Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот bibon4eto » 16 Май 2013, 00:00

diana8712 Моля те свържи се с мен на e-mail bibon4etoo@abv.bg или bibon4eto11 skype
Понеже съм нова в сайта нямам право да пиша съобщения и не знам как да се свържа с теб, получих ти съобщението,надявам се да видиш това ! Благодаря ти :)
bibon4eto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Май 2013, 13:35

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот smthwonderful » 03 Юни 2013, 17:53

Здравейте, др Стефанов!
От известно време имам усещането за чуждо тяло в гърлото, което особено много ме дразни, когато гърлото се зачерви. Последно се случи преди няколко дни. Бях при личната лекарка, тя ме погледна и каза, че е доста "сочно" и че имам налепи. Изписа ми Орофар и след няколко дни ще ми взимат гърлен секрет. От Орофара гърлото се поуспокои и езика се поизчисти, но усещането за чуждо тяло остава, макар и не толкова натрапчиво. Забелязах, че на едната сливица /предполагам/ имам малко топче, което всъщност ме дразни. По принцип в момента лекувам кондиломи и се чудя дали е възможно и това да е такова, въпреки че го имам доста преди появата на кондиломите и не ми прилича много на такова.
Благодаря предварително за Вашето мнение!
smthwonderful
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Мар 2013, 15:37

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот milkob » 05 Юни 2013, 10:31

Здравейте д-р Стефанов,
Баща ми е на 59 год и има изкривяване на носа ( носната преграда ).Освен изкривяването на носа, носа му често е пълен и има хрема, това влошава значително качеството му на живот, пречи му да диша и т.н.
Доколкото разбрах от четенето в интернет, е късно за корекция на носната преграда поради напредналата възраст.Силно ме заинтригува обаче статията във в-к " Стандарт" относно намаляване на конхите с т.нар аблатор и подобряване на дишането.
Бих искал да Ви запитам, има ли ограничения във възрастта по отношение на тази процедура, колко време отнема, какви са рисковете. ( интересува ни дори колко прегледи и за какъв период от време са необходими след това, тъй като той не живее в България ).
Има ли възможност да Ви посетим за преглед в София или извършвате прегледи само в С.Загора. ( от Благоевград сме ).
Предварително благодаря.
milkob
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2013, 10:23

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Darsinela19 » 30 Юни 2013, 23:17

Здравейте Д-р Стефанов!На 19 години съм и преди 4 месеца ми махнаха сливиците,поради факта,че боледувах от гнойни ангини през месец,а понякога всеки месец.Проблема беше там,че сливиците ми бяха огромни,особено дясната,почти затваряха отвора на гърлото ми.След операцията,първите 2 месеца се чувствах добре,единственото което усещах е секрети в гърлото си,но ми казаха,че е нормално защото все още се чистя след операцията.Отскоро обаче усещам сякаш имам парче месо в гърлото и болки в лимфните възли,предимно отляво,а когато се храня ми излиза малко топче на мястото което са били сливиците,което след около час изчезва.Преди седмица бях при лекаря който ме оперира,той каза,че е фарингит и да го лекувам с Ефизол..ефект обаче няма.Болките в лимфните възли са ужасни,едвам преглъщам и съм притеснена от този факт,въпреки,че ми казват,че е нормално.Попринцип съм със слаба имунна система и съм податлива на грипове.Моля Ви,кажете ми какво да правя с болките в лимфните възли и дали е нормално всичко това.Благодаря Ви предварително !!!
Darsinela19
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юни 2013, 23:02

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 03 Юли 2013, 16:50

Darsinela19 написа:Здравейте Д-р Стефанов!На 19 години съм и преди 4 месеца ми махнаха сливиците,поради факта,че боледувах от гнойни ангини през месец,а понякога всеки месец.Проблема беше там,че сливиците ми бяха огромни,особено дясната,почти затваряха отвора на гърлото ми.След операцията,първите 2 месеца се чувствах добре,единственото което усещах е секрети в гърлото си,но ми казаха,че е нормално защото все още се чистя след операцията.Отскоро обаче усещам сякаш имам парче месо в гърлото и болки в лимфните възли,предимно отляво,а когато се храня ми излиза малко топче на мястото което са били сливиците,което след около час изчезва.Преди седмица бях при лекаря който ме оперира,той каза,че е фарингит и да го лекувам с Ефизол..ефект обаче няма.Болките в лимфните възли са ужасни,едвам преглъщам и съм притеснена от този факт,въпреки,че ми казват,че е нормално.Попринцип съм със слаба имунна система и съм податлива на грипове.Моля Ви,кажете ми какво да правя с болките в лимфните възли и дали е нормално всичко това.Благодаря Ви предварително !!!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Най вероятно има остатъци от сливиците, които правят тези проблеми, но трябва да Ви прегледам и да решим проблема Ви
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот inkka » 16 Юли 2013, 16:53

Здравейте,
имам син на 4 години от доста време има подути лимфни възли 2 на брой в съседство на шията от дясната страна, като единят е малко по увеличен от другият.Личната лекарка го отдава на честото боледуване от вирусни заболявания, настинки.Аз обаче съм силно притеснена при настояване от моя страна пусна изследвания пкк, дкк и суе .Като трябва да се има впредвит, че в момента на изследването не е болен в смисъл настинка или вирус.
Резултати:
HGB 106 при стойности 130 - 180
MCH 20.9 при стойности 26.5 - 32
MCV 62.5 при стойности 82 - 98
LYM 47.2 при стойности 20 - 40
пкк
LY 0.47 при стойности 0.20 - 0.40
написала съм Ви само стойностите който не са в норма всички останали показатели а в норма. СУЕ 8 мм. Въпросът ми е притесненията ми основателни ли са, тези показатели трябва ли да ме притесняват и трябва ли да се консултирам със специалист въпреки мнението на личният лекар?
Предварително Ви благодаря за отговора!
inkka
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Юли 2013, 13:55

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот angelovel » 26 Юли 2013, 19:28

Dr Atanas Stefanov написа:В тази рубрика УНГ специалистът д-р Атанас Стефанов ще отговаря на ваши въпроси, свързани с:

1.Лечение на ушно-носно -гърлени заболявания

- Премахване на увеличена трета сливица (аденотомия) – оперативно или безкръвно (чрез термоаблация)
- Премахване на хронично възпалени небни сливици (тонзилектомия) – оперативно или безкръвно (чрез термоаблация)
- Операции на меко и твърдо небце
- Премахване на туморовидни образувания на ларинкса чрез микроларингохирургия
- Репозиция на носни кости при фрактури,
- Премахване на полипи и на тумори от носа
- Премахване на туморовидни образувания на ларинкса чрез микроларингохирургия
- Оперативно лечение на затруднено носно дишане
- Лечение на хъркане чрез хирургични методи или чрез термоаблация
- Хирургични и микрохирургични операции на ухото (мирингопластика , тимпанопластика, парацентеза на тъпанчева мембрана)

2.Пластични, естетични и реконструктивни операции на уши, нос, лице, глава и шия

- Реконструкция на външен нос след травми, тумори, операции и изгаряния
- Оперативна корекция на носа (ринопластика)
- Оперативна корекция на дефекти на носната преграда (септопластика)
- Оперативна корекция на уши (отопластика)
- Оперативна корекция на ушна висулка
- Хирургична корекция на клепачи (блефаропластика)

3. Лечение на гласови разстройства (фониатрия и фонохирургия)

- Акустичен анализ и фонетографски анализ на гласа
- Ларингостробоскопия
- Ендоскопско изследване на гласните връзки
- Микроларингохирургия
- Гласова терапия и рехабилитация (гласови упражнения

Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар или от моята интернет страница www.dr-stefanov.com/
angelovel
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юли 2013, 14:55

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот angelovel » 26 Юли 2013, 19:37

Здравейте д-р Стефанов!

Моля ви спешно за консултация.Бременна съм в 4 ти месец .Заченала съм инвитро.Имам много силни болки в лявото ухо.Аз съм от Варна но в момента съм в Силистра отидох днес на лекар УНГ той само ми погледна ухото каза че имам силно възпален ушен канал и прегледа завърши не ми изписа нищо и ми каза да си ходя във Варна и там лекарите да ми предпишат лечение.Няма да ви обяснявам как се почуствах.А болките ми са много силни.А не мога да пътувам за Варна в момента.Моля ви за помощ!Благодаря ви предварително.

С уважение Андрияна Величкова
angelovel
 
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Юли 2013, 14:55

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот erika » 11 Авг 2013, 01:05

Здравейте доктор Стефанов!преди 3 месеца имах възпалени лимфни възли на гърлото,последваха болка в гърлото /от дясно/,след като отмина-болка към дясното ухо,след седмица отмина и го последжа много силна болка в езика/дясно/някакви бели образувания /имало ги при пушачи/много назад в дясно по езика,сега имам лезии по дясната буза и небцето.напипвам и някакво образование като малко топченце със цвета на бузата но с червена точица по средата,безболезнено.И така 3 месеца-ходене по всякакви лекари и зъболекари-безрезултатно:(намирам се в чужбина и с нетърпение очаквам мнението ви,може ли да е рак на устната кухина или папилома вирус? :roll: нямам фантазия вече какво може да е./от стрес?/благодаря.
erika
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2013, 00:26

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот aniarg » 16 Авг 2013, 15:14

Здравейте, д-р Стефанов,

имам подута езична сливица, предписаха ми ксизал и се лекувах от киселини, но нямаше ефект. Има ли други възможности за лечение и ако е само оперативно поема ли се от здравната каса?

Благодаря!
aniarg
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Дек 2012, 21:13

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта