Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 10 Май 2012, 16:18

wwwolfish написа:Здравейте,
Жена ми има периодични болки в лявата сливица от около 1г.
Антибиограма с изолиран Стафилокок ауреус без микробно число.
Ходихме при различни лекари..., едни я лекуваха с хомеопатия, други с имуностимулатури, но неуспешно. От Габрово сме. Направих консултация с един специалист ,който идва в Габрово рядко и той единствен се сети да и прегледа и носа. Според него било вероятно сливицата да реагира от някакъв проблем със синусите и препоръча скенер.
Скенера показа полип в левия максиларен синус. Дали той има отношение към проблема със сливицата? Отново различните лекари дават различни мнения...Един предлага операция, друг иска само да пунктира полипа ,а трети предлага спрей за нос Назонекс...Щом предлагат само пункция това означава ли че полипа е пълен с течност,а не е плътна лигавица.Как пък го разбраха???

Моля за Вашето мнение!
Благодаря предварително!

Прикачвам снимки от скенера на срезовете от които се вижда образуванието!


Здравейте, Благодаря за въпроса Ви,

Много често проблеми в носа или синусите дават проблеми и във фаринкса, и в частност в сливиците. От скенера наистина това образование най-вероятно е полип, но дали е течно съдържимото му се определя от единици, които се измерват от този който прави скенера. От положението му в синуса може да се опита пункция и има голяма вероятност да се отстрани по този начин, но все пак трябва да се знае плътността му на скенера. Но жената трябва да се прегледа и комплексно да се реши проблема със синуса и сливицата. Ако можете да дойдете, винаги мога да я прегледам и да решим проблема и.
Д-р Атанас Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Милена Тодорова » 09 Юли 2012, 13:42

Здравейте д-р Стефанов,ще ви бъда много благодарна ако можете да ми помогнете.Преди 6 години при злополука носът ми пострада тежко.От силен удар имах счупване на носа и изкривена ностна преграда 5 месеца след счупването на носа започнаха и проблемите не можех да дишам и имах силно главоболие и се наложи да отида на опеарция при коята освен изправяне на ностната преграда си направих ринопластика премахване на лека гърбица от носа...операцията изглеждаше успешна 4 години. След тези 4 години носът ми започна да се вирва на една страна което доведе до почти пълно запушване на дясната ноздра оказа се че това не е всичко започнаха и проблеми с лявото око а от лявата половина на лицето нямах почтни никаква чувствителност ..търпях всичко това почти две години и се консултирах със същия лекар който ми беше направил операцията след прегледа той ми каза че положението ми е много зле и на 01.02.2012 се подложих на втора операция,която още след два месеца след спадането на всички отоци от носа се оказа също неуспешна но този път някаква кост ми изкочи на носа и сега изглежда като гърбица...отново не дишам добре и усещам някакво пукане в носа когато говоря.Моят въпрос към вас е възожно ли е да се подложа на трета операция чрез която да корегирам носа си?
Милена Тодорова
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Юли 2012, 12:55

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 09 Юли 2012, 14:25

Милена Тодорова написа:Здравейте д-р Стефанов,ще ви бъда много благодарна ако можете да ми помогнете.Преди 6 години при злополука носът ми пострада тежко.От силен удар имах счупване на носа и изкривена ностна преграда 5 месеца след счупването на носа започнаха и проблемите не можех да дишам и имах силно главоболие и се наложи да отида на опеарция при коята освен изправяне на ностната преграда си направих ринопластика премахване на лека гърбица от носа...операцията изглеждаше успешна 4 години. След тези 4 години носът ми започна да се вирва на една страна което доведе до почти пълно запушване на дясната ноздра оказа се че това не е всичко започнаха и проблеми с лявото око а от лявата половина на лицето нямах почтни никаква чувствителност ..търпях всичко това почти две години и се консултирах със същия лекар който ми беше направил операцията след прегледа той ми каза че положението ми е много зле и на 01.02.2012 се подложих на втора операция,която още след два месеца след спадането на всички отоци от носа се оказа също неуспешна но този път някаква кост ми изкочи на носа и сега изглежда като гърбица...отново не дишам добре и усещам някакво пукане в носа когато говоря.Моят въпрос към вас е възожно ли е да се подложа на трета операция чрез която да корегирам носа си?
\

Здравейте, Благодаря за въпроса Ви. Естествено, че може , а и може би е задължително да се извърши 3 операция, трябва да Ви видя или поне да ми изпратите на Email снимки, за да коментиране евентуално една бъдеща интервенция Email адресът ми и тел ми са на сайта ми www.dr-stefanov.com

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Mihaleva » 11 Юли 2012, 11:42

Здравейте д-р Стефанав !
Моля за вашето компетентно мнение.
Проблемът ми започна след като прекарах една по -продължителна настинка от средата на месец март, която започна със зачервено гърло ,температура и след това премина в ужасна кашлица близо 2 седмици без температура ,по-слаба кашлица приблизително още две седмици.В началото съм пила антибиотик оспексин , след това сумамед назначен ми от личния лекар. От средата на м. май, след като кашлицата ми понамаля започна да ми се променя гласа , стана по-дрезгав , започнах да чувствам умора при говорене.
Ходила съм при двама специалисти УНГ, като мнението на първия беше че ми няма нищо на гърлото , трябва щадящт режим. Другият специалист ми каза че имам хроничен фарингит и за това имам този дискомфорт , като ми назначи консулт с ендокринолог и гастроентеролог.Тъй като до този момент гласът ми все още не се е оправил , на моменти го чуствам по-добре, но на моменти си е пак дрезгав това започва да ме претиснява.Започвам да си мисля дали нямам някакъв проблем на долу по гласните връзки ,който не може да се установи с индиректна ларингоскопия.
Моля , посъветвайте ме какви мерки да взема.
Mihaleva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юли 2012, 10:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 11 Юли 2012, 15:14

Mihaleva написа:Здравейте д-р Стефанав !
Моля за вашето компетентно мнение.
Проблемът ми започна след като прекарах една по -продължителна настинка от средата на месец март, която започна със зачервено гърло ,температура и след това премина в ужасна кашлица близо 2 седмици без температура ,по-слаба кашлица приблизително още две седмици.В началото съм пила антибиотик оспексин , след това сумамед назначен ми от личния лекар. От средата на м. май, след като кашлицата ми понамаля започна да ми се променя гласа , стана по-дрезгав , започнах да чувствам умора при говорене.
Ходила съм при двама специалисти УНГ, като мнението на първия беше че ми няма нищо на гърлото , трябва щадящт режим. Другият специалист ми каза че имам хроничен фарингит и за това имам този дискомфорт , като ми назначи консулт с ендокринолог и гастроентеролог.Тъй като до този момент гласът ми все още не се е оправил , на моменти го чуствам по-добре, но на моменти си е пак дрезгав това започва да ме претиснява.Започвам да си мисля дали нямам някакъв проблем на долу по гласните връзки ,който не може да се установи с индиректна ларингоскопия.
Моля , посъветвайте ме какви мерки да взема.


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви. Просто трябва да Ви се направи индиректна и директна /чрез оптика/ ларингоскопия и да се огледа внимателно ларинкса и тогава може със сигурност да се каже какъв Ви е проблема. Обадете се и ще Ви прегледам . Тел и адресът са на саита ми www.dr-stefanov.com
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Mihaleva » 11 Юли 2012, 15:40

Благодаря много бих искала да дойда да ме прегледате , но съм от Варна и ще ми е малко трудно точно сега идването.
Mihaleva
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Юли 2012, 10:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Z.Zlateva » 11 Юли 2012, 20:33

Здравейте, д-р Стефанов!
Имам подобна киста на ухото. Такава има и баща ми. На какво се дължи и как трябва да се третира? Не ми пречи, но ми е неприятно.
Прикачени файлове
logans-ear.jpg
logans-ear.jpg (130.43 KiB) Прегледано 2322 пъти
Z.Zlateva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2012, 20:28

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 13 Юли 2012, 07:53

Z.Zlateva написа:Здравейте, д-р Стефанов!
Имам подобна киста на ухото. Такава има и баща ми. На какво се дължи и как трябва да се третира? Не ми пречи, но ми е неприятно.


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви. Това е т.н. преаурикуларна киста на ухото. Ако не прави проблеми може да не се оперира никога, но ако се подува или възпалява или създава дисконфорт на пациента е желателно да се оперира, като се премахне цялата киста. Ако имате възможност заповядайте да Ви прегледам и ще решим какво е най-правилното за Вас. Тел. и адресът са на сайта ми www.dr-stefanov.com.
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот ralica2008 » 15 Юли 2012, 22:02

Здравейте! Дъщеричката ми е на 4 годинки. Миналата година след боледуване от пневмония гласчето й се промени и е постоянно като леко прегракнала. На какво може да се дължи това? Трябва ли да й се направят някакви изследвания?
ralica2008
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Юли 2012, 21:51

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 18 Юли 2012, 14:01

ralica2008 написа:Здравейте! Дъщеричката ми е на 4 годинки. Миналата година след боледуване от пневмония гласчето й се промени и е постоянно като леко прегракнала. На какво може да се дължи това? Трябва ли да й се направят някакви изследвания?


Здравейте
Благодаря за въпроса Ви. Най често това се получава от продължителна или доста мъчителна кашлица, но може и да има и други проблеми, следствие на пневмонията с развитие на т.н. певчески възли. Но не може да се даде категоричен отговор, ако не и се извърши ларингоскопия: индиректна и с оптика.
Обадете се и ще направим този оглед и ще се изясни диагнозата на детето.
Тел и адресът може да намерите на моя сайт: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта