Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска болница

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот dobrudjanka » 13 Сеп 2012, 14:17

Здравейте!
Сина ми е на 11г. Като малък много често боледуваше от ангина - почти всеки месец. От близо година казва, че го дразни гърлото и прави едно...не точно кашляне, а по-скоро прочистване на гърлото през 2-3 мин. Водих го при специалист УНГ, който каза че му няма нищо, но детето казва, че го дразни. На какво може да се дължи това?
Благодаря!
dobrudjanka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Сеп 2012, 14:09

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот chekicheva » 15 Сеп 2012, 15:48

Благодаря д-р Стефанов!При последния преглед се оказа ,че тъпанчето ми е зарастнало и всичко е наред,сега се надявам шумът да отшуми.Имам ли път към Стара Загора щесе отбия при Вас.Благодаря Ви още веднъж!!!
chekicheva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Сеп 2012, 12:38

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 16 Сеп 2012, 13:23

dobrudjanka написа:Здравейте!
Сина ми е на 11г. Като малък много често боледуваше от ангина - почти всеки месец. От близо година казва, че го дразни гърлото и прави едно...не точно кашляне, а по-скоро прочистване на гърлото през 2-3 мин. Водих го при специалист УНГ, който каза че му няма нищо, но детето казва, че го дразни. На какво може да се дължи това?
Благодаря!


Здравейте,
Най често тези оплаквания се дължат на секрети от носа при алергични или неалергични хреми, но трябва да се прегледа, защото може да има и други причини като трета сливица или други състояния.
Ако имате възможност се обадете. Адресът и тел. ми са на моя сайт: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 16 Сеп 2012, 13:24

chekicheva написа:Благодаря д-р Стефанов!При последния преглед се оказа ,че тъпанчето ми е зарастнало и всичко е наред,сега се надявам шумът да отшуми.Имам ли път към Стара Загора щесе отбия при Вас.Благодаря Ви още веднъж!!!


Здравейте.
Това е много добре, но ако шумът не отшуми за 1-2 месеца се обадете, за да не се изпусне друга причина за него и да не изчезне .
Д-р Стефанов.
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот kali81 » 28 Сеп 2012, 13:07

Здравейте Д-р Стефанов!
Синът ми е на 4 години и 2 месеца,
Преди няколко дни напипах по шията му от двете страни симетрично на половин пръст под ушите подутини, като топчета.Въпросът ми към вас е следния-това лимфни възли ли са, а има ли вероятност в тази област тези подутини да са нещо различно от лимфни възли /може ли да се напипват сливиците/.Когато отидохме при личната лекарка тя каза че това, което се напипва е сливици /въпросът ми възможно ли е това/, също така пуснахме кръвни изследвания:Моля ви за вашето мнение относно разчитането на ДКК/четох че за децата стойностите са различни, от 0-4г. има едни стойности над 4 г.-други, може ли на 4г. и два месеца да се гледат стойностите за децата от 0-4 г./Има ли нещо притеснително в тях или са в норма?
Ето резултатите от ДКК
St /Щаб-пръчкоядрен гранулоцит/-0.02
Sg /сегментоядртен гранулоцит/-0.22
Eo /еозинофилен гранулоцит/-0.02
Ba-базофилен гранулоцит-0.0
Mo /моноцит/-0.09
Ly лимфоцит-0.65

WBC Левкоцитите са 5.9 G/L
Благодаря ви предварително!С нетърпение чакам вашия отговор!
kali81
 
Мнения: 12
Регистриран на: 01 Юли 2012, 21:48

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 28 Сеп 2012, 16:17

kali81 написа:Здравейте Д-р Стефанов!
Синът ми е на 4 години и 2 месеца,
Преди няколко дни напипах по шията му от двете страни симетрично на половин пръст под ушите подутини, като топчета.Въпросът ми към вас е следния-това лимфни възли ли са, а има ли вероятност в тази област тези подутини да са нещо различно от лимфни възли /може ли да се напипват сливиците/.Когато отидохме при личната лекарка тя каза че това, което се напипва е сливици /въпросът ми възможно ли е това/, също така пуснахме кръвни изследвания:Моля ви за вашето мнение относно разчитането на ДКК/четох че за децата стойностите са различни, от 0-4г. има едни стойности над 4 г.-други, може ли на 4г. и два месеца да се гледат стойностите за децата от 0-4 г./Има ли нещо притеснително в тях или са в норма?
Ето резултатите от ДКК
St /Щаб-пръчкоядрен гранулоцит/-0.02
Sg /сегментоядртен гранулоцит/-0.22
Eo /еозинофилен гранулоцит/-0.02
Ba-базофилен гранулоцит-0.0
Mo /моноцит/-0.09
Ly лимфоцит-0.65

WBC Левкоцитите са 5.9 G/L
Благодаря ви предварително!С нетърпение чакам вашия отговор!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,

Наистина в повечето случаи , а и при такива изследвания това са сливици, но ако детето е преболедувало напр. инфекциозна ,мононуклеоза /дори и "на крак"/, тогава по-вероятно е това да са лимфни възли. Изследванията са почти такива при деца на около 4 години. Но са такива и при деца преболедували това заболяване. Трябва детето да се прегледа и тогава вече със сигурност може да се каже каkва е причината за това състояние. Ако имате възможност обадете се . Тел и адресът са на моят сайт: www.dr-stefanov.com
Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот qwerty » 06 Окт 2012, 19:31

Здравейте,
аз съм мъж на 21 години и от около година имам проблем, който се оказва, че се задълбочава. Имам сериозни трудности с говоренето, гласът ми е тънък, не мога да говоря високо и продължително, устата ми много бързо пресъхва, особено през лятото, когато е горещо. Също така носът ми е запушен почти постоянно, не напълно, но е запушен, като в него се събира твърд секрет. Имам чувството, че има нещо като запушване при мен, защото понякога се случва, че гласът ми се намира в най-ниските регистри или тонове и едва мога да кажа нещо, а друг път в най-високите. Просто трябва да правя много усилия и да се напрягам изключително много, за да мога да говоря. Проблемът започна да се задълбочава особено много сега, когато времето става топло, без шише с течност до мен, говоренето е почти невъзможно. Този проблем започва да оказва влияния и на социалните ми контакти, защото прави общуването с хората трудно.
На какво би могло да се дължи това и какви начини за отстраняване на този проблем съществуват?
Благодаря предварително!
qwerty
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Окт 2012, 19:29

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Dr Atanas Stefanov » 08 Окт 2012, 09:41

qwerty написа:Здравейте,
аз съм мъж на 21 години и от около година имам проблем, който се оказва, че се задълбочава. Имам сериозни трудности с говоренето, гласът ми е тънък, не мога да говоря високо и продължително, устата ми много бързо пресъхва, особено през лятото, когато е горещо. Също така носът ми е запушен почти постоянно, не напълно, но е запушен, като в него се събира твърд секрет. Имам чувството, че има нещо като запушване при мен, защото понякога се случва, че гласът ми се намира в най-ниските регистри или тонове и едва мога да кажа нещо, а друг път в най-високите. Просто трябва да правя много усилия и да се напрягам изключително много, за да мога да говоря. Проблемът започна да се задълбочава особено много сега, когато времето става топло, без шише с течност до мен, говоренето е почти невъзможно. Този проблем започва да оказва влияния и на социалните ми контакти, защото прави общуването с хората трудно.
На какво би могло да се дължи това и какви начини за отстраняване на този проблем съществуват?
Благодаря предварително!


Здравейте,
Благодаря за въпроса Ви,
Най вероятно се касае за проблем с носа и носното дишане, от което произтичат и другите Ви проблеми, но е необходимо да Ви прегледам и да решим проблема Ви. Тел и адресът са на моят сайт: http://www.dr-stefanov.com

Д-р Стефанов
Аватар
Dr Atanas Stefanov
 
Мнения: 65
Регистриран на: 20 Дек 2011, 09:53

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот Емилия » 15 Окт 2012, 10:09

Здравейте, д-р Стефанов,
малкият ми син е на 6 г. и половина. Преди три седмици прекара вирусна инфекция и сега има три много големи сливици. Не са гнойни, не са зачервени, бактериалната проба бе отрицателна, но са много големи и при заспиване спи с отворена уста и хърка. Опитахме лечение с коларгол и лимфомиазот, но си остават такива.
Не искам да го подлагавме на операция, при която да се налага пълна анестезия, т.к. се боим от такива упойки. Прочетохме за термоаблацията на трета сливица и намаляване на другите две в Университетска болница. Моля да ни отговорите дали в момента тази процедура се извършва, как се прави тя, къде се правят предварителните изследвания, нужно ли е да направим с вас предварителна консултация и преглед.
Предварително благодаря.
Емилия
 
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Окт 2012, 10:02

Re: Д-р Атанас Стефанов, УНГ специалист - Университетска бол

Мнениеот emilgd » 15 Окт 2012, 15:55

Здравейте,
Аз съм мъж на 38 години. Правени са ми 3 операции на носа и сега пак имам проблеми с полипи в едната и синехии в другата ноздра. Там доктора ми каза, че съм за операция. Съгласен съм!!!
Отскоро проблема с хъркането ми се задълбочи. По симптомите съм сигурен че имам сънна апнея. След преглед на доктора ми диагнозата се потвърди. В момента ми предлагат да ме оперират - Уволопалатопластика. Аз съм в размисъл дали ще ми помогне тази операция? Четох, че резултата е 50% на 50% и може да стане и по лошо.
Къде мога да се прегледам на ново за да съм сигурен че е нужна тази операция? Кои са водещите специалисти в тази област? Четох че правят операции и с лазер но може ли да постигне желания ефект? ( не мога да си позволя безброй опрации и резултат да няма )
Моля ви да ме посъветвате какво да правя и как да постъпя?
Благодаря предварително!
emilgd
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2012, 14:51

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта