Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот J777 » 25 Фев 2013, 18:04

Здравейте Д-р Стефанов,
Работя на много силен шум над 1,5 години и имах силни пробождащи болки в ушите. Отидох при лекар УНГ и се оказа, че имам тапа в дясното ухо, която се е образувала от забравен в ухото памучен тампон който е стоял в ушния канал с години и се беше втвърдил като камък с ушна кал и се беше сраснал с ушния канал. След като няколко дни слагах Отипакс и преварено олио чуждото тяло бе извадено безболезнено заедно с епител и вече чувам много ясно и добре, но доктора ми каза, че ушния ми е възпален и ми предписа капки Гаразон(Garasone). Нямам информация тъпанчето ми да е било перфорирано и с Отипакс само веднъж почувствах болка(може би защото ги сложих студени), но прочетох коментари като този които ме обезпокоиха:
Искам да споделя горчив опит от ползването на капки Гаразон заради отит при дъщеря ми. Не ги ползвайте в никакъв случай в ушите при остър отит, колкото и да ви ги предписват!!! заменете ги с други антибиотични капки, несъдържащи неомицин или гентамицин. Хем знаех, че са ототоксични, но лекарят каза, че няма никаква опасност, ако знаех какво ще ни се случи нямаше в никакъв случай да ги ползвам. неизвестно защо лекарите подценяват ототоксичността при капането в ухото и ги предписват на воля!!! Оказа се, че след приложение в едното, възпаленото ухо, дъщеря ми на 4 г. 6 м., оглуша напълно с него. Слава богу, че не сме ги капали и в другото, не бе възпалено. Лечението, естествено, бе по предписание, след подадена информация за изтичане на секрет от възпаленото ухо. този лекар аз вече считам за престъпник, макар че се оказа, че е направил нещо напълно законно - никой не забранява масово лечението на отит да се провежда с ототоксични антибиотици. Но вие си знайте и винаги при отит искайте преглед на ухото с микроскоп, за установяване на възможен микропробив на тъпанчевата мембрана и все пак ползвайте други антибиотични капки . Дано тези съвети ви помогнат да избегнете нашия лош късмет, аз за съжаление, не мога да върна времето назад.

Какво ще ме посъветвете да ги слагам ли или наистина е толкова опасно? Вече сложих веднъж и слуха ми доста намаля докато бяха в ушния канал.
J777
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2013, 17:45

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот yani4ka » 26 Фев 2013, 16:39

Здравейте,
имам намален и забавен слух. Под забавен слух имам предвид, че информацията стига до мен няколко секунди по-късно. Понякога се чудя дали я разбирам по-късно или просто достига домен с няколко секунди закъснение. Не съм ходила до сега на лекар и не знам дали имам проблем. Ще Ви бъда много благодарна, ако ми разясните състоянието ми.
yani4ka
 
Мнения: 34
Регистриран на: 16 Фев 2013, 23:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Martin_Ivanovv » 10 Мар 2013, 08:29

Добър ден, Д-р Стефанов, на 20 години съм, след прекарана умерена хрема отидох на снимка на синусите заради лека болка в главата, оказа се ,че е синузит : изцяло запълнен десен максиларен синус и частично запълнен десен фронтален синус. Отидох за мнение при лекар УНГ , който без много много да пита каза, че иска да направи пункция, в момента съм в болница на венозен антибиотик Медаксон , но честно казано не мисля ,че е оправдано.Аз самият уча медицина и всеки изгубен ден е много труден за наваксване . Според мен съгласяването ми беше грешка, четох много за синузита и хора в много тежки стадий са минавали без пункция. Аз нямам температура , нямам и главоболие , а и мисля че съвременната медицина предоставя достатъчен набор от ефективни антибиотици и пункцията е по-скоро нещо като краен метод ако лечението не се повлиява от тях .Преди няколко дни бях започнал със спринцовка да си поставям в носа по 1 мл физиологичен разтвор NaCl във всяка ноздра и мисля ,че имаше ефект .Много ще съм благодарен ако изразите мнението си за пункцията и дали е наложителна в случаят или мнението ви за някой ефективен антибиотик или хомеопатично лечение. Благодаря предварително .
Martin_Ivanovv
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Мар 2013, 08:13

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот madammari » 11 Мар 2013, 15:13

Здравейте, имам син на 11,5 години. Той има трета сливица, ходихме на специалист в Свищов, каза ни, че през пубертета тя ще атрофира сама. Понеже сливицата беше увеличена и възпалена ни предписа Биопарокс, но детето направи алергична реакция, изрина се около устата и нослето и аз го спрях. Според доктора това не е било от лекарството, но обрива изчезна след като спрях да го впръсквам. Нощем синът ми хърка, диша с отворена уста, нослето постоянно е запушено, говори носово. От позната аптекарка разбрах, че имало някакви капки, които спомагали да атрофира сливицата, но понеже не ги открих (Целестон), ми дадоха Гаразон. Капах му ги 6 дни 3 пъти по 1 в ноздрите и носа му се отпуши трайно, не хърка нощем. Вече цяла седмица е с отпушен нос. Искам да кажете Вие какво мислите, може ли сливицата да атрофира през пубертета или с някакви капки да се свие? Ако има такива капки, какви и по каква схема се дават. Иска ми се, ако е възможно, да избегнем операция. Също детето почти не боледува, тази зима не е бил болен, освен лека хрема. Много ще ви бъда благодарна да споделите Вашето мнение.
madammari
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Май 2011, 06:57

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот коко » 11 Мар 2013, 15:28

Здравейте д-р Стефанов ,детето ми е на 5г. и му излизат папиломи по гласните връзки и ларинкса и за 2 години има 9 операции . В момента провеждаме лечение с инжекции РОФЕРОН А но за момента нищо.Има ли лечение или просто трябва да го израсте и в пубертета ще го преодолее ли.Вече сме отчаяни и не знаем какво да правим детето постоянно шепне и няма нормален силен глас дори след операция когато са изчистени папиломите .
коко
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2013, 15:00

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот siciliq » 14 Мар 2013, 22:42

Dr Atanas Stefanov написа:В тази рубрика УНГ специалистът д-р Атанас Стефанов ще отговаря на ваши въпроси, свързани с:

1.Лечение на ушно-носно -гърлени заболявания

- Премахване на увеличена трета сливица (аденотомия) – оперативно или безкръвно (чрез термоаблация)
- Премахване на хронично възпалени небни сливици (тонзилектомия) – оперативно или безкръвно (чрез термоаблация)
- Операции на меко и твърдо небце
- Премахване на туморовидни образувания на ларинкса чрез микроларингохирургия
- Репозиция на носни кости при фрактури,
- Премахване на полипи и на тумори от носа
- Премахване на туморовидни образувания на ларинкса чрез микроларингохирургия
- Оперативно лечение на затруднено носно дишане
- Лечение на хъркане чрез хирургични методи или чрез термоаблация
- Хирургични и микрохирургични операции на ухото (мирингопластика , тимпанопластика, парацентеза на тъпанчева мембрана)

2.Пластични, естетични и реконструктивни операции на уши, нос, лице, глава и шия

- Реконструкция на външен нос след травми, тумори, операции и изгаряния
- Оперативна корекция на носа (ринопластика)
- Оперативна корекция на дефекти на носната преграда (септопластика)
- Оперативна корекция на уши (отопластика)
- Оперативна корекция на ушна висулка
- Хирургична корекция на клепачи (блефаропластика)

3. Лечение на гласови разстройства (фониатрия и фонохирургия)

- Акустичен анализ и фонетографски анализ на гласа
- Ларингостробоскопия
- Ендоскопско изследване на гласните връзки
- Микроларингохирургия
- Гласова терапия и рехабилитация (гласови упражнения

Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар или от моята интернет страница www.dr-stefanov.com/
siciliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2012, 22:50

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот siciliq » 14 Мар 2013, 23:08

zdr d-r Stefanov.na da6terq mi ,koqto e na 6 i praviha operaciq na treta slivica predi 3 dena no na vtoriq den se poqvi vlajna ka6lica i vdigna temperatura 37.5.tova sledoperativno li e ili ne6to ne e nared.Osven tova ima6e strelka6ta bolka v u6ite i si mislehme,4e sled operaciqta 6te iz4ezne,no prodaljava.Hodihme na pregled za u6encata,no doktora kaza ,4e vsi4ko e nared.otkade idva tazi bolka togava
siciliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2012, 22:50

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот siciliq » 15 Мар 2013, 22:48

ЗДРАВЕЙТЕ Д-Р СТЕФАНОВ.ДВА ДНИ СЛЕД КАТО ИЗВАДИХА ТРЕТА СЛИВИЦА НА ДЪЩЕРЯ МИ ТЯ ОТНОВО Е С ХРЕМА,КАШЛИЦА И ТЕМПЕРАТУРА 37.5.ТОВА ОПАСНО ЛИ Е ПРЕДВИТ НЕЗАРАСНАЛАТА РАНА ОТ ОПЕРАЦИЯТА
siciliq
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Сеп 2012, 22:50

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ela » 28 Мар 2013, 16:12

Здравейте на синът ми му изолираха от носният секрет Хемофилус инфлуенце и Пневмококът. Много съм притеснена,моля ви кажете до какви последици може да доведе и труднолечимо ли е?
ela
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Мар 2013, 10:10

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Blagovesta » 31 Мар 2013, 23:37

Здравейте Д-р Стефанов, искам да ви попитам по темата за ринопластика на носа, аз имам изкревение на носа от доста време искам да разбера дали може да направя една среща, консултация с вас за да разбера по подробно за евентуална операция Благодаря предварително :)
Blagovesta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2013, 23:30

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта