 21 Яну 2013, 15:59

Здравейте д-р Стефанов. Синът ми е на 9 години. Отдавна е излязал от възрастта, когато децата все боледуват. Но за жалост той все така боледува вече 9 години и нещо. Той често има хрема, в следствие на нея и кашлица. Почти всеки месец е болен. Преди 4 години го водих при специалист УНГ. Даваха му Лимфомиозот на дражета. Трябвало да се стопи сливицата. Но за жалост така и не се повлия. От близо година му откриха и стафилококи в носната лигавица. Това пък съвсем усложни нещата. Той е едро дете, но със слаба имунна система. Не ми се изброяват всички имуностимуланти, които сме му давали с годините. Но както често казва нашата лична лекарка: "Той пък от нищо не се повлия...". Омръзна ми лекарите да го тъпчат все с антибиотици. Допреди 5 дни изпи последната серия и сега пак е с хрема и кашля. Вече 9 години сме в порочен кръг. Тази есен в продължение на две седмици му правиха процедури. Лекарките ми обесниха, че такива деца се влияели добре от процедурите. Трябвало и пролетта да мине курс на лечение и край. Но като гледам какво е положението съм много отчаяна. От две седмици ми се върти мисъл, че може да има трета сливица, която трябва да се извади. Според вас дали ще се повлияе добре, ако се извади? И тези стафилококи дали ще се махнат или отърване от тях няма...
Йорданова76
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2013, 15:40

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 22 Яну 2013, 15:51

Йорданова76 написа:Здравейте д-р Стефанов. Синът ми е на 9 години. Отдавна е излязал от възрастта, когато децата все боледуват. Но за жалост той все така боледува вече 9 години и нещо. Той често има хрема, в следствие на нея и кашлица. Почти всеки месец е болен. Преди 4 години го водих при специалист УНГ. Даваха му Лимфомиозот на дражета. Трябвало да се стопи сливицата. Но за жалост така и не се повлия. От близо година му откриха и стафилококи в носната лигавица. Това пък съвсем усложни нещата. Той е едро дете, но със слаба имунна система. Не ми се изброяват всички имуностимуланти, които сме му давали с годините. Но както често казва нашата лична лекарка: "Той пък от нищо не се повлия...". Омръзна ми лекарите да го тъпчат все с антибиотици. Допреди 5 дни изпи последната серия и сега пак е с хрема и кашля. Вече 9 години сме в порочен кръг. Тази есен в продължение на две седмици му правиха процедури. Лекарките ми обесниха, че такива деца се влияели добре от процедурите. Трябвало и пролетта да мине курс на лечение и край. Но като гледам какво е положението съм много отчаяна. От две седмици ми се върти мисъл, че може да има трета сливица, която трябва да се извади. Според вас дали ще се повлияе добре, ако се извади? И тези стафилококи дали ще се махнат или отърване от тях няма...


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Най-вероятно се касае за уголемена трета сливица , но трябва да се прегледа вкл. и с оптика и ако наистина е уголемена, особено след леченията, които сте му прилагали, задължително трябва да се премахне. Ако имате възможност, заповядайте да го прегледам и мисля, че ще решим проблема му.Тел и адресът са на сайта ми www.dr-stefanov.com

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта