Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 22 Апр 2013, 08:41

Blagovesta написа:Здравейте Д-р Стефанов, искам да ви попитам по темата за ринопластика на носа, аз имам изкревение на носа от доста време искам да разбера дали може да направя една среща, консултация с вас за да разбера по подробно за евентуална операция Благодаря предварително :)


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Всеки ден от 15-18 часа съм в моя кабинет на ул."Руски"62. Тел ми е 0888626892 и 0878626892. Когато можете заповядайте и ще Ви прегледам
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 22 Апр 2013, 08:47

madammari написа:Здравейте, имам син на 11,5 години. Той има трета сливица, ходихме на специалист в Свищов, каза ни, че през пубертета тя ще атрофира сама. Понеже сливицата беше увеличена и възпалена ни предписа Биопарокс, но детето направи алергична реакция, изрина се около устата и нослето и аз го спрях. Според доктора това не е било от лекарството, но обрива изчезна след като спрях да го впръсквам. Нощем синът ми хърка, диша с отворена уста, нослето постоянно е запушено, говори носово. От позната аптекарка разбрах, че имало някакви капки, които спомагали да атрофира сливицата, но понеже не ги открих (Целестон), ми дадоха Гаразон. Капах му ги 6 дни 3 пъти по 1 в ноздрите и носа му се отпуши трайно, не хърка нощем. Вече цяла седмица е с отпушен нос. Искам да кажете Вие какво мислите, може ли сливицата да атрофира през пубертета или с някакви капки да се свие? Ако има такива капки, какви и по каква схема се дават. Иска ми се, ако е възможно, да избегнем операция. Също детето почти не боледува, тази зима не е бил болен, освен лека хрема. Много ще ви бъда благодарна да споделите Вашето мнение.


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Наистина тя изчезва след 14-15 годишна възраст на всеки човек, но проблемите, които тя предизвиква понякога могат да имат траен ефект за цял живот и затова ако тя е голяма и не се намалява с лекарства или с времето , трябва да се отстрани. Но детето трябва да се прегледа и да се прецени дали е за премахване или може да се опита с консервативни средства.
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 22 Апр 2013, 08:52

J777 написа:Здравейте Д-р Стефанов,
Работя на много силен шум над 1,5 години и имах силни пробождащи болки в ушите. Отидох при лекар УНГ и се оказа, че имам тапа в дясното ухо, която се е образувала от забравен в ухото памучен тампон който е стоял в ушния канал с години и се беше втвърдил като камък с ушна кал и се беше сраснал с ушния канал. След като няколко дни слагах Отипакс и преварено олио чуждото тяло бе извадено безболезнено заедно с епител и вече чувам много ясно и добре, но доктора ми каза, че ушния ми е възпален и ми предписа капки Гаразон(Garasone). Нямам информация тъпанчето ми да е било перфорирано и с Отипакс само веднъж почувствах болка(може би защото ги сложих студени), но прочетох коментари като този които ме обезпокоиха:
Искам да споделя горчив опит от ползването на капки Гаразон заради отит при дъщеря ми. Не ги ползвайте в никакъв случай в ушите при остър отит, колкото и да ви ги предписват!!! заменете ги с други антибиотични капки, несъдържащи неомицин или гентамицин. Хем знаех, че са ототоксични, но лекарят каза, че няма никаква опасност, ако знаех какво ще ни се случи нямаше в никакъв случай да ги ползвам. неизвестно защо лекарите подценяват ототоксичността при капането в ухото и ги предписват на воля!!! Оказа се, че след приложение в едното, възпаленото ухо, дъщеря ми на 4 г. 6 м., оглуша напълно с него. Слава богу, че не сме ги капали и в другото, не бе възпалено. Лечението, естествено, бе по предписание, след подадена информация за изтичане на секрет от възпаленото ухо. този лекар аз вече считам за престъпник, макар че се оказа, че е направил нещо напълно законно - никой не забранява масово лечението на отит да се провежда с ототоксични антибиотици. Но вие си знайте и винаги при отит искайте преглед на ухото с микроскоп, за установяване на възможен микропробив на тъпанчевата мембрана и все пак ползвайте други антибиотични капки . Дано тези съвети ви помогнат да избегнете нашия лош късмет, аз за съжаление, не мога да върна времето назад.

Какво ще ме посъветвете да ги слагам ли или наистина е толкова опасно? Вече сложих веднъж и слуха ми доста намаля докато бяха в ушния канал.


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Ако наистина се налага много по-добри са капките Тобрадекс, но ако се чувствате добре, по-добре не следайте нищо , само го пазете известно време от вода.

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот kiril ivanov » 23 Апр 2013, 19:58

Здравейте Д-р Стефанов,

от дете имам синузит който през повечето време не ми създава проблеми но когато се възпали не мога да върша нищо докато възпалението не утихне. От носа ми започва да тече постоянно безцветен секрет, постоянен сърбеж и дразнене в носа, сълзене от очите. Направо ми идва да си пръсна мозъка.

Избягвам да пия антибиотици когато съм в това състояние. Лекувам се с чай, инхалации с лайка, топли компреси с морска сол. Използвам още мехлем за нос "низита" и "старимар" за овлажняване на носа, които един от лекарите при които ходих преди време ми предписа, но това е повече за превенция.

На 35 години съм. Какви медикаменти бихте ми препоръчали за лекуване и превенция на подобни възпаления? По специално някакви медикаменти които третират лигавицата на носа.

Благодаря!
kiril ivanov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2013, 19:54

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 24 Апр 2013, 16:43

kiril ivanov написа:Здравейте Д-р Стефанов,

от дете имам синузит който през повечето време не ми създава проблеми но когато се възпали не мога да върша нищо докато възпалението не утихне. От носа ми започва да тече постоянно безцветен секрет, постоянен сърбеж и дразнене в носа, сълзене от очите. Направо ми идва да си пръсна мозъка.

Избягвам да пия антибиотици когато съм в това състояние. Лекувам се с чай, инхалации с лайка, топли компреси с морска сол. Използвам още мехлем за нос "низита" и "старимар" за овлажняване на носа, които един от лекарите при които ходих преди време ми предписа, но това е повече за превенция.

На 35 години съм. Какви медикаменти бихте ми препоръчали за лекуване и превенция на подобни възпаления? По специално някакви медикаменти които третират лигавицата на носа.

Благодаря!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Най-вероятно тези проблеми в носа Ви са или алергични или вазомоторни и се лекуват с лекарства или оперативно с много добър ефект, но трябва да Ви прегледам и да решим кое е по-добре за Вас. Тел и адресът са на сайта ми: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот kiril ivanov » 25 Апр 2013, 12:52

Ако бяхте в София бих могъл до дойда на преглед, но Стара Загора ми е далеч.
kiril ivanov
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2013, 19:54

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 26 Апр 2013, 14:38

kiril ivanov написа:Ако бяхте в София бих могъл до дойда на преглед, но Стара Загора ми е далеч.

ок
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ивелина » 27 Апр 2013, 00:28

Здравейте, Д-р Стефанов! Моля Ви за съвет,как да постъпя в ситуацията, в която съм в момента! От 2 години вечер не мога да дишам нормално и ползвам капки за нос(без тях спокоен сън няма),но имам сенна хрема, която през този период от годината се обостря-сърбеж на очите и отново проблема със запушения нос. Изписаха ми Алергодил,но не помага за отпушване и пак се налага да ползвам другите капки. Казаха ми,че има ваксини за тази алергия,но тя трябва да се слага преди обострянето й,а и е търпимо за около две седмици,но искам да спра да ползвам капките за нос целогодишно,това е проблема,че носът ми е запушен главно вечер.Благодаря Ви!
ивелина
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Апр 2013, 00:08

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 28 Апр 2013, 15:13

ивелина написа:Здравейте, Д-р Стефанов! Моля Ви за съвет,как да постъпя в ситуацията, в която съм в момента! От 2 години вечер не мога да дишам нормално и ползвам капки за нос(без тях спокоен сън няма),но имам сенна хрема, която през този период от годината се обостря-сърбеж на очите и отново проблема със запушения нос. Изписаха ми Алергодил,но не помага за отпушване и пак се налага да ползвам другите капки. Казаха ми,че има ваксини за тази алергия,но тя трябва да се слага преди обострянето й,а и е търпимо за около две седмици,но искам да спра да ползвам капките за нос целогодишно,това е проблема,че носът ми е запушен главно вечер.Благодаря Ви!


Здаравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Ако капките, спрейовете и лекарствата за алергичен ринит не помагат, трябва да се направи някаква оперативна намеса в зависимост от вашите промени в носа, която със сигурност ще ликвидира проблема Ви. Но трябва да Ви прегледам, за да реша какво е най-добре за Вас. Тел и адресът ми са на сайта ми: www.dr-stefanov.coм.
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот bibon4eto » 07 Май 2013, 13:55

Здравейта Д-р А. Стефанов!
На 23 години съм. Имам един въпрос към Вас.
Преди година имах много сериозен проблем със сливиците целогодишно бях с гнойна ангина,предприемах всякакво лечение предписано от УНГ , но нищо не помагаше. Възпалението беше предимно в дясната сливица. Така продължих около 2 години с антибиотици и медикаменти.
Близо година вече живея във Финландия (Лапландия) и от както съм тук не съм се разболявала.Сливиците ми се успокоиха, преди бяха 2но надути ,сега дори не се виждат.Но от месец може би наблюдавам малко зад дъгата на мажеца над дясната сливица имам едно топчесто образувание може би с големината на по малко грахово зърно. Не е гнойно почти съм сигурна в това.Нямам болки нито възпаления. Но съм с главоболие от както съм тук, почти всеки ден ,предимно вечер в предната част на главата и много често в челото над веждите чувствам напрежение и тежест( предполагам ,че е синузит). И преди 2 месеца получих възпаление на лимфните възли. 2 топчета зад лявото ухо 1 под челюстната *ключицата и 1но близо до гърдата.За тях бях на лекар и ме пратиха на мамограф и ултразвук,мислеха ,че може да е свързано с гърдата въпреки ,че ми беше ясно ,че проблема не е там ,искаха да взимат биопсия,но след ултразвука казаха ,че нямало нищо притеснително и за това отложиха биопсията.
И въпроса ми е свързан с това топче дали е възможно да е раково образувание ,какво мога да предприема?Притеснена съм много!
Благодаря за Вниманието! :)
bibon4eto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2013, 13:35

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта