Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот bozhidarasasheva » 03 Ное 2013, 02:02

Здравейте,д-р Стефанов радвам се,че имам възможността да се допитам до вас. Аз съм на 20 години и съм с хронична ангина,след двойното ми пребиваване в болница на 12 години,всяка следваща година,предимно зимите съм на антибиотик понякога и повтарям антибиотика. Споменаха ми,че ако си оперирам сливиците този проблем може да си отиде.Искам да се допитам до вас,дали това е по-доброто решение или може да се избегне не приятаната процедура? Благодаря за вниманието и се извинявам ако въпроса ми не е бил коректен или точен.
bozhidarasasheva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Ное 2013, 01:43

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот plamen_vik » 03 Ное 2013, 20:48

Здравейте д-р Стефанов ! Казвам се Пламен Цанев, от гр. Трявна. Имам няколко въпроса към вас, на които ще ви бъда благодарен, ако ми отговорите. Отнася се за сина ми, който е на 13 години. От известно време има намален слух. Взех направление и го заведох на лекар УНГ гр. Габрово. Там му направиха изследване-тонална аудиометрия, като преди това му прегледаха ушите и ги изчистиха от ушна кал. Оказа се, че резултатите не са добри и затова ни дадоха направление за София. Отидохме в УМБАЛ "Царица Йоана"-ИСУЛ-ЕАД-клиника по УНГБ. Беше му направено същото изследване-тонална аудиометрия, без никакви други изследвания. Дори не му погледнаха ушите. След което му бе поставена диагнозата неврит на слуховите нерви и му изписаха ушни апарати и за двете уши. Въпросът ми е има ли лечение на тази болест и дали изобщо е такава? Нормално ли е според вас да се пристъпва към тази крайна мярка-слухови апарати без никакви изследвания, като изключим тоналната аудиометрия? Бихте ли ме посъветвали какво трябва да се направи? Все пак става въпрос за дете на 13 години, а не за старец на 70. Благодаря ви предварително!
plamen_vik
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2013, 22:42

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот g.borisova22 » 04 Ное 2013, 16:59

Здравейте Д-р Стефанов,
Казвам се Галина Любенова на 27 год.От почти една година имам болки във врата,след ходене по лекари ми казаха че имам начални остеофити на врата.
От известно време насам започнаха ужасно да ми пукат ушите (като не само при преглъщане ,но и при отваряне на устата)
Моят въпрос е -дали има нещо общо с тези шипове на врата,ако не- от какво може да се предизвиква това.Може ли това пукане да е основание за притеснение?

БЛАГОДАРЯ !!!!
g.borisova22
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Ное 2013, 16:49

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот kleopatra83 » 08 Ное 2013, 00:56

Добър вечер!
Имам следният въпрос към Вас-детето ми е на 5 год и 4 месеца.
Ходи 3 дни на градина и на четвъртия ден вдигна температура, достигаща до 38.8.
За 2 дни температурата я спаднахме с Панадол, парагрип и осцилококцинум.
Имаше също и хрема, която лекувахме с Назик кидс.
След като спря температурата започна една лаеща кашлица, лекувахме я с Мукоплант-червен.Гърлото лекувах с Тантум спрей+прополки+чай с мед и лимон. Кашлицата понамаля, но все още си кашляме.Водих я на УНГ, който ни прати на изследвания на кръв-пълна кръвна картина, СУЕ и CRP.Всички показатели бяха добре, с изключение на СУЕ=35 при норма до 20 и CRP=24 при норма до 6.След 3 дни повторихме същите изследвания и всичко беше в норма, с изключение на СУЕ=28. Притеснява ме, че мина 1 седмица откакто сме болни, а все още сме със запушено носле-вече не знам с какво да го лекуваме и с кашлица, особено нощем, а също така и това, че по гърлото, до сливиците има едни бели петна, кръгчета, налепи, който се появиха след като температурата ни спадна. До сега никога не сме имали такива бели неща, а също така и никога не сме пили антибиотик. Пръсках белите налепи с Тантум, почти 5-6 дни, но те си стоят-нито се увеличават, нито намаляват и изчезват.Не боледуваме често, но откакто тръгнахме на градина започнаха проблемите. Сега нямаме температура и имаме апетит.Какво бихте ме посъветвали Вие да направя.Много Ви благодаря!!!
kleopatra83
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Ное 2013, 00:36

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот lady_Danaq » 18 Ное 2013, 11:52

Добър ден ,
д-р Стефанов!На 24 години съм от юни-юли месец тази година имам проблем с гърлото.Обръщам се към вас за консултация и мнение,тъй като ходих на много специалисти ,но резултат нямаше,така и не беше установена точна диагноза.В началото,както споменах по-горе юни месец някъде започна болка в гърлото,помислих ,че това е обикновена настинка.Имах съвсем лека кашлица,но бързо се възстанових със Стрепсилс и чайове.След известно време започна сърбеж,вече не беше обикновената болка, а дразнещ сърбеж,който не може да се търпи,някъде надолу по трахеята.Освен това започнаха среднощни пристъпи в малките часове,за около 2-3 мин задух ,не мога да си поема въздух ,всеедно някаква клапа на гърлото ми се затваря и край.Такива среднощни пристъпи продължават и до сега,но в по-редки последователности.Случвало се е такова задушаване до 3 пъти на нощ,сега е по-рядко.Сърбежът в гърлото,трудното преглъщане остана.Цял летен сезон ходих по специалисти-УНГ,алерголози и др.Снимките на дроба бяха чисти,изследванията на кръвта нормални,уреда за астматични и др такива не показа нещо обезпокояващо в дишането,въпреки че усещам затруднение и така..единствено беше открита бактерия в гърления секрет-Moraxella chatarhalis и от нея ме убедиха,че идва проблемът ,пих всякакви антибиотици от рода на пеницилина ,също така антиалергични хапчета,като xizal,claritine ,а друг доктор ми беше изписал и хапчета за киселини,защото пеши,че проблемът със задушаването нощем е от киселини.Миризмите ужасно много ми дразнят,особено изгорели газове,цигарите ги спрях месеци преди това да се случи,не бях много активен пушач.Ще съм Ви много благодарна,ако ми дадете вашето мнение за това какво точно е това състояние и ако ми дадете някакъв съвет.Благодаря отново предварително!
lady_Danaq
 
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Ное 2013, 11:28

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот sonrisa » 20 Ное 2013, 16:06

Здравейте докторе,бихте ли ми казали ако имаш рак на сливицата бързо ли нараства тумора или може да си стои в едно положение поне година и половина без да се забелязва от докторите. без да расте и в същото време да се усеща че има нещо в основата на сливицата.
sonrisa
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Ное 2012, 16:58

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Екатерина Шатов » 22 Ное 2013, 19:49

Здравейте Д-р Стефанов,имам следния проблем...от 35 години съм със спукано тъпанче на дясно ухо,но преди 3 месеца протече и след направено микробиологично изследване на течността се установи че имам Staphylococcus aureus.Лекарят ми изписа капки за уши Gentazon ,които да слагам докато ухото не се напълни 5 дни,но аз знам че болката при каквато и да е течност в това ухо е ужасна,въпросът ми е дали не може да се пие антибиотик или друга процедура при която не се влива нищо.
Екатерина Шатов
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Ное 2013, 19:44

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот hrisi_didi88 » 09 Дек 2013, 13:00

Дъщеря ми се роди с ципичка по езичето,трябва ли да се махне,ходихме на няколко специалиста и неискат да я махнат,вие какво ще ме посъветвате?
hrisi_didi88
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Ное 2013, 13:33

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот margaritae » 13 Дек 2013, 15:35

Здравейте! На 48 години съм и от може би 5-6 месеца имам проблем с увисналите си горни клепачи. Четох доста по темата и разбрах, че е възможна оперативна намеса. При мен проблема не е толкова козметичен, а започнаха да ми се уморяват бързо очите от самото напрягане да мога да ги отворя и от тежестта. Искам да попитам само в Стара Загора ли практикувате-мен лично ме интерисува Сливен?
margaritae
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2013, 15:15
Местоположение: Сливен

Do Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот nikolinka4466 » 17 Яну 2014, 17:44

Уважаеми д-р Стефанов,

от 4 месеца имам сърбежи в гърлото, под езика и парене от двете страни на езика. От взетия секрет от устната кухина и гърлото се установи наличието на Moraxella Katarrhalis . Кръвните изследвания не показват налиичието на инфекция. Стоматологът , чрез рентгенова снимка, каза, че всичко е наред. Предписа ми samo дезинфекционен разтвор Chlorhexamed 0,1 % - 2 пъти дневно жабуркане и гаргара. Лекарят-специалист Уши-нос-гърло в Лихтенщайн, един от най-добрите тук, където живея, ми каза да пия по 2 л. чай или вода на ден и нищо да не вземам повече. За жалост, изпълнявам точно всичко както ми е казано, но нямам никакво подобрение. Не съм пушач. Нямам налепи по гърлото или в устната кухина или по езика….
Какво да правя ?
Ще Ви бъда много благодарна, ако ми дадете съвет.

С уважение- Ники Момъкова,
е-майл : nikynew@abv.bg
nikolinka4466
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Яну 2014, 17:03

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта