Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 02 Фев 2013, 19:45

ssganev написа:Здравейте доктор Стефанов,

Много благодаря за бързия отговор! Видях на сайта ви че се намирате в Стара Загора, и за съжаление няма да ми е удобно да дойда на преглед при вас, понеже живея в София. Бихте ли обаче могли да ме информирате какви изследвания трябва да си направя, и на какъв лекар трябва да отида - УНГ или отоневролог? Също така, възможно ли е тези симтоми да отпаднат от само себе си, или се налага задължително лечение (понеже това състояние продължава почти 2 месеца и на 2-3 пъти се усещаше подобрение, като да се оправям, но пътуване/умора/прием на определени храни сякаш върнаха процеса назад)?

Благодаря много за отговора!


Първо трябва да Ви прегледа УНГ специалист за проблемите в носа и синусите, което лесно и бързо да се излекуват, а след това и на отоневролог, за да Ви се направи преглед, аудиометрия, тимпанометрия, отоневрологично изследвани и да се лекува евентуалният неврит, което е по продължително и трябва да се лекува по-скоро, защото всеки ден е загубен и трудно се възстановяват промените.

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Р.Йорданова » 02 Фев 2013, 20:33

Здравейте.Искам да споделя проблема си с Вас,поне тук мога да бъда по-пространствена без да ме прекъсне някой.
На 30години съм.От 1г. и 3м. имам постоянни проблени с гърлото.През първата година от това време ме лекуваше личната,която по специалност е педиатър,а след настоятелно притискане и невъзможност от нейна страна да установи проблема получих направление за специалист УНГ.През целия този период изпих толкова антибиотици и лекарствени препарати колкото не съм пила през целия си живот.Проблема се състои основно в гърлобол,дразнене,сухота,трудно преглъщане.Всичко това се повтаря всеки месец,като лятото имах спокойствие от около 2 месеца.Носа ми се задръства жестоко,но като цяло дишането ми през него,дори и когато е празен е трудно.Секрета е гъст.В един от случаите две седмици ходех с усещането,че имам чуждо тяло в гърлото,а когато накрая отидох при личната,тя ми каза,че сливицата ми е жестоко възпалена и подута.А тогава не чувствах абсолютно никаква болка.
В края на ноември миналата година отново започнаха жестоки болки в гърлото.Отидох при личната,изписа ми аугументин,7 дена,настъпи облекчения,след антибиотика минаха три дни и болките започнаха да се завръщат в комбина със страхотно главоболие,което не се повлияваше от нищо,дори и нимезил,който ползвам в критични ситуации.На петия ден бях толкова зле,че нито можех да преглъщам,нито можех да стана от леглото.В този критичен момент получих и направлението за УНГто.Отидох,доктора ми изписа Зинат,10 дневен курс,диагноза гнойна ангина.Изписа ми също синупрет форте,тросикам и назик.Каза,че това се е получило,защото назначеният ми аугументин е бил само за 7 дни.След седмица бях на преглед,имаше подобрение за момента.След още седмица получих алергична реакция,лявата част на лицето ми се поду,сърбеше ме ,кихах безспирно и едното ми око сълзеше постоянно.На синупрет фортето пишеше за подобни възможни нежелани реакции при дълга употреба.Спрях го,спрях и останалите лекарства и понеже беше точно по новогодишните празници нямаше как да отида при лекаря.Видяхме се след нова година,той каза,че не е било възможно да има алергична реакция от синупрета,но както и да е.
Прегледа ме и ми каза,че всичките проблеми при мен са в следствие на киселини в стомаха.Езика ми е обложен,което също съвпадало със симптомите.Та,вследствие на киселините,които се качват нагоре по хранопровода се получават тези чести възпаления на гърлото.Каза ми какво да спра да ям и пия,изписа ми ланзул и се разбрахме да се видим към средата на февруари.Само че,ден преди да започне февруари болките в гърлото отново започнаха.Все така силни и дразнещи,носа ми е запушен с гъсти жълти секрети.За мое щастие поне главата не ме боли,но и това очаквам.Утре на своя глава ще отида в една лаборатория и ще си поискам да ми вземат секрет от гърлото и носа.Макар,че в средата на този период с болежки си пусках изследване на гърлен и нямаше никакви патогени.Тогава лаборантката ми каза,че е имало случаи на секрет от гърло и секрет от сливиците,като гърлото дава чиста флора,а сливиците наличие на патогени.Та си мисля да поискам да ми вземат секрет от сливиците и от носа този път,а в понеделник ще ходя за направление.
Вие докторе какво бихте ме посъветвали?
Р.Йорданова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Фев 2013, 21:28

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ssganev » 02 Фев 2013, 21:38

Благодаря много за отговора, всичко хубаво!
ssganev
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Фев 2013, 18:24

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 05 Фев 2013, 15:44

Р.Йорданова написа:Здравейте.Искам да споделя проблема си с Вас,поне тук мога да бъда по-пространствена без да ме прекъсне някой.
На 30години съм.От 1г. и 3м. имам постоянни проблени с гърлото.През първата година от това време ме лекуваше личната,която по специалност е педиатър,а след настоятелно притискане и невъзможност от нейна страна да установи проблема получих направление за специалист УНГ.През целия този период изпих толкова антибиотици и лекарствени препарати колкото не съм пила през целия си живот.Проблема се състои основно в гърлобол,дразнене,сухота,трудно преглъщане.Всичко това се повтаря всеки месец,като лятото имах спокойствие от около 2 месеца.Носа ми се задръства жестоко,но като цяло дишането ми през него,дори и когато е празен е трудно.Секрета е гъст.В един от случаите две седмици ходех с усещането,че имам чуждо тяло в гърлото,а когато накрая отидох при личната,тя ми каза,че сливицата ми е жестоко възпалена и подута.А тогава не чувствах абсолютно никаква болка.
В края на ноември миналата година отново започнаха жестоки болки в гърлото.Отидох при личната,изписа ми аугументин,7 дена,настъпи облекчения,след антибиотика минаха три дни и болките започнаха да се завръщат в комбина със страхотно главоболие,което не се повлияваше от нищо,дори и нимезил,който ползвам в критични ситуации.На петия ден бях толкова зле,че нито можех да преглъщам,нито можех да стана от леглото.В този критичен момент получих и направлението за УНГто.Отидох,доктора ми изписа Зинат,10 дневен курс,диагноза гнойна ангина.Изписа ми също синупрет форте,тросикам и назик.Каза,че това се е получило,защото назначеният ми аугументин е бил само за 7 дни.След седмица бях на преглед,имаше подобрение за момента.След още седмица получих алергична реакция,лявата част на лицето ми се поду,сърбеше ме ,кихах безспирно и едното ми око сълзеше постоянно.На синупрет фортето пишеше за подобни възможни нежелани реакции при дълга употреба.Спрях го,спрях и останалите лекарства и понеже беше точно по новогодишните празници нямаше как да отида при лекаря.Видяхме се след нова година,той каза,че не е било възможно да има алергична реакция от синупрета,но както и да е.
Прегледа ме и ми каза,че всичките проблеми при мен са в следствие на киселини в стомаха.Езика ми е обложен,което също съвпадало със симптомите.Та,вследствие на киселините,които се качват нагоре по хранопровода се получават тези чести възпаления на гърлото.Каза ми какво да спра да ям и пия,изписа ми ланзул и се разбрахме да се видим към средата на февруари.Само че,ден преди да започне февруари болките в гърлото отново започнаха.Все така силни и дразнещи,носа ми е запушен с гъсти жълти секрети.За мое щастие поне главата не ме боли,но и това очаквам.Утре на своя глава ще отида в една лаборатория и ще си поискам да ми вземат секрет от гърлото и носа.Макар,че в средата на този период с болежки си пусках изследване на гърлен и нямаше никакви патогени.Тогава лаборантката ми каза,че е имало случаи на секрет от гърло и секрет от сливиците,като гърлото дава чиста флора,а сливиците наличие на патогени.Та си мисля да поискам да ми вземат секрет от сливиците и от носа този път,а в понеделник ще ходя за направление.
Вие докторе какво бихте ме посъветвали?


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Най-лесно е било да Ви приемат в болницата за няколко дни, както правя аз в такива случаи, за да Ви лекуваме с добри лекарства венозно и да Ви направим всички кръвни изследвания, носен и гърлен секрет , рентгенови снимки или скенер и консултации с други специалисти, защото тези оплаквания могат да се дължат, освен на наши заболявания и на около 5-6 други заболявания или състояния, които не са предмет на нашата специалност, но дават оплаквания от носа и гърлото и така, с поставена диагноза ще се излекувате по-лесно и правилно. Адресът и тел ми са сайта ми www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Ако можете елате и ще Ви прегледам или приема в болницата , за да решим проблема Ви
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Р.Йорданова » 05 Фев 2013, 20:24

Много Ви благодаря за вниманието.
За жалост току що установих,че Вие живеете и практикувата в Стара Загора,което ми беше убягнало...просто бях решила,че сте в София.Но много ще съм Ви благодарна ако ме насочите към Ваш колега в моя град.
Също да отбележа,че резултатите от микробиологията на носа са готови и няма изолиран патоген.Очаквам резултатите от секрет на сливиците и езика утре и в другиден.
Нещо,което бях пропуснала да спомена в първия си пост е,че от месец и половина насам имам главоболие,което се повлиява единствено от Синупрет форте,пия по 2-3 таблетки дневно.
Р.Йорданова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Фев 2013, 21:28

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Р.Йорданова » 05 Фев 2013, 20:37

Още нещо,което може да има общо предполагам - и от двете ми страни са избили мъдреци,от доста време е това,но не е съпроводено с някакви болки.Да си призная нямам спомени от кога е така,но определено времето,в което забелязах това може да съвпадне с началото и на другите ми проблеми...
Р.Йорданова
 
Мнения: 6
Регистриран на: 01 Фев 2013, 21:28

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот diana8712 » 11 Фев 2013, 21:07

Здравейте д-р Стефанов! Благодаря ви много за вашия отговор! Tочно в момента нямам възможност да ви посетя :( надявам се скоро да успея, а аз малко преди вашия отговор посетих отново специалист УНГ, но отново няма решение на проблема. Докторката каза че това били папали изписа ми OROFAR, ако не виждах явното цепене, налепа и постоянното дразнене бих си помислела че си въобразявам, но уви :|
diana8712
 
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Яну 2013, 20:25

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот kamelia.ru » 12 Фев 2013, 18:14

Здравейте д-р Стефанов от няколко месеца имам усещането за нещо като бучка в гърлото , това усещане не е постоянно а се появява на определени периоди. Освен това понякога като преглъщам усещам болка в дясната част на гърлото някъде в областта на гръкляна. От нова година някъде почна да ме боли постоянно гърлото и да кашлям ходих няколко пъти при личния си лекар по този повод беше ми казал да пия трахизан докато го пих болката изчезна но два дни след като спрях пак се появи .Едновременно с това се появи и кашлицата пак.В момента не кашлям , усещам пак дразнене в гърлото последния път като ходих при личния лекар ми каза че може би имам хроничен фарингит.Сега използвам спрей за гърло прополис с невен.Но от два дни отново се появи това усещане за бучка.Възможно ли е причината за това да е фарингит или трябва да се правят някакви изследвания ,освен това пак на моменти ми пресипва гласа.Благодаря ви предварително за отговора
kamelia.ru
 
Мнения: 2
Регистриран на: 09 Фев 2013, 16:47

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот yani4ka » 23 Фев 2013, 23:23

Здравейте д-р Стефанов,
имам проблем със слуха, не знам дали е правилният начин да го назова, но имам намален слух и забавен слух. Имам предвид под забавен, че чувам или разбирам, не знам как точно да го кажа, това което ми казва събеседника по-късно. Не намирам време да се прегледам и ще съм ви благодарна , ако ми разясните дали наистина имам проблем или просто не си чувам.
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ssganev » 25 Фев 2013, 16:39

Здравейте доктор Стефанов,

Преди време ви писах за проблем със замаяност и странно усещане в лявото ухо след прекарана инфекциозна мононуклеоза. Послушах съвета ви и отидох на УНГ, който не откри нищо нередно (вкл. с евстахиевата тръба), и си направих отоневрологично изледване, според което проблемът ми наистина е постинфекциозен, и се касае за комбиниран отоневрологичен синдром във фаза на лека субк.....ия (не се разчита), като има леко засягане на периферната нервна система със съвсем леко намаление на слуха в лявото ухо, и има деликатно засягане на централната нервна система, което според вашият колега е напълно обратимо, и 99% не би се видяло на ЯМР, та затова нямало нужда от ЯМР. Той ми предписа Ноотропил, Сибелиум и Ривотрил, плюс упражнения. Въпросът ми е - доколко често е засягането на периферната нервна система при подобен вирус (EBV), и доколко е нормално при засягане на периферната нервна система деликатно да се заесгне и централната (знам че са свързани, но все пак)? Доколко е опасно това? Също така, би ли могло засягането на централната нервна система да се дължи на друго, съпътстващо заболяване, и ако да - какви биха могли да са вариaнтите?

Благодаря предварително за отговора!
ssganev
 
Мнения: 13
Регистриран на: 01 Фев 2013, 18:24

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта