Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 28 Мар 2012, 17:57

деси88 написа:Здравейте д-р Стефанов, много често забелязвам по сливиците си така наречените тапички трябва ли да се притеснявам и на какво може да се дължи честата им поява?
Благодаря предварително!


Здравейте, благодаря Ви за въпроса.
Това най-вероятно са нагноили хранителни остатъци, поради сраствания на сливиците Ви с дъгите, но все пак трябва да се прегледате и да се реши проблема Ви. Заповядайте, ще Ви прегледам и ще Ви кажа възможностите за лечението на този Ваш проблем.
Д-р Атанас Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

Мнениеот makedonkata » 05 Апр 2012, 08:37

Добро утро, доктор Стефанов! Имам въпрос към Вас и ще се радвам да ми дадете насоки. Бременна съм в 8 месец и от два месеца носът ми се запушва. Започнах с настинка и ползвам Ксилометазолин, но носът ми не спира да се запушва поне по два пъти на ден и вече месец го ползвам! Четох, че това е или хормонален или медикаментозен ринит, но засега личната ми лекарка каза, че не можем нищо да направим и да си ползвам Ксилометазолина както и ми изписа Ринолекс - не че той ми действа по някакъв начин де. Пробвах и с Виброцил, Физиологичен разтвор, ракия с памуче в носа и др., но не ми действат изобщо, само Ксилометазолина отпушва). Но се притеснявам, че на листовката на тези капки пише да не се ползват повече от седмица, а аз вече забравих кога започнах с тях. Генеколожката ми казва да отида на специалист УНГ и ако той ми изпише антибиотик, да го пия, но не мисля че сега е времето за пиене на антибиотици. Има ли нещо, което мога да предприема сега и какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително!
makedonkata
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Апр 2012, 08:29

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот gr_1986 » 08 Апр 2012, 17:36

Здравейте д-р Стефанов. Аз съм мъж на 26 години и имам гинекомастия, вие правите ли операции за премахването и. Благодаря предварително!
gr_1986
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Апр 2012, 17:33

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот fall dara » 08 Апр 2012, 21:34

Здравейте д-р Стефанов!
Преди повече от три месеца ми се появи остра болка в дясното ухо ,чуство за пълнота,шум наподобяващ бучене и нещо като пропукване.Казаха ми че имам отит .Пих Аугментин и капки за уши-ефект никакъв.След това Зиннат,други капки...следва Ацетилцистейна 600МГ и нови капки.Направиха ми изследвания за габички-нямам.След три месеца ходене по мъките ме изпратиха на специалист-каза ми,че нямам инфекция- сега пия ИДАПТАН 20 мг за шума в ушите .Другата седмица съм на изследване на слуха.Притеснява ме това,че от три,четири дена имам схващане на цялата челюст,лицевата част и чувствам че съм подута.Въпросът ми е възможно ли е болката в челюста и в ухото да са свързани?
fall dara
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Апр 2012, 20:47

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 09 Апр 2012, 14:48

makedonkata написа:Добро утро, доктор Стефанов! Имам въпрос към Вас и ще се радвам да ми дадете насоки. Бременна съм в 8 месец и от два месеца носът ми се запушва. Започнах с настинка и ползвам Ксилометазолин, но носът ми не спира да се запушва поне по два пъти на ден и вече месец го ползвам! Четох, че това е или хормонален или медикаментозен ринит, но засега личната ми лекарка каза, че не можем нищо да направим и да си ползвам Ксилометазолина както и ми изписа Ринолекс - не че той ми действа по някакъв начин де. Пробвах и с Виброцил, Физиологичен разтвор, ракия с памуче в носа и др., но не ми действат изобщо, само Ксилометазолина отпушва). Но се притеснявам, че на листовката на тези капки пише да не се ползват повече от седмица, а аз вече забравих кога започнах с тях. Генеколожката ми казва да отида на специалист УНГ и ако той ми изпише антибиотик, да го пия, но не мисля че сега е времето за пиене на антибиотици. Има ли нещо, което мога да предприема сега и какво бихте ме посъветвали? Благодаря предварително!


Здравейте, благодаря за въпроса Ви,
Правилно сте разбрали, че ринитът Ви е хормонален, свързан с бременнистта. Много бременни особено в по-напреднала бременност имат този проблем. Не е необходим антибиотик, а само капки. Много хубави за Африн. Но всички капки като ги използвате няколко дни е добре да починете няколко дни. След раждането за 1-2 седмици всичко се оправя. Не прекалявайте с капките, но друго не използвайте. Успешно раждане!
Д-р Атанас Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 09 Апр 2012, 14:57

fall dara написа:Здравейте д-р Стефанов!
Преди повече от три месеца ми се появи остра болка в дясното ухо ,чуство за пълнота,шум наподобяващ бучене и нещо като пропукване.Казаха ми че имам отит .Пих Аугментин и капки за уши-ефект никакъв.След това Зиннат,други капки...следва Ацетилцистейна 600МГ и нови капки.Направиха ми изследвания за габички-нямам.След три месеца ходене по мъките ме изпратиха на специалист-каза ми,че нямам инфекция- сега пия ИДАПТАН 20 мг за шума в ушите .Другата седмица съм на изследване на слуха.Притеснява ме това,че от три,четири дена имам схващане на цялата челюст,лицевата част и чувствам че съм подута.Въпросът ми е възможно ли е болката в челюста и в ухото да са свързани?


Здравейте, благодаря за Въпроса Ви,
Често се срещат тези оплаквания, особено ако са на базата на неврити, които засягат повече нерви. Трябва да се прегледате от УНГ лекар и от невролог.

Д-р Атанас Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 09 Апр 2012, 14:58

gr_1986 написа:Здравейте д-р Стефанов. Аз съм мъж на 26 години и имам гинекомастия, вие правите ли операции за премахването и. Благодаря предварително!


Здравейте, Не ние правим само операции по лице и шия, но мога да Ви препоръчам лекар, който се занимава с тези проблеми.

Д-р Атанас Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Pavel » 29 Апр 2012, 16:28

здравейте доктор стефанов,преди годинa ми беше направена операция на носната преграда, операцията мина но все още имам проблеми с дишането подобни на тези които имах преди операцията,едната от двете ноздри понякога ми е запушена,забелязал съм голяма промяна след операцията, но все още проблема не е напълно решен.каквa смятате че е причината за това състояние?На 19 години съм ако възрастта има някакво значение.
Pavel
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Апр 2012, 16:12

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 02 Май 2012, 14:56

Pavel написа:здравейте доктор стефанов,преди годинa ми беше направена операция на носната преграда, операцията мина но все още имам проблеми с дишането подобни на тези които имах преди операцията,едната от двете ноздри понякога ми е запушена,забелязал съм голяма промяна след операцията, но все още проблема не е напълно решен.каквa смятате че е причината за това състояние?На 19 години съм ако възрастта има някакво значение.


Здравейте, Благодаря за въпроса Ви,
Възможно е дори след много добре направена септопластика да има затруднение в дишането, ако други неща в носните кухини не са коригирани. Трябва да Ви прегледам и ще Ви кажа какво още трябва да се направи. Със сигурност ще се почувствате по-добре.
Обадете се . Тел са на сайта ми www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот wwwolfish » 10 Май 2012, 14:43

Здравейте,
Жена ми има периодични болки в лявата сливица от около 1г.
Антибиограма с изолиран Стафилокок ауреус без микробно число.
Ходихме при различни лекари..., едни я лекуваха с хомеопатия, други с имуностимулатури, но неуспешно. От Габрово сме. Направих консултация с един специалист ,който идва в Габрово рядко и той единствен се сети да и прегледа и носа. Според него било вероятно сливицата да реагира от някакъв проблем със синусите и препоръча скенер.
Скенера показа полип в левия максиларен синус. Дали той има отношение към проблема със сливицата? Отново различните лекари дават различни мнения...Един предлага операция, друг иска само да пунктира полипа ,а трети предлага спрей за нос Назонекс...Щом предлагат само пункция това означава ли че полипа е пълен с течност,а не е плътна лигавица.Как пък го разбраха???

Моля за Вашето мнение!
Благодаря предварително!

Прикачвам снимки от скенера на срезовете от които се вижда образуванието!
Прикачени файлове
10015.jpg
10015.jpg (34.31 KiB) Прегледано 1135 пъти
10014.jpg
10014.jpg (35.66 KiB) Прегледано 1135 пъти
10013.jpg
10013.jpg (35.91 KiB) Прегледано 1135 пъти
wwwolfish
 
Мнения: 16
Регистриран на: 10 Май 2012, 13:20

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта